ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

David Hák mistrem ČR v kategorii H14

David Hák se stal mistrem České republiky mládeže v kategorii H14. 

Mistrovství se konalo ve dnech 7. - 12. března 2020 v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou.
 
David vyhrál s 6,5 body ze 7 partií. Na druhém místě skončil Richard Stalmach (Beskydská šachová škola) 6,0 bodu a na 3. místě Ondřej Winter (2222 Polabiny Pardubice) s 5,0 body.

Mistrovství bylo ovlivněno 2x i rozhodnutím Vlády ČR. 
Nejprve po 5.kole kdy byl vyhlášen zákaz jednorázových akcí nad 100 obyvatel. To pořadatel ustál a udělal opatření, že v hrací místnosti bylo max 99 hráčů. Kategorie D16 se přemístila do jiného hracího prostoru. U kluků bylo v kategoriích H10, 12, 14 a 16 vždy 24 TOP hráčů. 
Po 7. kole ale přišlo 2. rozhodnutí vlády, kdy se zakazují všechny sportovní akce nad 30 hráčů. Proto pořadatel (trochu alibisticky) až dnes v pátek ráno rozhodl o ukončení turnaje, což mohl udělat už ve čtvrtek, kdy bylo rozhodnutí známo. Je jasné, že rozhodnutí ovlivnilo výsledky, ale podmínky měli všichni stejné. 

David hrál na turnaji famózně, což jsem slyšel i od jiných trenérů. Jen jednou se dostal pod časový tlak, který ustál. Soupeře přehrával a i u největšího "rivala" Richarda Stalmacha měl lepší pozici, kterou nedovedl do výhry. Richard má lepší pomocné hodnocení, ale právě v 7. kole nedokázal vyhrát v zajímavé pozici S+3P proti S+3P nestejnopolní. A to ho odsunulo na 2. místo.  

Výsledky zde:

Davidovi patří velké blahopřání.
Začneme řešit jeho podporu v účasti na MS (Rumunsko září 2020) nebo na ME (Turecko listopad 2020). Bude záležet na něm pro co se rozhodne.