ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

M-ČR družstev st. žáků a dvojic - Seč

Dnes začíná na Seči "Mistrovství ČR šestičlenných družstev starších žáků a dvojic roř. 2006 a mladší 2015".

Podstatná část naší výpravy přijela do Junior centra už včera odpoledne. Letos máme určité problémy se sestavou. Řada starších žáků je v zahraničí se školou, další nám omarodili a to dokonce těsně před turnajem. Takže asi budeme hrát pouze v pěti. Naše sestava je následující: Lukáš Dolanský, Anna Tůmová, Michal Včelák, Vašek Měřínský a Marek Malimánek. Pomalu dochází ke generační obměně. 

Z dvojic zde máme pouze jednu Jan Sedlák a Nikolka Zemanová. Doma "zůstal" loni stříbrný David Hák a další talentíci, což je velká škoda. Zejména u začátečníků to trochu mrzí, že není jejich podpora a zájem od rodičů zúčastnit se této velké šachové a zároveň společenské akce. V této soutěži jsme léta sbírali úspěchy a dnešní dobří starší žáci na ní vyrůstali. Lukáš Dolanský s Martinem Šustrem tuto soutěž dokonce vyhráli, loni David Hák a Vaše Měřínský skončili na 2. místě.

Jsme ubytovaní v pavilónu "C", zde jsme poprvé. Řekl bych, že pokoje jsou lepší než na tradičním hotelu, pouze máme společné toalety na chodbě. Což někomu nevyhovuje. Jsme tu zatím sami.

Výsledky můžete sledovat zde:

19,00 hod.
Krátká aktualita:
Všechny musím chválit za snahu. Dobře si vede naše "malá" dvojice. Po 6. kole mají 6,5 bodu a vyhoupnou se na cca 15.-18.místo. Vyhráli jsme derby nad Sokolem Tábor, ale s odřenýma ušima. To není podstatné. Oba reprezentují náš oddíl dobře. Od Honzíka čekáme výsledky, protože ŠACHklub mu "zajistil", perfektní spaní. Bydlí v hotelu Jezerka v prezidentském apartmánu. ŠACHchklub na to samozřejmě má :) 

Naše družstvo 2x vyhrálo, 1x remis a 3x prohrálo. Jako vždy některé zápasy se otočily. Lukáš s Aničkou "bojují", kdo uhraje více bodů, zatím Lukáš 5 ze 6, Anička 4,5 ze 6. Na 1. a 2. šachovnici je naše síla, a tak rozhoduje naše mládí. Hrajeme v šesti!!! Ráno jsme se domluvili s paní Přibylovou na hostování Rebeky Zlesákové z PORGu Praha. Má sice 4.vt., ale velice ji chválím za bojovnost. I když něco ztratí stále bojuje jako lvice, a to je její výborná vlastnost. Sice má zatím jen jednu remízu, ale tu nejdůležitější, protože rozhodla o naší výhře. Velice dobře hraje Marek Malimánek. Hraje na různé pastičky a vcelku mu to vychází. Trochu takticky jsem dal Michala Včeláka na 3. šachovnici, tak samozřejmě, že nečekám zázraky. Ale teď remizoval s Josefínkou Královou a to je velký úspěch. Vašek tradičně střídá světlé chvilky s horšíma, ale dokáže prohrát vyhrané pozice a naopak. Družstvu ale nechybí bojovnost, proto pochvala. 

Ladu moc nevidím, hraje se střídavými úspěchy. Vím, že po 4. kole měla 2 body. 
Bydlení dobré (až na tvrdé postele). Tak se už těšíme, že přežijeme a vyspinkáme se dobře doma.

Krátké info k "Letnímu soustředění", máme už přes 30 dětí!!! Z toho 4 předškoláci.