ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

4. ročník Mládež cup zahájen

Dnes byl v 17,00 hodin zaháje 4. ročník námi pořádaného turnaje Mládež cup 2015. Na turnaj dorazilo 46 hráčů, což je opět rekordní účast. První ročník jsme hráli V Hlavatcích, druhý ve Smilových Horách, loni jsme hráli v klášteru Želiv a letos jsme v RS Pracov. 

Myslíme si, že jsme připravili dobré prostředí. Hrací místnost dobrá, venku prostory pro sport a relax. Parkování zdarma, ubytování dobré, hráči z Rychnova si zvolili levnější variantu v chatkách. Místo jsme jim doporučili a věříme, že budou spokojeni.   

Ve skupině "SIMOPT" hraje 14 hráčů, odhlásil se Luděk Meszáros a do turnaje vstoupil Zdeněk Straka. Lídrem je Adolf Lacina. Jde mu o hodně, protože sázka uzavřená mezi ním a Zdeňkem Strakou je zajímavá. Ve skupině "LUŽNICE" startuje všech 32 hráčů. Pavel Procházka je lídrem skupina. To je snad poprvé v životě. V této skupině hrají tři hráči starší 18-ti let. Jinak samá mládež. 

Výsledky a nasazení:
Skupina SIMOPT: 
Skupina LUŽNICE:

Zde budeme dávat i on line informace:
1. kolo: 18,00 hod. 
Hned v 1. kole se střetávají dlouholetí trenéři Lojza Bartoš a Jirka Daniel. 
Skončili nám první 3 partie ve skupině Lužnice. Nasazení hráči zatím vyhrávají - Tůmová, Hosnedl, Malimánek.  
18,40 hod.
Tak v turnaji "Lužnice" (budeme nazývat "B") se hrají ještě 4 partie. Vypadá to, že všichni nasazení vyhrají. V turnaji "A" ještě nikdo neskončil.   
19,00 hod.
Ve skupině "B" se hraje poslední partie. Ve skupině "A" skončila první partie smírem. 
19,30 hod.
Tak tu máme první překvapení. Marian porazila Adolfa. Vašek Měřínský stojí rovněž dobře.  
19,50 hod.
Tak Vašek to nezvládl. Nasazujeme 2. kolo u skupiny "B". 
20,15 hod.
Dohrává se poslední partie. Na 2. a 3. šachovnici hráči překročili čas.
20,18 hod.
Konec 1. kola. 
Zítra začíná 2. kolo od 8,30 hod. 

Máme tu druhý den turnaje.
2. kolo 
9,00 hod.
Po půl hodině končí partie na poslední šachovnici ve skupině "B".
9,15 hod.
další 2 partie ve skupině "B" skončili. 
10,00 hod. 
Ve skupině "A" skončil první zápas. Vyhrál Honza Žilavý. Ve skupině "B" skončily všechny poslední šachovnice od 11. po 16 a další 2 partie. Jinak se tvrdě bojuje. 
12,00 hod. 
Konec 2. kola. Dokonce 2 partie skupiny "B" se hrály déle než skupina "A".

3. kolo
Omlouváme se za chvilkové špatné nasazení. Opět se přihodila chyba v programu, kde háčky a čárky udělaly chaos. Rychle se opravilo.
Zahajuje se ve 14,00 hod.    
15,00 hod.
Uběhla nám jedna hodina a řada partií je dohrána u skupiny "B". Problém dětí je, že hrají rychle a myslet začnou až o něco přijdou. To už je pozdě. Kdyby to otočily, bylo by o o trošku lepší. Skončila první partie ve skupině "A". Vojta vyhrál.  
15,15 hod.
Lídr skupiny "B" prohrál. Na 1. šachovnici vyhrál Matyáš. Ve skupině "B" se bojuje na předních šachovnicích. Anetka na 11. šachovnici stojí na prohru. Ve skupině "B" zatím 2 remízy. Skupina bude určitě hodně vyrovnaná. 
15,30 hod.
Tak Anetka nakonec vyhrála. Je vidět, že tipování nám moc nejde. Ale s figurou méně, na to se musím podívat. David přehrál Sebíka Placera. Na 3. šach. remis. 
16.15 hod.
Skončila nám skupina "B". Nejdelší partie Honzík Bauer - Anička Tůmová. Velice zajímavé. Nakonec Anička by získala dámu za věž, a tak se Honzík vzdal. Měla by ještě o 3-4 pěšce více. Ve skupině "A" se stále hrají 3 partie. 
17.15 hod.
Dnes konec. Opět zajímavé výsledky. 
Dnes nás čeká degustace (pouze pro dospělé. Tak zase zítra.

3. den turnaje byl v 8,30 hod. zahájen za účasti všech hráčů. Takže už nikdo nemůže taktizovat, že mu turnaj nejde, tak opouští startovní listina a nic by se mu nezapočítávalo. 
Zejména mladší hráče jsme opět poučili, že mají hrát pomaleji. 
máme půl hodiny hry za sebou a dosud nikdo neskončil. 
Včerejší degustace se vydařila, rumunská vína přišla k chuti a neskončilo jen u degustace, ale živě se diskutovalo o všem možném. Určitě to bylo zpestření pro doprovod, kdo tu spí. Ještě jedna oprava, Pavel Procházka už byl lídrem skupiny na turnaji o velikonocích. Tam se mu ale moc nedařilo, tak snad zde potvrdí svojí sílu.

Tak tu máme první fotečky.

Sponzor turnaje

Sál byl připraven pro zahájení

Lídr skupiny SIMOPT - Adolf Lacina

Lídr skupiny LUŽNICE - Pavel Procházka

Pohled do hracího sálu 
9,30 hod.
Po hodině hry chodí první hráči ve skupině "B", že vyhráli. 
9,50 hod.
Dohrálo se na dvou šachovnicích ve skupině "A". samé remízy. 
10,20 hod. 
Další výsledky ve skupině "B". Matyáš Hosnedl otočil pěkně partii a tak se soupeř vzdal. Některé remízy mohou hráče mrzet, protože v lepších pozicích nenašli ty správné tahy k výhře. 
10,40 hod. 
Skončil těžký boj o poslední (zatím) místečko ve skupině "B". Elen vyhrála nad Julčou. 
11,00 hod.
Anička Tůmová na 1 šachovnici poráží Pavla Štěcha a zřejmě se posune na 1. místo po 4. kolech a spolu s Matyášem Hosnedlem mají jediní plný počet bodů. 

5. kolo
Ve 14,00 se zahájilo odpolední 5. kolo. Všichni hráči obdrželi zdravotní dopink - jablíčka - od pana Studenovského. Moc děkujeme. 
Už víme kdo je nejstarší, a kdo nejmladším hráčem turnaje a odnese si věcnou cenu. Nejstarším hráčem je Rudolf Novák (1951) a nejmladší hráčkou se rozhodovalo mezi Dorotkou Veverkovou a Elenkou Hetfleischovou. Obě se narodily r 2008, ale Elen v únoru a Dorotka až v prosinci. Takže nejmladší hráčkou je Dorotka Veverková.
 
Nejstarší a nejmladší hráč - hráčka turnaje

15,00 hod.
Uběhla první hodina 5. kola a ve skupině "B" už je 11 partií skončeno.
15,50 hod. 
Zatímco skupina "B" má všechny partie za sebou (nějak rychle), ve skupině "A" teprve nyní se rozhodla jedna partie. Jirka Daniel vyhrál nad Zdeňkem Havlůjem. Jinak se urputně bojuje. 
16,25 hod.
Skupina "A" stále pokračuje v překvapujících výsledcích. 
17,20 hod.
Vojta porazil Vencu a nyní partii všichni rozebírají. Mezi tím jsem nasadil předposlední kolo a odeslal vše na web.
Zítra se hraje od 8,30 hod., odpolední poslední kolo se hraje od 13,00 hod. 
Tak si všichni odpočiňte a zítra hurá do boje. 

6. kolo
Jdeme do posledního dne turnaje. Popřáli jsme Václavu haškovi a Václavu Měřínskému k dnešnímu svátku a přejeme i úspěch za šachovnicí.
Ve skupině "A" to bude určitě hodně napnuté. Nikdo si zatím nedovede tipnou možného vítěze. Rovněž ve skupině "B" se rýsují kandidáti na vítězství v turnaji, ale napoví až toto kolo kolik hráčů o to bude usilovat.
10,00 hod.
Mládež hraje stále rychle. Někteří hrají jen na přidávací čas. Nebo přestože něco ztratil,i ale mají dámu, vzdávají partii. Nesledují tahy soupeře, jsou zahleděni pouze do vlastních plánů. Nevnímají, že je soupeř chce porazit a měli by tudíž kontrolovat v prvé řadě možnosti soupeře. Teď se porouchaly hodiny u partie skupiny "A", hráči se s rozhodčím shodli na nastavení spotřebovaného času. 
Kdo vyhraje cenu pro dívky do 10 let je zatím velkou záhadou. Rozhodne poslední kolo. Anička Tůmová má už cenu za nejlepší dívku do 14 let. 
10,20 hod. 
Na čelo skupiny "B" se probojovala Anička Tůmová. Vyhrála nad Tomášem Kocím. 

Zapomněl jsem Vás informovat o dění mimo šachovnice. Dnes nám na stůl "přilétl" časopis Region Panda od Jirky Daniela. Velice dobrý šachový časopis. Je vidět, že v Rychnově je dobrá parta a řada lidí ochotných pracovat pro šachy. Včera se jinak hrál bowling, tenis a basket. Kolotoč a houpačka je rovněž stále obsazená. Pivo dobré, parta lidí skvělá.
11.00 hod.
Další partie ve skupině "A" se dohrály a opět překvapení. Lídrovi turnaje se zde nedaří. Tempo hry asi není jeho šálek kávy. Partie na 1. a 2. šachovnici jsou zajímavé. 
11,45 hod.
Zatímco skupina "A" dohrála a zná i vylosování, stále se hraje partie Šťastný - Hák. Zdeněk Straka konečně má bod a v posledním kole si to rozdá s kamarádem Adolfem. O celkovém vítězi je zřejmě rozhodnuto. Stačí mu v posledním kole remizovat a to ještě hraje s hráčem, který mu ji jistě brzy bude nabízet.  
12,10 hod. 
Skončila partie i ve skupině "B", takže dohráno 6. kolo.

7. kolo - poslední
V 13,00 hod 
bylo zahájeno poslední kolo námi pořádaného turnaje Mládež cup 2015.
Známe už dalšího vítěze podkategorie do 14 let ve skupině "A". Je jím Martin Buločkin, kterého už nemůže Lukáš Dolanský předstihnout. Ostatní ceny jsou stále nejasné.
13,15 hod. 
Jak se dalo předpokládat, na 1. šachovnici skupiny "A" je remíza. Proto známe vítěze turnaje Mládež cup 2015.  
15,10 hod.
Skupina "B" dobojovala. Vítězem turnaje se stal Pavel Štěch na pomocné hodnocení před Aničkou Tůmovou. Oba získali 6 bodů. Na 3. místě skončil Petr Šťastný, 4. místo obsadil Tomáš Koci a 5. místo obsadil lídr Pavel Procházka. Všichni uhráli 5 bodů. 
Haje se ještě poslední partie ve skupině "A". 

Skupina "A" dohrála. Výsledky výše. 
Děkujeme všem za účast. Přejeme šťastnou cestu a věříme, že navštívíte další naše turnaje - Chess Lady 2016 a nebo Velikonoční turnaj.