ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Mládež cup 2016 za námi

Dnes byl zahájen už 5. ročník turnaje Mládež cup 2016. Na turnaj dorazilo celkem 26 hráčů, zejména z řad mládeže. Hraje se ve 3 skupinách - TOP 6, kde lídrem je Alois Bartoš, Skupina Hotel RELAX A - kde lídrem je nejstarší hráč Ruda Novák, a pak skupina Hotel RELAX B, která je vyrovnaná, neboť zde hrají samá mládež. 

Hrajeme opět v pěkném prostředí hotelu RELAX. 

Výsledky zde: 
TOP 6:

RELAX A: 

RELAX B: 

Závěr turnaje:
Včera skončil 5. ročník turnaje Mládež cup 2016. Palmu vítězství a velký putovní pohár si odnesl David Hák z našeho oddílu, který rozhodl o svém vítězství v poslední partii, když porazil Jonáše Havelku v ŠO VŠTE CB, který tím skončil na 2. místě. Na 3. místě skončil Alois Bartoš ze Sokola Tábor. Všichni získali 3,5 bodu. Předvedli i výborné partie a tím bylo na co se dívat. 
Turnaj Hotel RELAX "A" vyhrál Petr Hostaša z Olympie Č. Budějovice, který ale v posledním kole prohrál s další nadějí táborského šachu Vaškem Měřínským ze ŠACHklubu Tábor ale skončil na nepopulárním 4. místě. I zde 4 hráči měli stejný počet bodů 3,5. 2. místo nečekaně získal Vít Růta z pořádajícího oddílu a na 3. místě skončil Láďa Král z Týna nad Vltavou.
Turnaj Hotel RELAX "B" vyhrála suveréně s 5 body naše "spisovatelka" Nikolka Zemanová. Už maminka nebude říkat, že bývá věčně čtvrtá. Nikolka velice zlepšila hru a výsledek se dostavil. Na druhém místě skončila účastnice ME Beáta Havelková z QCC Č. Budějovice a na 3. místě další milé překvapení Nikolas Chvojsík z pořádajícího oddílu.
Další ceny obdrželi: Dorotka Veverková za nejmladší účastnici, Rudolf Novák za nejstaršího účastníka a předplatné časopisu Čs. šach na rok 2017 získal vylosováním Jonáš Havelka. Celkový cenový fond v turnaji byl 8.000,- Kč 
Na turnaj přijeli hráči z výše jmenovaných oddílů ještě z oddílů Silon Sez. Ústí, ŠO Veselí n.L.