ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Mládí cup už zítra začíná

Na turnaj "Mládí cup 2017" se přihlásilo 50 hráčů. Přihlásil se Matěj Kaňka a je kandidátem na doplnění TOP 6 B. Proč? Odstoupil z rodinných důvodů Jan Mošnička - byl lídrem skupiny Hotel Lužnice "A" a mohl případně doplnit skupinu TOP 6 "B". Pak čekáme na vyjádření Zdeňka Straky, který v pondělí nastoupil v Praze na operaci lokte. Dnes by nám měl říci, zda bude hrát. Takže Matěj zatím "vyměnil" Honzu. A kdo vymění případně Zdeňka? Měl by to být František Štross a jeho ve skupině Hotel Lužnice "B" by nahradil Fabián Rott. Pokud by se přihlásily na poslední chvíli nějaké děti, bránit jim nebudeme. 

TOP 6 "A" má průměr hráčů přes 2030. Další změna v sestavě. Do TOP 6 "B" spadl loňský vítěz David Hák. Pro náš oddíl je to velká škoda. Chtěli jsme mít zastoupení mezi elitou. Je vidět, že se silný hráči hlásí teprve před těsně zahájením turnaje.

TOP 6 "B" má zatím 5 hráče, takže pokud by nepřibyli hráči s elem nad 1800, doplní se skupina třemi nejsilnějšími hráči z turnaje skupiny Hotelu Lužnice "A". Vždy se bere u hráče jeho vyšší elo tj. buď Elo ČR nebo Elo FIDE. Zde se průměr pohybuje kolem 1850.  

Skupina Hotel Lužnice "A" má 14 hráčů s průměrným elem kolem 1660. Je to zatím pěkně vyrovnaná skupina a už se těším na tipovací soutěž na vítěze. Nově přibyl Josef Petr.

Sklupina Hotel Lužnice "B" má rovněž 14 hráčů s průměrem kolem 1440 elo. Vypadá to, že by zde mohla být konfrontace starších dvou favoritů s nadějným mládím. To by bylo zajímavé. 

Skupina Hotel Lužnice "C" má zatím 11 hráčů. Zde jsou zejména začátečníci a věříme, že k nim ještě přibudou slabší elisti či další začátečníci. Jak se říká, někde se musí začít.

Hráče na turnaj přilákala různá motivace. Někdo chce vyhrát finanční či věcné ceny, někdo si chce uhrát vyšší elo či si ověřit své současné elo, někdo si chce jen zahrát a navštívit město Planá nad Lužnicí. Všichni jsou vítáni. 

Forma turnaje na úvod sezóny i cenový fond je zajímavý. Tak neváhejte a registrujte se do turnaje. Můžete se i nadále přihlašovat. 

Blíže o turnaji, ubytování či možném volném čase na