ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Na 5-ti frontách

Nejnáročnější víkend za námi. V sobotu 8. prosince hrálo naráz 5 našich družstev - 27 hráčů. Zatímco hráči družstev pro 1. ligu potvrzovali svoji účast ve smyslu - jde o důležité zápasy, problémy nastávají u družstev hrající 3. divizi. Nemůžeme použít hráče, kteří museli dát přednost 1.lize mládeže, která má jednoznačnou přednost. Rovněž nechceme překládat zápasy 3. divize, kterou považujeme za trénink hráčů a partie máme k rozborům. Nastupují náhradníci - vždyť i oni jsou hráči našeho oddílu, a tak když už se podílí na ekonomice oddílu, tak je nutné jim dávat příležitost. Komplikace vzniká tím, že někteří hráči oznamují nemoc. Takže ještě večer v pátek probíhají různé telefonáty. Nakonec všechny družstva hrají v plném počtu. Je to ctí všech hráčů, zejména náhradníků, které určujeme, že mají jistit sestavu. Tentokráte velmi vyšli vstříc Radek a Tereza Šímovi a p. Doležal. 
Holky (a p. Doležal) vyjíždí do Týna. Nejprve musíme roztlačit zamrzlé auto, pak už je vše ok. Přivezly remízu, což je překvapení. Kluci z "Mládí" prohrávají 1 : 4 na Sokole a družstvo "B" prohrává na Silonu 0 : 5, když soupeř staví téměř to nejsilnější co má. 
1.ligu jsme zvládli, tak jsme s víkendem spokojeni. Ještě postavit družstvo na příští týden do 2. divize, kde řada hráčů nemůže a v neděli 2. kval. turnaj mládeže a bude konečně odpočinek.