ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Velikonoční turnaj zahájen

Dnes byl zahájen v Táboře 1. ročník velikonočního turnaje pod názvem "O pohár Mistra Jana". Turnaj se hraje na Střelnici, kdysi se zde hrávaly šachové turnaje Táborské věže. Turnaj je rozdělen do dvou skupin.

Skupina TOP 16 pod názvem KOTNOV. Zde hraje 16 nejsilnějších hráčů podle FIDE ela. Z této skupiny se nám omluvil přímo v hrací místnosti Karel Šedivý (Spartak Soběslav) z pracovních důvodů. Skupinu se rozhodla (po odmítnutí jiných hráčů dle ela) hrát Lada Doležalová.

Skupina pro ostatní hráče pod názvem JORDÁN hraje nakonec 18 hráčů. Pro nemoc se omluvila řada hráčů např. Matyáš Hosnédl (u kterého je ohrožena i jeho účast na KP), Michal Včelák, Vašek Kořen atd. Katka Žilavá musela zastoupit na skautské akci atd. Přesto jsme s účastí spokojeni. 

Turnaj zahájil ředitel turnaje Mgr. Vladimír Doležal, přivítal se majitel restaurace Střelnice, představili jsme hlavního rozhodčího Dr. Milana Durchana a za pořadatele jsem já. 

Před zahájením turnaje proběhlo slavnostním předání ceny Talent roku 2014 pro sportovce z okresu Tábor. Cenu převzal David Hák. 

Více uvedeme v sekci turnaje.

TOP 16 KOTNOV a turnaj JORDÁn zde: