ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Velikonoční turnaj už běží

Dnes v hotelu RELAX začíná 2. ročník velikonočního turnaje pod názvem "O pohár Mistra Jana 2016". Zde vás budeme informovat o akci.

Průběžné výsledky a nasazení:
Sk. KOTNOV:
Sk. JORDÁN:

1. kolo - 17,30 hod.
Před chvilkou byl zahájen 2. ročník turnaje. Turnaj KOTNOV byl doplněn na sudý počet. Statečným hráčem je Ruda Novák. Tak mu držíme palce, ať se mu daří. 
Turnaje JORDÁN se neúčastní Anička Tůmová, klid na lůžku a kluci Paštěkovi, kteří jedou v pátek do České televize a nechtěli narušit turnaj. Hráče Adama Galika ze Slovenska, který nedorazil nahradil pan Novotný z Poděbrad. Celkově se turnaje účastní 36 hráčů. Je to o 2 více než loni. Nejsilnějším hráčem loni byl Jan Miesbauer 2055, letos Luděk Meszáros 2108. 

19,00 hod. 
Skončily teprve 4 partie ve skupině JORDÁN. A je tu hned první překvapení. Dominik Šustr nasazený jako 3 prohrál. Vítek Růta stál výborně, ale Láďa partii otočil. Anetka se nechala chytit do léčka a ztratila dámu. Zajímavě hraje mládí - Jakub Vojta i David Hák. Nyní prohrála Dorotka, které dlouho se držela dobře. 

20,00 hod. 
Skupina JORDÁN dohrála 1. kolo. V poslední partii Vašek bojoval, ale chybou v koncovce se připravil o dobrý výsledek. Anežku rovněž chválím, snažila se dobře, hrála pomalu, ale pěšce vzala špatnou figurkou a bylo po partii. 

2. den 9,00 hod.- 2. kolo:
V 9,00 hodin začalo 2. kolo. Mládí v turnaji "Kotnov" hraje na předních šachovnicích. Nikdo z turnaje není nespokojen, a tak dorazili k partiím všichni. 

12,00 hod. 
Opět překvapující výsledky. David Hák poráží Mariana Krbúšika a Jakub Vojta remizuje s Lojzou Bartošem. Jinak se dá říci dle očekávání. V turnaji "Jordán" Pavel Procházka jako lídr skupiny jen remizuje. V předu hraje i Tadeáš z belgického klubu. 
S Tadeášem jsem měl možnost pohovořit o jejich klubu v Belgii, co je tam učí atd. Sympatický kluk. Přejeme mu úspěch v turnaji.   

3. kolo 14,20 hod.
David Hák hraje na 1. šachovnici proti Luďkovi Meszárosovi. Rovněž bude zajímavé sledovat Jakuba Vojtu proti Lukáši Krchovi. V turnaji "Jordánů se začali potkávat naši hráči. Marek proti Anetce, Anežka proti Sašovi.  

15,45 hod. 
Některé partie skončily, jiné se blíží ke konci. Rozhodně se nedaří Dominiku Šustrovi. Opět prohrál. Zbytečně zbrklá hra. Na výhru stojí Tadeáš proti Jardovi Studenovskému, který nevyužil některé možnosti. Brzy by měl vyhrát Vašek nad Dorotkou, která v rovnocenné pozici přehlédla vazbu a ztratila jezdce a nyní i střelce. Vítek Růta stojí velmi dobře, tak uvidíme, zda se mu podaří alespoň remíza. Na předních šachovnicích tvrdé boje. Jakub má proti Lukáši Krchovi 2 věže proti V+S+2P více. Bude to zajímavé. Honza Rybín vede o figuru. 

4. kolo 9,25 hod.
Je svátek a ideální počasí na šachy. Začal nám další den turnaje. Zároveň zde probíhá burza šachového materiálu. 
Rovněž jsme upravili věcné ceny do turnaje. Ceny si nechceme ponechat, ale všechny rozdat. A jelikož tu nemáme zastoupení v některých kategoriích, tak jsme je věnovali do dalších, kde je dost hráčů. takže např. Cenu z kategorie H8 dáváme do kategorie H12, kde hraje 6 hráčů a budou tam tudíž 2 ceny, atd. 

Kdo už má jistou cenu:
Kategorie KOTNOV: nejstarší hráč - Luděk Meszáros (1950), nejmladší David Hák (2006)
Kategorie JORDÁN: nejstarší hráč - Ladislav Král (1954), nejmladší Dorotka Veverková (2008)
Cenu dostává i Rudolf Novák, který jako nejstarší hráč skupiny Jordán, přešel dosudit skupinu Kotnov.
Další ceny:
Dívka do 16 let: Tereza Novotná 

Po 3 hodinách končí zatím skupina JORDÁN. Vašek s Markem hráli partii přes 80 tahů. Ještě stále hraje David s Lukášem na 2. šachovnici. Bude to zřejmě remis, ale David to zkouší. Tak remis.

Ve 4. kole byla předehrána jedna partie, Saša - Dorotka již včera, protože Saša jel se školou do ČST. Na odpolední kolo ale už dorazil. Byl udělán u této dvojice řízený los se souhlasem nadřízeného. 

5. kolo 
Na odpolední partie dorazili i hosté z oddílů, mohli jsme vidět Jirku Severu, Karla Šedivého, pes Majky, Vašek Hašek, byl zde už i Milan Borkovec atd. 

Při burze knih byl o některé byť i starší tituly zájem. Večer v 19,00 hod. bude v naší klubovně posezení. Zváni jsou všichni hráči, doprovod a hosté. 

Luděk ve skupině KOTNOV jde už zřejmě za celkovým vítězstvím. O další místa se bude tvrdě bojovat. Do pořadí chtějí promluvit zejména David s Jakubem. 

V turnaji JORDÁN se na předních šachovnicích odvádí tvrdé boje. Tadeáš hraje s Terezou střelcovou koncovku, z mého pohledu lepší pro Tadeáše. Petr s Pavlem (prestižní souboj), Petr nějak záhadně získal střelce.  

4. den 6. a 7. kolo
Omlouváme se, že informace váznou, ale zajímavý průběh v obou turnajích nám neumožňuje psát. Pomalu končí turnaj, ale partie 7. kola nejmladších v turnaji Kotnov David versus Jakub je zajímavá, že je kolem chumel hráčů, kteří sledují. Do fandění se připojil i personál hotelu.  
Včera Petr dal pat, když Pavel už neměl žádnou figurku, lépe řečeno, Petr se nechal nachytat na závěrečný trik Pavla. Dlouho to rozdýchával. 

Určitě se povedla burza knih. Prodalo se asi cca 15 knih. 

Vítězem turnaje KOTNOV je už jistě Luděk Mészáros.   

Závěr:
předem je nutné poděkovat všem hráčům za parádní turnaj, který okořenili svými partiemi. Řada partií měla zajímavou úroveň a zajímavost. 
Kotnov vyhrál Luděk Mészáros, před Aloisem Bartoše a Davidem Hákem (2006). David oplakal partii předposledního kola, kde prohrál vyhranou pozici s Lojzou. Náladu si spravil v posledním kole, kdy porazil dalšího výborného hráče turnaje Jakuba Vojtu (2005). Oba byli výraznými osobami turnaje. Nebáli se zkušenějších či starších hráčů a 3. a 4. místo v turnaji je toho důkaze. Na 5. místě si cenu ještě odnesl Lukáš Krch. 
Speciální ceny obdržel Jakub Vojta za přínos v turnaji a Ruda Novák za to, že dosudil skupinu.
V turnaji Jordán vyhrál Martin Novotný před sestrou Terezou Novotnou. Na 3. místě závěrem skončil Pavel Procházka. Ceny si ještě odnesli- Tadeáš Hanzl (který byl rovněž příjemným překvapením turnaje) a Lukášem Němečkem. 
Další ceny získaly holky: Tereza Novotný, Anežka Žilavá a Dorotka Veverková. Z kluků Dominik Šustr, Vašek Měřínský a Pavel Němeček. 
Komici turnaje (za chování u partií) Pavel Procházka, Marian Krbúšik a Zdeněk Straka. Jsou to baviči turnaje. 
Už dnes máme připraveny drobné změny pro příští rok, tak už dnes si dejte do kalendáře - 3. ročník velikonočního turnaje 2017 - musím se zúčastnit. 

Ještě dáme foto.