ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

OPEN České Švýcarsko - stálé zprávy

Dnes začíná OPEN České Švýcarsko v Krásné Lípě. ŠACHklub si letos vybral tento turnaj z důvodu poznávání krás naší republiky. Turnaj není extra silně obsazen, ale je ideální pro mladé hráče. Je přihlášeno 58 hráčů a naši hráči a kamarádi mají startovní čísla (zatím) 5, 6, 13, 24, 25, 26, 42 a 48. 

Ubytovaní jsme - Chaloupka u rybníčku. Je to tu jak se říká bomba. Máme chalupu nově zrekonstruovanou celou pro sebe, velká zelená plocha s angličáčkem (trávníkem), kde chodíme bosky, pan Doležal může chytat ryby z okna (k soukromému rybníku 3m). venkovní posezení na sluníčku či pod stříškou na výběr, vinný sklípek, houpačka kulečník, stolní tenis atd. Všichni se shodujeme, že máme pěkné zázemí. 
Zde je odkaz na chalupu - DOPORUČUJEME!!!

Budeme přinášet zde postřehy. Tak můžete sledovat. 
Průběžné výsledky zde: http://chess-results.com/tnr177473.aspx?lan=5    

1. kolo:
Podle předpokladů dopadly výsledky našich hráčů - výhry Honza, já, Jakub, Pavel a Lada, prohry Anička (hrála proti 1. nasazenému), Marek (hrál proti Jakubovi, a Anetka. 
Hrací sál pěkný, trochu chladno, ale v dnešních a dalších dnech budou tropy, tak to bude fajn. Já jsem vyhrál remízovou koncovku nestejnopolných střelců. Soupeř nabízel remízu a já odmítl a čekal na jeho chybu. Přišla. 
Jestli včera se chytaly ryby na zkoušku, dnes už byla první rybí večeře pro všechny.    

2. kolo:
Tak rozlosování se zatím nevhodné pro Jakuba. 2. kolo a 2. hráč z naší výpravy. Bude to zajímavé. Jak zde říkáme odveta za KP. Dnes jedeme do Rumburku, zítra asi do Německa do aquacentra. 
Průběh 2. kola byl parádní, po chvilce vyhrává Marek a Anička, Jakub s Pavlem remis - byl tam věčný šach, Lada nějak přehrála staršího a silnějšího hráče, Honza a já opět výhry, takže jediná Anetka nemá body. Já jsem hrál zase nejdéle ze všech. 
Večer jsme šli na místní pivo. No mírně řečeno nic moc. Už nebudeme experimentovat. Kluci kopli míč do rybníčku a báli se tam vlézt, tak jsem jim to musel ukázat, že není čeho se bát a musí řešit věci sami. Marek se tam potom také brouzdal.  

3. kolo:
Dnes bude další "derby". Jakub s Ladou. Jakub tady hraje mini KP bez rozdílu "vah". Anetka snad vyhraje.  
Jedeme se koupat. Omlouvám se za pozdní info, ale program byl nabytý.   
Koupaliště parádní. Údajně nejkrásnější přírodní koupaliště v ČR (případně v Českém Švýcarsku. Únava se i projevila pak u partií. Naučili jsme Marka plavat. Dostal 1. a 2. lekci z rychlokursu plavání a už doplaval i na ostrůvek vzdálený 15 m. Večer po partii jsem zavítal za kamarádem do Varnsdorfu, kterého jsem cca 30 let neviděl. Vzal mě do pivovaru Kocour. Bylo tam plno, je to parádní pivovar a jejich restaurace překrásná. Doporučuji. Bohužel jsem byl autem a neměli ani nealko. Tak jsem si koupi jejich druhy na náš byteček. 
Odpolední partie vyšli: Janovi, Ladě, která porazila Jakuba (jak Lada řekla, porazil se sám), Anetka, já remis, prohry Anička, Pavel, Marek. 

4. kolo dopoledne:
Honza hrál na 1. šachovnici a s Braunem prohrál, Lada prohrála na 2. šachovnici, já jsem prohrál na 5. šachovnici. Jakub, Pavel, Anička výhry, Anetka a Marek prohry.
Je velké parno, ale po ránu a navečer zde máme parádně. Po ránu je zde rosa z rybníčků a tak se příjemně, večer jsme už ve stínu, tak je také dobře. Máme zase další kapříky, tak máme zajištěnu večeři. Na rybníčku se objevily kačeny, tak asi bude i kachnička. 


5. kolo odpoledne:
Já jsem vyhrál kontumačně. Nevím proč, ale místní hráč mi nepřišel, ani mi nikdo neřekl, kde je. To je nejhorší co může být. Tvrdnete v hrací místnosti a musíte čekat hodinu. Ne elo vám to nepůjde, platíte startovné a nic z toho. Za tu dobu Anička vyhrála. Další výsledky si můžete přečíst.

6. kolo - neděle:
tak za prvé jsou tu oslavy - moje nazozky. Děkuji všem za přání. Jestliže dosud jsme jen lehce rybařili, tak v neděli to byly hody. Nebudeme počítat puštěné kapříky asi pod míru, ale k večeři jsme snědli 3 a ještě další 3 máme v rybníčku v síti. Pan Doležal ještě večer kolem 11 chytil candáta 64 cm. Tak jsme dělali pár fateček. Děti se i vzbudili, aby ho viděli. Už je v mražáku. 
Co je zajímavé? Zatím co celý červen jsem stále slyšel, proč jedem do Krásné Lípy, včera už holky pronesly zvláštní přání. Příští rok zase sem, ne do Klatov. Nedivím se. Ubytování špičkové, lov ryb velká zábava, kamarádi z Deska Liberec atd. 
Včera jsme byli i na procházce podél pískovcových skal něco jako Adržbachy. 
Šachové mírné zklamání, Lada s figurou více nevyhrála, já jsme s 2 pěšci více v dámské koncovce než remizoval, když jsme si myslel, že tam má soupeř věčný šach, který ale tam nebyl (jsem trouba), Anička i Jakub remis, Honza výhra, Anetka a Marek prohry.

7. kolo
Po včerejších hodech provozujeme celé dopoledne sportovní rybaření, všechny kapříka pouštíme. Byla tu průtrž mračen, tak se ochladilo. Někteří šli na bleskový turnaj, jiní odpočívají u místního televizního kina. Odpoledne hraji s Jakubem. Chudák hraje nás tu osm z naší výpravy a už jsem 4. se kterým hraje.  
Tak jsem Jakuba porazil, dlouho rovnocenná pozice, pak chyba v přehlédnutí mé odpovědi na jeho možnost chytání mojí věže a bylo po partii. 25 tahů. Lada, Anička i Honza remis, Anetka a Marek výhry. Pavel prohrál.
Zítra hraji na 1. šachovnici. Tak uvidíme. Chci si vzpomenout na mé časy, když jsem měl elo KM. Říkám, že ho porazím. 

8. kolo
Opět Jakub bude "testovat". Hraje s Aničkou. 
Dopoledne zase máme sportovní rybolov, už jsme asi 4 ryby pustili. Musíme si něco nechat na příští rok. 


Já remis s 1. nasazeným, zajímavá partie, dali jsme za remis v koncovce, která byla pro mě prohraná, ale oba jsme počítali špatně, tak moji nabídku přijal. Anička s Jakubem rovněž remis, Honza prohra - škoda, Lada výhra a bude usilovat o dívčí a ženské ceny, Marek výhra, Anetka prohra. Zítra bude poslední kolo a půjde o hodně.

9. kolo
Los je těžký pro nás všechny, kdo chce usilovat o nějakou cenu. Honza i já remis, takže se jistě dostaneme do první 10. Anička musí vyhrát a věří i Jakubovi, že jí pomůže výhrou nad Hradeckým a ona bude mít možnost získat výhru pro elistu do 1599. Jakub ztratil jezdce už v 5. tahu, Anička nestála dobře. Plán není přízniví. Nakonec soupeř Aničky dělá chybu a prohrává v 18 tahu. Jakub zadržel soupeři krále v centru. Přestože prohrával, soupeři nehrají věž a střelec a Jakub útokem získal dámu a pak střelce a soupeř vzdal. Marek prohrál, Anetka vyhrála, Pavel také vyhrál. Lada bojovala dlouho. Soupeř ale dělá chybu, když mění 2 LF za V, Lada má prostor s aktivitu. Potom chytá věž a je po partii. Vyhrála.

Konečné pořadí:
Já jsem skončil na 8. místě se 6 b., Honza 10. místo s 5,5 b. bereme finanční ceny. Dobře dopadla Lada. Získala 3 ceny - za nejlepší ženu, za nejlepší dívku a ještě za nejlepšího FIDE elistu do 1800. Udělala si příjemnou brigádu. I Anička se dočkala, brala cenu nejlepšího FIDE hráče do 1599. Blahopřání patří všem. Lada i Anička půjdou elem nahoru. 
Konečné pořadí: 

Závěr:
Děkujeme pořadatelům zejména panu Průdkovi, za pěkný turnaj. Turnaj byl zajímavý průběhem, mládež jak naše, tak z Libereckého kraje (byl to pro ně KP HD12-16) se neztratila, navázali jsme nové kontakty a rádi se tu za rok zřejmě znova ukážeme. Již jsme si i zamluvili ubytování. 
Turnaj doporučujeme i  dalším zájemcům a kamarádům. Okolí nabízí řadu pěkných výletů. Do naší party rádi přizveme další rybáře. příprava na partie ve formě rybaření byla zajímavá.        
 
Foto z turnaje na stránkách Deska Liberec zde: 
Na fotkách vidíte hlavně Marka, jak stále sleduje jiné partie než vlastní.