ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Navštívili jsme ornitologický tábor

Včera jsme si zpestřili šachový Fide Open Tábor návštěvou 21. ročníku letního ornitologického tábora, který se koná nepřetržitě od roku 1993 na rybníku Hejtman a Koberný u Plané nad Lužnicí.

Pořadatel – Organizace Českého svazu ochránců přírody ze Sezimova Ústí ve spolupráci s kroužkovací stanicí Národního muzea v Praze spolu se zájemci o ornitologii a přírodu každoročně odchytne do sítí, okroužkuje, pojmenuje, zváží a změří cca 700 až 1000 kusů drobného zpěvného ptactva, které žije v okolí rybníků. I my jsme byli přítomni na odchytových lokalitách a mohli jsme s odborným komentářem sledovat co všechno obnáší ornitologie v praxi. Několik stovek metrů speciálních sítí se musí v pravidelných intervalech kontrolovat, ptáky vyprostit, uložit do látkového sáčku a odnést na dokumentační základnu. Letos je rok co do množství slabší, ale i tak jsem viděli více než desítku pěvců (červenku, několik druhů rákosníka, sýkoru modřinku....).

Matěj, Lada, Saša, Katka a Honza Ž., Lukáš a Michal D.  a  Anička. - celkem tři auta šachového materiálu ….....

Vřele doporučujeme – tábor potrvá do 4. srpna. Pokud nestihnete letos  koná se každoročně na přelomu prázdninových měsíců.

Foto zde: http://www.sachklub.cz/fotogalerie/ornitologie.html