ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2018

Navštívili jsme ornitologický tábor

Včera jsme si zpestřili šachový Fide Open Tábor návštěvou 21. ročníku letního ornitologického tábora, který se koná nepřetržitě od roku 1993 na rybníku Hejtman a Koberný u Plané nad Lužnicí.

Pořadatel – Organizace Českého svazu ochránců přírody ze Sezimova Ústí ve spolupráci s kroužkovací stanicí Národního muzea v Praze spolu se zájemci o ornitologii a přírodu každoročně odchytne do sítí, okroužkuje, pojmenuje, zváží a změří cca 700 až 1000 kusů drobného zpěvného ptactva, které žije v okolí rybníků. I my jsme byli přítomni na odchytových lokalitách a mohli jsme s odborným komentářem sledovat co všechno obnáší ornitologie v praxi. Několik stovek metrů speciálních sítí se musí v pravidelných intervalech kontrolovat, ptáky vyprostit, uložit do látkového sáčku a odnést na dokumentační základnu. Letos je rok co do množství slabší, ale i tak jsem viděli více než desítku pěvců (červenku, několik druhů rákosníka, sýkoru modřinku....).

Matěj, Lada, Saša, Katka a Honza Ž., Lukáš a Michal D.  a  Anička. - celkem tři auta šachového materiálu ….....

Vřele doporučujeme – tábor potrvá do 4. srpna. Pokud nestihnete letos  koná se každoročně na přelomu prázdninových měsíců.

Foto zde: http://www.sachklub.cz/fotogalerie/ornitologie.html