ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: KP v rapid šachu mládeže 27. června 2020 - Písek

Přebor škol úspěšný pro táborské školy

Ve čtvrtek 26. ledna se konal ve Veselí n. L. další ročník šachového turnaje "Přebor škol čtyřčlenných družstev". Táborské školy opět uspěly.
V kategorii "C" (střední školy) získalo Gymnázium PdC Tábor stříbro! Po letech se opět vyhouplo na výslunní a to ještě nehrál Martin Šourek a družstvo bylo posíleno hráčkou Kateřinou Žilavou, která patří do mladší kategorie. Za SPŠ Tábor nemohl nastoupit Petr Knotek, zvláštní povinnost ho vyřadila.
V kategorii "B" (pro žáky 6.-9.tříd) byla družstva Gymnázia PdC Tábor ještě suverenější. Obsadily 1. a 2. místo. A to ještě nehrál Jan Žilavý, který onemocněl. Družstvo "A" bylo hodně silné a výsledky to napovídají - Vojta Jandl 7 bodů ze 7 partií, to samé na 4. šachovnici Ben Troják, na 2. šachovnici Lukáš Novák 6,5/7 a na 3.šachovnici Richard Široký 6/7. Této kategorie se nezúčastnilo družstvo ZŠ Husova Tábor v sestavě Jan Rybín, Dan Vlach, Jiří Berka a sourozenci Humhalovi, kteří se před 2 roky dostali do celostátního finále, ale přístup školy je ukázkou, jak se dá stavět k tomuto sportu. A přiznejme (i podle výsledků turnaje) jaká obrovská škoda to je. Stačí se podívat na sílu družstva na 3.místě, které postupuje a je to bez komentáře. 
Ani v kat."A" (žáci 1.-5.tříd) se neztratili. 6. místo ZŠ Sezimovo Ústí a 8. místo ZŠ Zborovská Tábor. V této kategorii jsem už zaregistroval chybu (nic neovlivňující) ve výsledcích. Maruška Tůmová si uhrála 4.vt.
Blahopřejeme všem družstvům z Tábora a Sezimova Ústí, kde většina hráčů je z našeho oddílu. Postupujícím přejeme úspěch v celostátním finále.
Bližší hodnocení našich škol na: