ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2018

Přebor škol úspěšný pro táborské školy

Ve čtvrtek 26. ledna se konal ve Veselí n. L. další ročník šachového turnaje "Přebor škol čtyřčlenných družstev". Táborské školy opět uspěly.
V kategorii "C" (střední školy) získalo Gymnázium PdC Tábor stříbro! Po letech se opět vyhouplo na výslunní a to ještě nehrál Martin Šourek a družstvo bylo posíleno hráčkou Kateřinou Žilavou, která patří do mladší kategorie. Za SPŠ Tábor nemohl nastoupit Petr Knotek, zvláštní povinnost ho vyřadila.
V kategorii "B" (pro žáky 6.-9.tříd) byla družstva Gymnázia PdC Tábor ještě suverenější. Obsadily 1. a 2. místo. A to ještě nehrál Jan Žilavý, který onemocněl. Družstvo "A" bylo hodně silné a výsledky to napovídají - Vojta Jandl 7 bodů ze 7 partií, to samé na 4. šachovnici Ben Troják, na 2. šachovnici Lukáš Novák 6,5/7 a na 3.šachovnici Richard Široký 6/7. Této kategorie se nezúčastnilo družstvo ZŠ Husova Tábor v sestavě Jan Rybín, Dan Vlach, Jiří Berka a sourozenci Humhalovi, kteří se před 2 roky dostali do celostátního finále, ale přístup školy je ukázkou, jak se dá stavět k tomuto sportu. A přiznejme (i podle výsledků turnaje) jaká obrovská škoda to je. Stačí se podívat na sílu družstva na 3.místě, které postupuje a je to bez komentáře. 
Ani v kat."A" (žáci 1.-5.tříd) se neztratili. 6. místo ZŠ Sezimovo Ústí a 8. místo ZŠ Zborovská Tábor. V této kategorii jsem už zaregistroval chybu (nic neovlivňující) ve výsledcích. Maruška Tůmová si uhrála 4.vt.
Blahopřejeme všem družstvům z Tábora a Sezimova Ústí, kde většina hráčů je z našeho oddílu. Postupujícím přejeme úspěch v celostátním finále.
Bližší hodnocení našich škol na: