ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Přebory škol

Tento týden a ještě příští týden probíhají ve Štědroníně celostátní finále "Přeboru škol" jednotlivých kategorií. Zatím co v kategorii 1. -5. třída, se podařil ZŠ Kubatova Č. Budějovice nejlepší výsledek v historii - 1. místo, v kategorii středních škol to byla silná bída. Gymnázium PdC Tábor (kde hrají i naši hráči) propadlo. Na turnaj vyjela béčková sestava, a tak nešlo nic jiného čekat. Martin Šourek (1. šachovnice) první den nehrál, protože dal přednost holkám v taneční škole (a to je dobře). Gymnázium nedalo ani na doporučení vyměnit některé hráče za podstatně silnější (mladší). Nevadí. Snad příští týden uspěje družstvo v kat. 6. - 9. tříd. Tam je jistě min. ambice do 10. místa. Obě starší kategorie už jsou o něčem jiném Zatímco 1. nasazený v nejmladší kategorii měl průměr 1353, v kat. SŠ to bylo 2065.