ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2019 27. - 29. září 2019

Přebor škol na výbornou

Dnes se konal "Krajský přebor škol 2019" v Českých Budějovicích. Pořadatelem byl oddíl QCC Č. Budějovice, který se letos zhostil pořadatelství na výbornou. 

Kategorie 1.-5.třída 
Výborného výsledku dosáhly družstva z Tábora. Překvapením bylo 2. místo ZŠ Mikuláše z Husi Tábor ve složení Esterka Měřínská, Josef Kukla, Adam Martinkovič a Vojtěch Hastrman. Toto družstvo společně s vítězem družstvem ZŠ a MŠ Kubatova 1 Č. Budějovice postoupily do celostátního finále, které bude 18. a 19. června 2019.
Na 3. místě skončilo družstvo ZŠ Čekanice Tábor ve složení Lída Svrchokrylová, Vojtěch Bican, Šimon Čech a Ondra Zajíc. Všichni hráči které jmenuji, jsou z našeho oddílu. Všem blahopřeji. 
Na 5. místě skončilo družstvo CZŠ Orbis Pictus Tábor (složeno opět z hráčů ŠACHklubu Tábor) a na 6. místě družstvo ZŠ Stádlec. Děti z této vesnické ZŠ začaly jezdit i na naše turnaje. 
Výsledky zde: 

Kategorie 6.-9. třída:
I v této kategorii postupuje družstvo z Tábora, konkrétně Gymnázium PdC Tábor složené opět z hráčů ŠACHklubu Tábor - Marek Malimánek, Anežka Žilavá, Kryštof Paštěka a Matěj Paštěka. I je čeká cesta na celostátní finále, a jistě posílí o Nikču Zemanovou, která je momentálně se školou pryč. Pěkné 6. místo dosáhlo družstvo ZŠ Zborovská Tábor, které bylo čistě dívčí, ve složen - Anna Pavlátová, Marie Tůmová, Anetka Růžičková a Markéta Mácová. Většina z nich opět z našeho oddílu.  
Výsledky zde: 

Kategorie SŠ:
Zde z táborských škol nikdo nepostoupil, ale bylo to velmi blízko. Na 4. místě skončilo družstvo Gymnázia PdC Tábor 1 s 21,0 body ve složení - Jan Rybín, Ondřej Fuciman, Dominik Šustr, Martin Šustr a náhradník Ben Troják. Vítězné družstvo Gymnázium Jírovcova získalo 21,5 bodu, totéž druhé družstvo Gymnázium J.V. Jirsíka na 3. místě ČAG Č. Budějovice s 21,0 body, stejně jako Gymnázium z Tábora. Takže kluci se musí zamyslet, kde ten jeden bod mohli získat. Na 5. místě skončilo TSG Tábor, a na 6. místě Gymnázium PdC Tábor 2. 
Výsledky zde:

Celkově zde hrálo 38 družstev (15+13+10), a tak do rekordů je stále hodně daleko. Proti loňsku je to ale výrazný nárůst a je to jen potvrzení, že tato akce patří do Č. Budějovic. Kvalitu družstev  nechci hodnotit, protože tuto akce vnímám jako propagaci a tam jde o kvantitu. Při větším počtu družstev by ale v sále, kde se hrálo, by mohl nastat problém s místem. 

Co mě zarazilo, byl příchod družstev škol z Č. Budějovic - až po 9. hodině. I z tohoto důvodu se drobně zpozdilo zahájení. Turnaj ale běžel rychle.