ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Byli jsme na turnaji v Pravoníně

Dnes se konal "Silvestrovský turnaj v Pravoníně. Byl to již 8. ročník a byla zde rekordní účast.

Ráno jsme vyjeli do mlhy, a ne zrovna ideálního počasí pro silnice. U Pravonína už ale bylo "léto" a svítilo sluníčko. Jela Lada a Vašek. Bohužel i hráče naší předběžné výpravu zasáhlo období chřipky. Přesto jsme to nevzdali a vyrazili, a musí přiznat, že to bylo dobré rozhodnutí.

Hned v úvodu je nutné poděkovat pořadatelům za parádní turnaj a poučení i pro náš oddíl (a nejen pro náš), že to můžeme dělat i my lépe. Vedoucí pravonínského oddílu paní Marie Filipová nám ukázal jejich pěknou klubovnu, šokovala mě kronikářská činnost a spousta drobností, která jasně dokládají, že je to velmi dobrý oddíl. Ne nadarmo mají ocenění od hejtmana kraje. Blahopřejeme zejména paní Filipové, kam dovedla tento oddíl. 

Turnaj, který se hrál v horním sále, byl rozdělen do 4 skupin dle výkonnosti. Lada skončila ve skupině "A" na 5. místě v TOP 8, když byla 5. nasazená. Začátek jí moc nevyšel, čas byl k ní i neúprosný. Nakonec 2,5 bodu. Na to, že se hrálo tempem 2 x 15 minut, na co Lada už není zvyklá, to hodnotím vcelku dobře. 

Vašek, rovněž byl na tom jako Lada, co do startovního čísla i pořadí. Vašek měl ale parádní vstup do turnaje spojené skupiny "B" a "C". 3 body po třech kolech. Ve 4. kole zisk v zahájení centrálního pěšce, ale pak nepochopitelná chyba a ztráta věže. Partie se už jen dohrávala. V 5. kole v zahájení "ztráta" 2 pěšců za útok. Pak byl Vašek ale nerozhodný. Mohl lehce získat materiál zpět s možným závěrečným útokem, či hrát i na čas, když měl o 4 minuty lepší čas. Pak ale opět nepochopitelné braní pěšce věží, který byl krytý a partie se zhroutila. V předposledním kole ve vyrovnané pozici soupeř přehlédl, že mu hrozí mat. Vašek ho viděl. Kdyby v posledním kole vyhrál (a měl na to) byl by na "bedně". Zbytečná brzká remis, která mu nic nepřinesla. Nic v turnaji, ani pro výuku jezdcové či pěšcové koncovky. To byla škoda. Přesto za výborný výkon v turnaji zaslouží pochvalu.  

Organizátorům lze jen závidět podmínky turnaje. Myslím, že já mohu hodnotit a srovnávat, vzhledem k počtu organizovaných turnajů.  Parádní obsluha v bufíčku (všem 4 ženám je nutné poděkovat), zázemí pro rodiče a doprovod, osvětlení místnosti, spousta sponzorů a to se odrazilo na cenovém fondu. Všichni hráči si odnášeli hodnotné ceny. Rozhodčí řídili turnaj bez problémů. Prostě paráda.

Takže si zapiště do kalendáře 25. února jeďte do Pravonína na turnaj "Rodinných dvojic". Plně doporučujeme. Pozor omezený počet dvojic, proto včasné přihlášení!!!

Ještě jednou díky do Pravonína. 

Výsledky zde: