ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Šachové školy zahájeny

Letošní rok jsme zahájili. Dneškem skončily schůzky s rodiči a zájemci. Začínají tréninky. Už minulý týden v pátek se začalo v naší klubovně opět hrát a trénovat. 

Protože se nám rozrostla poptávka o šachy, ale zároveň pro starší hráče musíme přizpůsobovat tréninky, narostly nám hodiny a místa, kde náš oddíl zajišťuje šachové kroužky - školy. Zbývá dořešit individuální tréninky.
 
Už se nám přihlásili nový hráči a zatím minimum hráčů ukončilo činnost. Proto musíme citlivě rozdělit pro ně turnaje. Na krajské turnaje budeme posílat jen vybrané hráče - spíše od 4. vt. po elisty. Pro začátečníky a zatím slabší hráče budeme pořádat vlastní PIZZA CUP, který si loni získal velkou oblibu. 

Jsme rádi, že všechny školy nám vychází vstříc a dokonce řada z nich nám vychází vstříc i učebnou s interaktivní tabulí, na kterou se chceme orientovat. Děkujeme ředitelům škol za tento vstřícný krok. 

Pomalu ale jistě končí výuka formou "nástěnných šachovnic". Formou interaktivní tabule chceme jít i ve vlastní klubovně. Letos se nám rozšiřuje i trenérská skupina, která se i v nejbližší době bude rozšiřovat.

Naše cíle jsou jasné: obsazovat všechny mládežnické akce jednotlivců a družstev pořádané JčŠS či ŠSČR, účastnit se akcí spřátelených oddílů a řady kvalitních turnajů i co do podmínek pro účastníky. Rovněž i nadále chceme pořádat vlastní turnaje na úrovni oddílu i vyšší (např. v nejbližší době 3.ročník Mládež cup 2014). Nezapomeneme i na propagační akce pro veřejnost. Ta nejbližší se bude konat příští neděli 21. září pod názvem Šachové léto na Komoře (viz. samostatná informace). Chceme dosáhnout na úspěchy v kategoriích jednotlivců jak v bleskových, rapidových turnajích či v turnajích s delším časem.