ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Šachové kroužky se rozbíhají

ŠACHklub Tábor každoročně dělá nábor dětí do šachových kroužků. Každý rok přijdeme i s novou formou náboru. Letos jsme "zaplavili" školy většími bannery s šachovou tématikou. A asi to "spustilo" lavinu zájmu. 

Např. na CZŠ Orbis Pictus přišlo na dnešní (čtvrtek) kroužek 15 dětí a ještě se prý přihlásí další. Už dnes byl málem problém s počtem míst ve třídě. Škola měla i v posledních letech šachové úspěchy, ale zejména je tam velká podpora ze strany vedení školy. 

Rovněž zázemí a počet dětí např. na ZŠ Čekanice (úterý) je výborné a velký zájem. Po letech máme hodně dětí na ZŠ Husova Tábor (středa). V naší klubovně (středa i pátek) se rovněž formují silné a vyrovnané skupiny. Věříme, že se i na dalších místech to rozběhne dobře. 

Všem dětem přejeme výdrž u šachovnice, počáteční prohry změnit postupně ve výhry a hlavně mít radost ze hry a kolektivu spoluhráčů. K tomu Vám budou trenéři nápomocni. 

Už musíme myslet, jak organizovat PIZZA CUP, který je zejména pro začátečníky a už příští měsíc bude první zkouškou, co se děti naučily. Ale už tuto neděli budeme pořádat další akci pro veřejnost - Živé šachy" před Střelnicí v Táboře. Akce se koná od 10,00, děti-figurky se sejdou už v 9,00 hod.