ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Šachy na bazénu - zahájeno

Letošní projekt "Šachy na bazénu" zahájen. Propagace či nábor? To je otázkou. Tento projekt nám i podpořil ŠSČR i KÚ CB. Tak lze konstatovat, co se včera dělo na táborském bazénu. V cca 12,00 hod jsme začali přivážet šachový materiál na bazén. Dovezli jsme zahradní šachy, první stůl na šachy a 3x šachové soupravy. Pak naše věci pro nejmenší - desky s otvory na házení míčků, dokoupili jsme kroužky na "Hod na figurky". Netrvalo dlouho a šachy byly už v obležení. Na bazénu byli včera vidět i naši hráči, ale jediný David s mamkou si zahráli. Přeci jenom atrakce byly hlavně pro děti, které nechodí do našich kroužků. U první dvojice jsem nechápal co hrají, zda šachy či dámu. Tahali figurkami různě. Amatérům jsme radili, jak se hraje, jak chodí figurky atd. 


Co děti dále čeká? V neděli chceme už pořádat šachový den na bazénu, kde se budou kreslit obrázky, hrát, soutěžit atd. Tak kdo máte zájem přijďte nás podpořit či pomoc.

Už dnes víme, že nezůstane jen u bazénu v Táboře. Máme už tip na další místa i mimo Tábor. Kdo by chtěl se s námi spojit, tak může nás kontaktovat.  

Pravidelné info zde: