ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Simultánka v Táboře

Všem členům ŠACHklubu Tábor přeposílám nabídku od Zdeňka Havlůje.  Někteří naši hráči sice budou na M-Čech v Harrachově, ale pro řadu hráčů to může být další zajímavá akce v Táboře. Neváhejte a přihlašte se. 


POZVÁNKA

Na vědomost se dává, že do našeho města, husitského Tábora, zavítají dva naši velice dobře známí šachisté Olaf Heinzel a Ivan Hausner.


Nejenže k nám zavítají, ale sehrají se zájemci z řad našeho oddílu, oddílů spřátelených a případně i s ostatními zájemci tzv. dvojitou simultánku. (Pro neznalé musíme vysvětlit, že se jedná o obdobný fenomén jako Cimrmanův tah jezdem na a12, čímž vznikl 1. aut v dějinách šachu.)


Akce se koná 31. 10. 2014 v malém sále táborské sokolovny (Fügnerova 822) od 17.30  a její hrací systém je zcela prostý. Ze seznamu zájemců (předpokládáme 20- 30 hráčů) bude sestaven žebříček dle platného ratingu (max. cca 2200) a následně sestavena dvě družstva s cca stejným průměrným ELO. Los určí, které družstvo bude s Olafem a bude hrát proti Ivanovi a které s Ivanem a bude hrát proti Olafovi. Výsledky se následně sečtou. Pro vítěznou sestavu bude připravena malá odměna. V případě zájmu může mít akce pokračování v nešachové formě.   

 

Srdečně zveme všechny výše uvedené příznivce šachu. Svoji účast prosím potvrzujte a přihlašujte se na mé mailové adrese zdenek.havluj@quick.cz .

---------------------------------------------------------------------------------------------

Nenechte si ujít tuto příležitost zahrát si s IM, v Ivanově případě pak poučit se z jeho myšlenek případně je vyvrátit.

 ZH