ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: KP v rapid šachu mládeže 27. června 2020 - Písek

Figurková - šachová školička se rozjela

Od začátku října se podařilo opět v Táboře rozjet 4 šachové -figurkové školičky. 
Náš oddíl přímo vede školičky v MŠ Příběnické a Vančurově, samostatně se školičky pořádají v MŠ Sokolovské a Čelkovice. Celkově je do nich letos zapojeno už přes 30 dětí. Nejpočetnější šachová školička je při CMŠ Příběnické, kam se přihlásilo 11 dětí. 
Tato naše činnost si získala u rodičů velkou popularitu a řada dětí přechází při nástupu do 1. třídy do našich šachových kroužků. Výhodou je, že tyto děti pak už znají základy šachu a je na čem stavět. 
Program Figurkové školičky je organizován ve spolupráci se společností Figurka. ŠACHklub Tábor letos dokonce vybavuje školičky šachovým "kobercem" a samozřejmě i šachovým materiálem. Každá školka (okres Tábor), které má o tuto činnost zájem nás může kontaktovat, rádi vypomůžeme. 
Co tam děláme, kdo ji navštěvuje, kdo je nejlepší atd. můžete sledovat na: http://www.sachklub.cz/zakladni-informace