ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Úspěšný víkend

O tomto víkendu se konaly dvě důležité akce.
V sobotu se v Českých Budějovicích konal 2. turnaj Velké ceny Jč. kraje.
Zde jsou výsledky:
Skupina "A": 
Skupina "B":
Skupina "C": 
Skupina "D":Minule Markéta byla ve skupině "D" na 2. místě a postoupila do skupiny "C" a svůj výkon vylepšila. Vyhrála skupinu a "dere" se stále výš. Na 2. místě skončil Adam. Blahopřeji.  

V neděli se hrálo 4. kolo 2. divize. "Zajížděli" jsme na Sokol Tábor. Sokol byl na 1. místě a naše družstvo na 7. místě. Opět jsme nehráli v základní sestavě. Nasadil jsem talentovanou Nikolku Zemanovou. Čekal jsem boj, ale určitě jsem čekal, že prohrajeme. hráli jsme už od 9,00 hod. David a zejména Vašek se mírně opozdili, ale nemělo to řádný vliv. 
Šok je, že jsme vyhráli 6 : 2!!! Nejprve vyhrála Anička, pak hned Vašek. U Nikolky jsem viděl, že to má vyhrané, ale nějak se jí to vymklo a na šachovnici vznikla klasická remíza. Soupeř ale "ulít" a Nikolka přidala 3. bod. Pak jsem já, asi trochu nečekaně vyhrál ne moc dobrou pozici a Honza dal remízu a výhra byla na světě. Remíza vznikla i na 1. šachovnici, kde hraje Filip a David v poslední partii vyhrál a vysoká nečekaná výhra byla doma. Prohrál jen Martin. Už loni jsme v jednom zápase deklasovali Bechyni. Je to jasný náznak, jak hrajeme ve skoro základní sestavě, musí s námi každý tvrdě bojovat. 
Děkuji všem za kvalitní výkon.