ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Soutěže družstev skončily

I když si každý myslí, že šachy jsou soutěže jednotlivců, hlavní akcí oddílů jsou zejména soutěže družstev. Včera skončily dlouhodobé soutěže družstev mládeže. Náš oddíl měl v soutěži poprvé 3 družstva a bylo to pro nás hodně náročné. Nebýt rodičů, kteří jsou ochotni velmi pomáhat, nezvládlo by se to. I na nich stojí činnost oddílu. Za to děkuji zejména Lence Dolanské, Jirkovi Novákovi, Romanu Rybínovi, Vladimíru Doležalovi a dalším, kteří pomohli vozit děti na zápasy, s přípravou hracím místností atd. Rodiče, kteří dbají, aby jejich ratolest se tomuto sportu věnovala a reprezentovala oddíl a naše město patří rovněž velký dík. Díky.

Poprvé naše družstvo si zahrálo letos extraligu mládeže. Patřili jsme k družstvům, které se v této soutěži nemělo udržet. Přeci jenom výkonnost našich svěřenců není ještě tak vysoká jakou jsou schopni vyproduktovat větší oddíly, kde je i více trenérů. Také přesně podle toho to dopadlo. Skončili jsme na posledním místě, ale kluci bojovali. Dokonce tím, že na závěrečném srazu hned v úvodu porazili Hradec Králové, tak jim pomohli také k sestupu. Další zápasy prohrávali těsně. Taková soutěž se musí hrát v nejsilnějších sestavách a to se nám hned v úvodu soutěže nepovedlo. Honza Miesbauer měl i jiné povinnosti. A nahradit hráče č.1 nemůžete. 

V 1.lize jsme měli 2 družstva. Družstvo "B" hrálo celou dobu klidný střed. Konečné 5.místo je dobré. Měli jsme i na víc, ale na postup by to zřejmě nebylo. Družstvo "C" naopak bylo ve stejné situaci jako družstvo "A" v extralize. Také dopadlo stejně. V této lize jsme se potýkali s neúčastí hráčů základních sestav. U družstva "B" to zejména mrzelo. Nevyhli jsme se i nemocem a to oslabovalo družstva. I to ale k tomu patří. Děkuji všem, kteří sehráli řadu zápasů. Řada nováčků poznala, jak je tato soutěž náročná. 

Pro příští sezónu dozná složení našich družstev značné změny. V 1. lize nebudou moci hrát hráči ročníků 1997 (z hráčů extraligy) a 1998. Koho se to bude týkat? Richarda Širokého, Jana Žilavého, Lukáše Nováka, Lukáše a Jakuba Humhala, hostů Jakuba a Tomáše Skořepy. Všem děkuji za dlouholetou spolupráci v družstvech. Zejména děkuji klukům Skořepovým. Věřím, že na naší vzájemnou spolupráci budou rádi vzpomínat. Díky. Takže pro soutěže dostanou přednost i značně mladší hráči. Budeme budovat další perspektivní tým. Věřím, že najdeme pro to hráče, kteří budou mít zájem o soutěže mládeže.