ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Velký hrací den za námi

Dnešek byl velkým hracím dnem pro naše družstva. K zápasům družstev muselo nastoupit 28 hráčů. Nebyl sice moc úspěšný, ale většina hráčů přistoupila k zápasům zodpovědně.
Extraliga 5.kolo:
Do Tábora přijel favorit soutěže Spartak Vlašim a byli jsme rádi, že jsme nedostali "kanára". Od něho nás zachránil Lukáš Dolanský, který jediný alespoň remizoval. Výsledek 0,5 : 5,5 se očekával. Obměnili jsme i sestavu. Zahrál si Jakub Skořepa i Petr Švanda. 
1. liga - 4.kolo:
ŠACHklub "B" proti Řevnici, byl tak trochu soubojem o 1. místo. Řevnice měla i motivaci oplatit nám porážku z loňské sezóny, kdy jsme je porazili a postoupili na její úkor do extraligy. Tentokráte to dopadlo pro nás hůře. Prohráli jsme vysoko 1 : 5, když remizovala Lada Doležalová a Jan Žilavý. 
ŠACHklub "C" zase bojoval o sestupové příčky s Říčanama "B". Zde po velkém boji jsme také prohráli 2 : 4. Šahali jsme po remíze, ale zkušenosti některým, hráčům evidentně chybí. 
1.liga - 5.kolo:
Soupeře jsme si prohodili. ŠACHklub "B" až nečekaně vysoko porazil Říčany, kde naopak jen Ben Troják  odevzdal půl bodu, jinak všichni vyhráli.
ŠACHklub "C" zachránil v zápase s Řevnicí od "kanáíra" Tomáš Skořepa. Ostatní prohráli a byla to pro některé opět škola hry.
3. divize
Družstva byla značně oslabená, o hráče, kteří měli povinnost hrát extraligu a 1.ligu. 
Dívčí družstvo těsně prohrálo v Bechyni 2 : 3. Myslím, že zápas měly vyhrát, ale cestování zpět nás ochudilo hrát do konce. Vlak nečeká. Nevadí.
Kluci v Soběslavi také prohráli 0,5 : 4,5. Údajně to každý měl vyhrané (říkali jejich soupeři).
Postřehy, které se nelíbí:
- vážné partie se hrají pomalu a tahy se mají promýšlet. Hrát na přidávací čas se nemůže vyplatit. To platí zejména pro Bena.
- někteří hráli neaktivně, jak když se soupeře bojí
- chodí si říci o nabídku remízy, když zápas není rozhodnutý. Chtějí, aby za ně v družstvu bojovali jiní. 
- 1.liga je náročná i na čas. Na to musím být připraven, že celý den budu sedět za šachovnicí. Proto musím být i tak naladěn. 
Jinak 1.liga skončila před 18,00 hodinou. Soupeřům jsme popřáli šťastnou cestu (sněží), tak ať dobře dojedou.
Další soutěže družstev až v lednu 2014. 
Průběžné výsledky zde: