ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Přebor SPŠ Tábor

Dnes se konal na Střední průmyslové škole v Táboře velký šachový turnaj v rámci sportovního dne školy. Organizátorem byl Jaroslav Kadlec mistr odborné výchovy a učitel na SPŠ. 

Šokující pro všechny byla účast. 36 hráčů se přihlásilo do tohoto turnaje. Protože ředitel turnaje očekával velký zájem, obrátil se na náš oddíl (jako člen našeho oddílu), aby jsme vypomohli (tradičně materiálem a zároveň i losovacím programem). Takže dopoledne jsme vypomáhali na škole s tímto turnajem.

Vítězství si odnesl bývalý "žáček" našeho oddílu František Koutenský (jak mi sdělil, má zájem se k šachu opět vrátit) na 2. místě skončil rovněž hráč ŠACHklubu Tábor Daniel Vlach  (dnes už moc za ŠACHklub nehraje). Na 3. místě skončil Vašek Mára. Tohoto hráče neznám. Nejlepší dívkou byla Kristýna Prknová. 

Vítěz turnaje si odnesl dřevěného velkého "Pěšce", kterého vyrobili učni v rámci odborné přípravy a už nyní tam vyrábí další figurky, tentokráte z jiného materiálu.

Turnaj, jeho přípravu a zejména průběh, velice ocenil ředitel školy a řada přítomných učitelů. Tak snad se založila nová tradice.   

Výsledky zde: 

Foto dodáme.