ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Svatováclavský turnaj 2020 zahájen

Dnes byl v Plané nad Lužnicí zahájen již 9. ročník Svatováclavského turnaje 2020. Na turnaj přijelo 44 hráčů z Čech i Moravy. 

Řada hráčů se přihlásila na poslední chvilku, ale řada hráčů se zase odhlásila těsně před turnajem z různých důvodů. Nikdo ale z důvodu covid19.

Pořadatelé uzpůsobili hrací místnost tak, že hráči sedí každý u jednoho stolu s dostatečným rozestupem. Na turnaji platí několik pravidel, jedno např. že se hraje v rouškách, dále hráči si nepodávají ruce, ani nepodepisují partiáře po partii, atd.

Byly sloučeny skupiny "A" a "B" dále skupiny "C" a "D". U skupin "A" a "D" se mírně snížily finanční odměny.

Nejmladším účastníkem je Petr Borys z Bechyně. Zároveň hned v pátek měl i narozeniny. Blahopřejeme.


Naopak nejstarším účastníkem je pan Petr Vavroušek z Chocně. 
 
Věnovali jsme pro zdravotní bezpečnost hráčů maximální úsilí přípravou sálu. Dostatečné rozestupy stolů jak jen to šlo.

  
Hráči splnili i povinnost organizátora a to mít v hracích prostorech roušky. Ano, možná drobná nepříjemnost, ale jde o zvyk a jistě převládlo "Chci hrát, musím se s tím smířit a jsem ohleduplný k soupeřům". Všem patří poděkování. 

Na turnaj přijeli kamarádi až z Frýdlantu. A pravidla respektovali také. Když se chce, tak to jde. Nejsme žádní maratónci či basketbalisté. Takže určitě u partie nedýcháme tak intenzívně, že by nám to silně vadilo.  

A ještě fotky, jak se to i obcházelo. Nezakročili jsme i když bychom mohli, třeba napomenutím či v nejčernějším scénáři vyloučením z turnaje za nerespektování pravidel. Jen upozorňujeme Jeden hráč se z turnaje odhlásil, že nechtěl hrát v roušce. Ano respektovali jsme jeho rozhodnutí a nevyčítáme. Ale naším zájmem je ochránit i menšinu, která chce hrát.

Hledejte rozdíly:Výsledky zde: