ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Dnes začíná FIDE OPEN Tábor

Dnes v hotelu Palcát začíná další ročník FIDE OPENu Tábor 2014. Do turnaje je přihlášeno i několik hráčů ze ŠACHklubu Tábor. Nakonec někteří dřívější účastníci nebudou. Lukáš Dolanský dává přednost turnaji v Rakousku, někteří marodí (Radek Šíma) či museli s rodiči na jejich dovolenou. Přesto cca 11 hráčů je výborná účast. Turnaj se bude hrát celý týden, takže můžete se přijít podívat.

Honza Žilavý naposledy hraje za ŠACHklub Tábor, protože je připraven jeho přestup do Sokola Tábor jako posila pro 1. divizi. Totéž bude zřejmě i u Martina Šourka, který se bude rozhodovat mezi nabídkami od Sokola či Silonu. 

Z našeho oddílu letos do Sokola Tábor přestoupí min. 4 hráči na základě dohody oddílů o výměně hráčů. Ze Sokola Tábor do našeho oddílu už přestoupili - David Hák, Marek Malimáek, Igor Jašek a David Žukov. Naopak do Sokola přechází Petr Loskot ml., Jakub Vachta  a starší hráči výše jmenovaní a ještě Lukáš Novák. Již nemohou hrát v mládežnických soutěžích, tak proto posilují Sokol Tábor. Někteří ale i nadále budou pracovat pro ŠACHklub Tábor jako trenéři.