ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Táborská věž minulostí

Dnes se uskutečnil již 56.ročník velkého šachového turnaje Táborská věž a zároveň memoriál Dr. Václava Rajlicha (zakladatele tohoto turnaje). Hrálo se v Hotelu Dvořák. Jelikož skončila kategorie "Děti 1.-3. třída, přinášíme výsledky zatím z této kategorie.
Tato kategorie se odehrála téměř dle odhadů. Vyhrál Daniel Husa z Prahy, který ztratil pouze 0,5 bodu. Odvezl si putovního "Pěšce". Na 2. místě zaslouženě skončil Vašek Měřínský z našeho oddílu ŠACHklubu Tábor. 3. místo patří Marušce Karpecké z Řevnice (letošní stříbrné hráčce z M-Čech do 8 let). Všem blahopřejeme. Medaile utekla Anetce Růžičkové, která měla stejný počet bodů jako Maruška. Potěšila 5.místem Anežka Žilavá. Další její krůček k dobrým výsledkům. Škoda, že někteří naši hráči partie uspěchali, mohli myslet na podstatně lepší umístění. Platí to pro jinak dobře hrajícího Honzíka Sedláka, Adámka Pistulku atd. 
Turnaj proběhl v klidu a v pohodě. Škoda, že účast nebyla vyšší, ale to si musí pořadatelé probrat sami. V tomto turnaji startovalo 14 dětí, z toho 9 z našeho oddílu! Chybělo zastoupení takových oddílů, jako QCC Č. Budějovice, ŠACHklub Písek atd. Je to velká škoda.

Další doplnění.
Máme tu výsledky kategorie mládeže: http://www.chess-results.com/tnr120076.aspx?lan=5&art=1&wi=821   
 
Tato kategorie byla letos hodně sloučená. Vždyť zde hráli hráči od 4.třídy ZŠ až po středoškoláky. Turnaj ovládli naši hráči. Vítězem se stal Honza Rybín, před Lukášem Novákem a Aničkou Tůmovou.
Jestli se nemýlím, tak kategorii 4.-5. třídu vyhrál Petr Lachout, 6.-7. třídu vyhrála Anička Tůmová, 8.-9. třídu Jan Rybín, který tím získal putovního "Koně" a střední školy -dorostence Jan Motalík, který získal putovní "Věž". Všichni z našeho oddílu.
Komu se turnaj nevyvedl? Jednoznačně Danu Vlachovi. Nasazený jeko 3. hráč skončil na 14. místě. Naopak se turnaj vyvedl Sebastianu Placrovi. Byl nasazen jako 17. hráč a skončil na krásném 8. místě. Určitě bych vyzvedl i výkon Michalky Lorencové. Naopak 2. nejvyšší pokles zaznamenal Radek Šíma. Z 19 hráčů jsme jich v turnaji měli 12. 
 

Kategorie OPEN: http://chess-results.com/tnr120078.aspx?lan=5&art=1&wi=821
V této kategorii hráli sourozenci Jan a Katka Žilaví, dále Matěj Bednář a tatínkové Matěje Paštěky a Michala Včeláka. Všichni zahráli zhruba na své výkony.