ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Táborská věž 2014 je minulostí

Včera se konal 57. ročník Táborské věže. Turnaj založil JUDr. Václav Rajlich, a tak je to i turnaj pojmenovaný po něm. Do Tábora na turnaj přijelo či přišlo 87 hráčů do kategorie dospělých a 41 hráčů do dětské kategorie.

Z našeho oddílu se dětské kategorie zúčastnilo 20 hráčů a 3 v kategorii dospělých. Honza Rybín obhájil "Putovního koně", David Hák obhájil "Putovního pěšce". Prvních 5 míst v dětském turnaji obsadili naši hráči. V kategorii dospělých dobře zahráli Honza Motalík i Katka Žilavá. Mě se podařilo v těžké konkurenci umístit na 11. místě (nasazený jsem byl 30.). Turnaj jsem hrál naposledy před mnoha a mnoha lety. Většinou jsem dělal pořadatele či rozhodčího.   

Pořadatelé určitě budou muset zvážit rozdělení dětské kategorie min. na 2 turnaje. Trochu zahaprovalo nasazování u kat. dospělých, ale turnaj se dokončil s "drobným" zpožděním.