ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Táborská věž 2015 + foto

Dnes se v Jihočeské universitě v Táboře hrál 58. ročník šachového turnaje "Táborská věž 2015". 

Tento nejstarší turnaj v republice přilákal do kategorie "Nejmladší" tj. děti ročník 2006 a mladší 16 hráčů. Turnaj se hrál na 9 kol při rychlejším tempu 2 x 10 minut. Tempo z mého pohledu nebylo ideální, chtělo to min. o 5 minut více pro oba. 

Turnaj vyhrál a putovního "Pešce" získal Jan Sedlák ze ŠACHklubu Tábor se ziskem 7,5 bodu, před Kryštofem Paštěkou, který je ze stejného NAŠEHO oddílu a získal stejný počet bodů. Na 3. místě skončil Jirka Karpecki ze ŠO Řevnice. 

Honza byl před Kryštofem i díky vyššímu elu a tím v 1. kole získal lepšího soupeře než Kryštof, který měl Nelu, a ta uhrála než 0,5 bodu. Jinak 2 partie stál na prohru, ale soupeřkám spadl čas. Je pravda, že i 2 hráči Dorotka Veverková a Jakub Šimůnek se rozhodli hrát vyšší kategorii. Přesto, jak se říká, historie se neptá a Honza bude zvěčněn na putovním "Pěšci". 

Výsledky kategorie nejmladší:

Vítězná trojice: zleva - Kryštof, Honza a Jirka

Účastníci nejmladší kategorie

Dále zde probíhala kategorie "Mládež", kde hrály dvě skupiny hráčů - ročníky 2000-2003 a 2004-2005. Celkem zde hrálo opět 16 hráčů. Sourozenci Martina a Petr Šťastných se rozhodli nakonec přejít mezi dorostence. 

Turnaj suverénně vyhrála Michaela Lorencová (ŠA VŠTE Č. Budějovice) a oprávněně si odváží putovní cenu "Koně". Marně pátrám v hlavě, zda někdy tuto cenu vyhrála dívka. Myslím, že nikdy. Takže Míša je zřejmě první hráčkou, která tuto cenu získala. Míša uhrála 6,5 bodu ze 7 kol. Opravuji, našel jsem, že v minulosti to už dívka vyhrála. 

2. místo celkově a 1. místo v kategorii hráčů roč. 2004-2005 získal Sebastian Placer (QCC Č. Budějovice) s 5 body. 2. místo v mladší kategorii a celkové 3. místo získala Lucie Rolínková (ŠO H. Stropnice), 2. místo ve starší kategorii získal Ondra Fuciman (ŠK Veselí n.L.) - oba se 4,5 body. Zatím co Lucka prohrála jen s hráči před ní, Ondra si vybral slabší chvilku mezi 2.-4. kolem, kdy dokonce prohrál s Anežkou Žilavou. 3. místa obsadili Vašek Měřínský (ŠACHklub Tábor - mladší kategorie) a Lukáš Kaňka (Spartak Pelhřimov - starší kategorie). Oba získali po 4 bodech. 
S vystoupením našich hráčů můžu být spokojen až na Matěje. Matěj se musí srovnat s časem. 

Nejlepší hráči v kategorii "Mládež". Zleva: Ondra, Lucka, Míša, Sebík, Vašek a Lukáš
  
Výsledky mládež:

Dole na sále se hrály kategorie dorostu a dospělých. Překvapením společného turnaje byl výsledek vítěze kategorie dorostenců. Tuto kategorii vyhrál David Hák z našeho oddílu a celkově se umístil na 10.místě!!! David hrál na výkon 2150!!! Patřil do skupiny nejmladších, ale našim hráčům, kteří mají elo přes 1500 jsme doporučil hrát s dospělýma. A Davidovi to parádně vyšlo a právem si odnesl putovní VĚŽ!!!

David převzal putovní VĚŽ

Výsledky dorostu a dospělých


Určitě by stálo za zmapování dosavadních vítězů a udělat podstavce na putovní ceny, kde je pak uvádět. Jistě si to turnaj zaslouží. Rovněž i větší popularitu včas a ve větším rozsahu propagovat cíleně.        

Děkuji za fotky od pana Placera a Josefa Petra.