ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Táborská věž 2016 minulostí

Dnes se konal 59. ročník Táborské věže. Účast byla dobrá, vždyť loni bylo v mládežnických kategoriích po 16 hráčích, letos v nejmladší 22 a v mladší 26 hráčů. Takže pořadatelé mohou být spokojeni. 

V nejmladší kategorii dlouho vedl Daniel Pražák, ale pokazil si celkový výsledek až v posledním kole. Vyhrál David Bárta z QCC Č. Budějovice před Danielem Pražákem a Davidem Koutským ze Španělska. Nejlepší dívkou byla Markéta Mácová ze ŠACHklubu Tábor.

Nejmladším hráčem byla nakonec Nela Martinkovičová - ročník 2010. Hráčů ročníku 2010 hrálo v turnaji čtyři, všichni z našeho oddílu. Nejlepší z našeho oddílu byl Adam Pistulka na 7. místě. Výsledkem mě potěšil Matěj Hála, Adam Martinkovič i Martin Jiroudek. Potěšení ze hry to už je slabší. Klasické chyby byly na programu dne. 

V kategorii mladší putuje poprvé v historii turnaje putovní cena "Kůň" do zahraničí - Belgie. Tadeáš Hanzl prošel turnajem suverénně 7 bodů ze 7 kol!!! Tadeáš byl na našel letním soustředění, a už tam dominoval. Takže roli favorita splnil. Na druhém místě skončil Vít Kotál a na třetím místě skončila Martina Šťastná. Ve starších byl první Marek Malimánek. Výsledkem v turnaji velice příjemně potěšila Anetka Růžičková či Kryštof Paštěka. Za svým možným výkonem zaostala řada našich hráčů.

S účastí našich hráčů jsem maximálně spokojen, i když chyběli i někteří hráči, kteří se turnajů účastní pravidelně. Zdraví je ale přednější. Tak zase někdy jindy.     
 

Výsledky zde: 

Mladší kategorie: 
Přihlášeno k 26. 12. 2016 - 23 hráčů

Nejmladší kategorie:
Přihlášeno k 26. 12. 2016 - 22 hráčů

Dospělý:

Propozice a info zde: