ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Lukáš Dolanský postoupil na ME

Lukáš Dolanský jako jediný hráč Jihočeského kraje postoupil na mistrovství Evropy!!
Včera skončilo mistrovství ČR v Koutech nad Desnou. Z našeho oddílu se mistrovských turnajů zúčastnily 4 hráči (z 6 Jč.kraje). Nejúspěšnější byl Lukáš Dolanský, který skončil v kat. H10 na 6. místě a postoupil na mistrovství Evropy. Pak jsme měli zastoupení v dívčích kategoriích. Zde jsme si žádné šance nedávali. Pro Marušku Tůmovou v kat. D10, to byl první takovýto turnaj. Skončila sice předposlední, ale min. 2 vyhrané partie nedotáhla do konce, když si vstoupila do matu. Její sestra Anička v kat. D12 skončila na 18. místě, ale cílem bylo uhrát další body na elo a to se podařilo. Určitě mohla mít min. o 1 bod více, kdyby byla odvážnější a nedávala remízy. Katka Žilavá se poprvé a zúčastnila kat. D16. Nezklamala. Zahrála na to na co má. Skončila na 13. místě. Dobře si vedl i kamarád naší výpravy Jan Miesbauer H12. Skončil na 17. místě. Škoda některých ztracených bodíků. Dobře odehráli doprovodný turnaj naši kluci Jan Žilavý i Richard Široký. Honza skončil na 13. místě a Richard na 24. místě. V turnaji startovalo 80 hráčů.
Všem patří dík za dobrou reprezentaci.