ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Čertovské šachy 2018 - turnaj dvojic

Víkendové turnaje - 2x druhá místa

Sezóna se pomalu rozbíhá, a tak před soutěžemi družstev se uskutečnily první turnaje organizované různými oddíly. Naši hráči vyjeli na dva turnaje. 
V sobotu se hrál turnaj Sophia Cup 2013 v Č. Budějovicích. Zde na 2. místě skončil Honza Žilavý, když měl stejný počet bodů, jako vítěz Jakub Voříšek, který si odvezl velký putovní pohár. Turnaje se zúčastnilo 35 hráčů. 
Další turnaj se konal ve Vyšším Brodu. Tohoto turnaje - mezinárodního - se zúčastnil Lukáš Dolanský. Skončil ze 14-ti hráčů taktéž na 2. místě. Turnaj se konal u příležitosti 1. Zemské výstavy Jč. kraje a Horního Rakouska. 

Další příležitostí je námi organizovaný turnaj Mládež SIMOPT Cup 2013, který se koná tento týden od pátku do neděle ve Smilových Horách. Kromě 5 kol vážných partií, budou mít hráči k dispozici možnost rozborů partií s FM A. Lacinou. Dále bude přednáška J. Alexy - Jak využívat PC k šachové přípravě. Protože jsou ještě volná ubytovací místa, není problém se přihlásit. TOP 6 už nyní má velice slušnou úroveň mladých hráčů.