ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Velikonoční turnaj 2017 - FIDE OPEN aktualizováno 10. 4.

Aktualizace 10. 4. 2017

Dnes jsme dosáhli hranice 40 hráčů. Přihlásila se velice vážená paní WFM Hana Modrová. Moc se těšíme na její účast. Po letech se vrátí do Tábora, kde hrávala turnaje, které organizoval pan JUDr. Václav Rajlich. 

A abychom to měli složitější o nejstaršího účastníka, přihlásil se dnes i pan Dvořák Pavel, který se narodil ve stejném roce jako paní Hana. Má ještě zdravotní problémy, a tak mu držíme palce, aby měl takové zdravíčko, které by ho k nám doprovodilo. Přesto máme ještě jednoho staršího účastníka.

Přestože dnes by mělo končit přihlášení hráčů, necháváme přihlášky otevřené, a tak hráči mají možnost ještě v den turnaje se přihlásit. Nikoho nevyhodíme. Šachy hrají lidé, které mají šachy jako životního koníčka.   

V rámci turnaje bude i "Burza šachových knih". Takže kdo máte doma nějakou šachovou knihu a již ji nevyužíváte, můžete ji nabídnout jiným hráčům. Cenu si určujete sami. 

Aktualizace 9. 4. 2017
Do turnaje je přihlášeno 38 hráčů. Dnes se přihlásila Dorotka Veverková, která skončila na 3. místě na MČR 2017 dívek v kategorii D10.
  
Aktualizace 6. 4. 2017

Změna lídra v turnaji Lužnice. Dnes se přihlásil Pavel Procházka, kterému kleslo počátkem dubna FIDE elo pod 1700, a tak se hlásí do turnaje Lužnice. Vyhraje tuto skupinu? Uvidíme.  
 
Aktualizace 5. 4. 2017

Dnes nám potvrdil účast starosta Plané nad Lužnicí ing. Šimánek, že přijde na zahájení turnaje. Město věnuje ceny pro nejmladšího a nejstaršího účastníka turnaje. 

Dále do cen se dostane několik dvoulitrových lahví piva Transformátor z rodinného pivovaru pana Boháče z Hlavatců. Kdo by měl zájem na prohlídku jeho malého pivovaru, není problém domluvit. 

Stále věříme, že se přihlásí další hráči, kterým nevyšlo dobré elo FIDE k 1. 4. 2017 a budou si chtít výsledek napravit.

Aktualizováno 29. 3. 2017
Tak už je přihlášeno 34 hráčů.  

O víkendu budeme znát nová ela FIDE a na to někteří čekají. 
 
Lídrem ve skupině KOTNOV je Luděk Meszáros ze Sokola Tábor s elem přes 2100!!!
 
Lídrem ve skupině Lužnice je Jan Dlasek ze Slovenska.

Pro dospělé hráče jsme obdrželi nabídku, v rámci velikonočního turnaje, na ochutnávku piva z rodinného pivovaru z Hlavatců. Znáte pivo "Transformátor"? Já ne. Tak možná ochutnáme. Zajedeme za majitelem a zkusíme domluvit setkání.  

Více sledujte na hlavní stránce turnaje: