ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Výsledek KP družstev mládeže mladších žáků – 30.5.2021 v Českých Budějovicích

V neděli 30. 5. 2021 se konal Krajský přebor, kde se hrálo o postup na Mistrovství ČR družstev mladších žáků. To se bude konat již za pár týdnů v Praze.

Turnaj začal napínavě hned od samého rána. Ráno naše velká posila Lída omarodila. Zbytek týmu A, který měl za úkol bojovat o postup se musel posunout o šachovnici výše. Aby byla obsazená i 6. šachovnice, bylo nutné, aby se Adam Škrdle z týmu B přesunul do týmu A.

Zbývalo tedy vyřešit, kdo obsadí 6. šachovnici v týmu B. Neboť i zde se museli hráči posunout o šachovnici výše.

Muselo se vsadit na jistotu a hledala jsem chybějícího hráče ve vlastních řadách. U snídaně jsem vysvětlila Amandě, že jí potřebujeme do týmu. Amanda se velice bála, protože na turnaji ještě nikdy nebyla. Její týmový duch se musel povzbudit krabičkou lentilek. Amanda, která před týdnem oslavila 5. narozeniny, vyrazila s týmem na turnaj.


Turnaje se se zúčastnilo celkem 5 družstev. Hned v prvním kole se utkala obě naše družstva.

V průběhu turnaje se ukázalo, jak skvělým kapitánem je Michal Jaroš, který držel tým při sobě a pracoval na bojovném duchu všech. I díky skvělému propočtu šancí od Lucky Žilavé se podařilo celému týmu A skončit na krásném 2. místě a vybojovat tak postup na Mistrovství do Prahy.

Celý tým bojoval jako lev.