ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2021 - více zde

Živé šachy v Táboře

Náš oddíl ŠACHklub Tábor byl osloven MěÚ Tábor, konkrétně odborem kultury, zda bychom se nepodíleli na zahájení Táborského kulturního léta 2015. Úkolem by bylo předvést "Živé šachy" dne 9. května 2015 na náměstí J. Žižky. 

Náš oddíl už vlastní šachovnici 10 x 10 metrů, kterou jsme pořídili v loňském roce a úspěšně vyzkoušeli v rámci letního tábora (soustředění). Takže už nám chybí jen "figurky". Z tohoto důvodu oslovujeme všechny naše hráče, kdo má zájem se v tomto termínu na akci podílet, může se hlásit. Potřebujeme vědět jen zájemce a jeho výšku.

Předpokládáme, že součástí "Živých šachů" budou k dispozici i naše zahradní šachy, simultánka pro veřejnost atd. Pořídíme kostýmy pro účinkující. Barevnost chceme sladit do barev města Tábora - červen/černé či jenom červené s husitským znakem (jedna strana), o druhé straně uvažujeme v barvách např. modro/žlutá apod.

Začínáme pracovat i na scénáři - dvou partií. Pokud se akce podaří, máme příslib účastnit se s akcí i na Táborských slavnostech v září 2015.  

Proto už dnes zveme všechny příznivce našeho oddílu, zájemce o šachy a další hosty, přijeďte do Tábora se podívat jak se nám akce vydaří. Jak už jsme i informovali, naší šachovnici nabízíme i jiným oddílům k jejich propagaci.