ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

Živé šachy v Táboře

ŠACHklub Tábor opět po roce pořádal zábavnou šou pro děti a dospělé. Živé šachy se v Táboře vyskytly letos poprvé v rámci Táborských slavností 2017. 

Město Tábor odbor kultury nás o vystoupení požádal. Už loni jsme s tímto programem vystoupili na velké sportovní akci RIO - LIPNO v rámci podpory olympiády a propagace sportu. 

Partie se hrály před budovou Střelnice. Pojďme se podívat na průřez akce.

Úvodní partii sehrál Zdeněk Vybíral, jako "Kníže Zdeněk". 

Proti němu byla Lada Doležalová, jako "Princezna Lada" 
 
Zábavné průpovídky ze strany Zdeňka, ale i Lady, byly přínosem partie. Diváci se i u nich bavili. 

Vojsko Lady bylo na boj plně připraveno. Bylo přímo naladěno. Vždyť když přišli pěšci na šachovnici hned se rozeběhli na své soupeře a bylo velké šermování.

Museli jsme je uklidnit, aby se partie mohla zahájit.   

Tak tady v šatně KD Střelnice jsme měli parádní zázemí. Zde si děti braly obleky, byly zde ukázkové přípravy na partie a dávali jsme pokyny ke hře a vystupování hráčů.  

Před odpolední partií to nevypadalo růžově. Nejenže se zatahovalo a už se myslelo na nejhorší - déšť. Zvedal se i silný vítr. Co to dělalo se šachovnicí vidíte. I když jsme ji zatížili a byla chráněná zídkou a domy, nic nepomohlo. 

Děti se bavily po svém. Souboje mimo šachovnici byly od rána na denním pořádku. Zde dokonce "Dáma" musela si vzít na obranu meč. 

Vítr se kouzelným proutkem zklidnil a odpolední partie začala opět podle časového plánu. Dokonce přibylo více diváků než na dopolední partii. 

Jak to i bývá, vždy vojka dostávaly za bitvu žold. 
Tak i naši vojáci obdrželi žold ve formě poukázky do cukrárny. 
A jistě chutnalo. 

Princezna Lada neboli Lada Doležalová má v sobě herecký talent. A její partiářový komentář neměl chybu. 

V průběhu partie se stále zvedala návštěvnost naší akce. Všichni pak sklidili velký potlesk. Vždyť zde bylo hodně příznivců jak bílých, tak černých figurek. 

Za vtipnými komentáři "Princezny Lady" nezůstala pozadu ani její odpolední soupeřka "Princezna Anna" v podání Anny Tůmové. A přestože bitvu prohrála, přijala od "Princezny Lady" pozvání do cukrárny. 

Dovolte mi závěrečné poděkování:
1. všem účinkujícím - Ladě, Zdeňkovi i Aničce za vedení partií, všem dětem, které se do akce zapojily a omlouvám se těm, kteří se na šachovnici ani nepohnuly.
2. rodičům, že akci podpořili a děti přivedli 
3. děkuji klukům Martinu a Vitkovi za pomoc s přípravou akce
4. děkuji všem, kdo pomohli se závěrečným úklidem po akci - jak šachovnice, tak kostýmů
5. děkujeme odboru kultury MěÚ Tábor, konkrétně paní Radce Šimkové, že se na nás obrátila a akci zakomponovala do Táborských setkání 2017