ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2020 - "O pohár Mistra Jana" 9- - 12. dubna

ZODM 2020 zahájena

19. ledna 2020
Je neděle a dnes začala 
"Zimní olympiáda dětí a mládeže 2020 v Karlovarském kraji". 

Doprava
Už v 8,00 hod- vyjel autobus z Č. Budějovic a v něm dvě naše šachové naděje Lucie Rolínková a Marek Garabik. V 9,00 hod. v Táboře jsem přistoupil já a Vašek Měřínský. Cesta pokračovala do Písku, kde přistoupil poslední náš člen Matěj Záluský. Zastávka byla ještě ve Strakonicích, kde jsme se zdrželi až do 11 hodin. Cestou do Karlových Varů byla už jen jedna zastávka na benzínce - vykonat potřebu. Druhá další krátká zastávka byla těsně u Karlových Var, kdy se řidič autobusu nevešel do zatáčky (přestože byl na hlavní a osobní auto najelo moc do křižovatky. Auta se trochu zřejmě lízly, protože brzdy nás mírně vyhodily vpřed. Pak se stálo a řidiči se nějak domlouvali. Na místo pře KV arénu jsme dorazili ve 14 hodin. Dobré ne? Ze Zlína to zvládli ve stejném čase.

To je parta hokejistů. Naše zelené bundy svítí a tak se vidíme. Říkáme si i "žáby"
Slavnostní zahájení:
Paráda, paráda, zkrátka perfektní. Vystoupení se švihadly, krasobruslař Verner, taneční soubory atd. Bylo se na co dívat. Jedině co mě "zaskočilo" že se středem plochy nesla olympijská vlajka až ke stojanu, ale vytahovala se jiná. Holky s původní zmizely za pódiem. Bylo to trochu divné. Velký aplaus získala jedenáctiletá dívka co zazpívala hymnu. Závěr pak patřil náctiletým, kteří se vrhly na plochu a zpíval JOSEF - prý idol. Můj rozhodně ne, ale to není podstatné. 
Maskotem je tahle veverka:

Ubytování
Spíme na internátu školy. Pořadatel klukům musel vyměnit pokoj, protože původní opanovali vedoucí Pardubického kraje. Jak řekli "Kdo dřív přijde ...." Nu spíše to byla jejich chyba. Měli stejné číslo pokoje, ale pouze v modré zóně a ne v červené. Problém jsme z toho nedělali. Kluci jsou v jiné chodbě, ale na stejném patře. Strava
Výborná. Co mě šokovalo - nikde jsem se  s tím ještě nesetkal - 2. večeře. Jedna od 17,00 do 20,00 a 2. od 21 hod. Bývá to sice jen chuťka - jogurt s rohlíkem či pomazánka, ale výborné. 

Cesta do hracího sálu:
Cca 20 minut pěšky z kopce dolů. Zpět na obědy cca 25 minut do kopce (prudšího). Nu to ne. Tak to půjde autobusem. Máme "lítačky" což jsou akreditace sportovců na krku. Ty nás opravňují jezdit zdarma. 

Hrací sál:
V současné době rekonstruovaný hrací sál hotelu Thermál. Bazén na střeše nefunguje, tak musíme hrát šachy. Sál nádherný, prostorný, online šachovnice, dobří organizátoři, kteří zajišťují doprovodu i hráčům servis - donášku svačin, káva čaj atd. V přednáškovém sále Petr Pisk dělá rozbory a komentuje probíhající partie. Rovněž se dozvídáme i další informace ze zákulisí ŠSČR. Navštívil nás i dosavadní předseda ŠSČR Viktor Novotný a je zde i budoucí předseda Martin Petr. Je zde menší zázemí pro doprovod, kde se bavíme a vyměňujeme si zkušenosti. 

Naše parta.
V autobuse se moc naši hráči neprojevovali, nejaktivnější Marek, který navázal komunikaci s hokejisty. Ty nikdy nemají dobrou pověst a i zde se projevovali. Ale dalo se to vydržet. Při zahájení se Marek hned v úvodu zapojil do cvičebních prvků, které na pódiu předváděli účinkující a moderátorka vyzývala publikum. A nebyl sám. Zapojila se i Lucka, která také hodně tleskala vystupujícím. Také jihočeši byli pochváleni. Lucka spí na pokoji, kde si hned první noc holky otevřely okno dokořán a v bundách sledovaly co se kde děje. Asi si domyslíme, koho sledovaly, ale spíše to berme, že si řádně chtěly vyvětrat. Matěj se zapojil do stolního tenisu, Marka nalézáme na pokojích u kamarádů z jiných krajů a Vašek si stále čte. 

Pondělí 20. ledna 2020
První hrací den.
V pondělí se rozehrál turnaj jednotlivců v rapid šachu. Naše "želízka v ohni"
 
Václav Měřínský

Lucie Rolínková

Matěj Záluský

Marek Garabik

Výsledky zde:

On line partie zde:

Web kamera do sálu zde: