ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Dopravní situace a plánky

Vzhledem k rekonstrukci hlavní křižovatky v Táboře - Křižíkovo náměstí, Vás zde budeme těsně před zahájením informovat jaký je stav a umístíme zde plánky, jak se dostat rychle a pohodlně k hrací místnosti či na ubytovny.

Kdo má zájem chodit pěšky do hrací místnosti jsou možnosti následující:

Z DM Spoje - z ubytovny sejdete kolem parkoviště po schodech k Lužnici a vydáte se vpravo pěšky kolem Lužnice po rovince cca 1100 m. Míjet budete restauraci U Beranů a Na Brusírně Přijdete k mostu přes Lužnici a naproti němu vedle obchodu Večerka vedou schody vzhůru k Hotelu Dvořák.

Z DM SPŠ z budovy se vydáte ke kolejím a lesíkem projdete po cestě rovněž dolů k Lužnici a budete pokračovat jako ubytovaní z DM Spoje. 


Kdo bude jezdit autem je nejlepší následující trasa:

Od DM vyjet na ulici Údolní a ulicí Lužnickou projet kolem města, cesta Vás vyvede k vysokému mostu přes Lužnici, zde se ale dáte doprava - do centra a stále po hlavní přijedete k Hotelu Dvořák. Tam se budete řídit pokyny pořadatelů, kde zaparkovat.  

Povodňová situace:
z 3. června 2013 . Po návratu z M-ČR ze Seče se samozřejmě hned zajímám v rámci příprav M-ČR družstev ml. žáků o situaci v Táboře. Řadu záběrů mohou naši hosté sledovat v televizi, kde byla zveřejněna informace o možném uzavření silnice Lužnické, která je pro naše mistrovství hlavní spojnicí od ubytování na DM k hrací místnosti. Takže dnes si to osobně prověřím. Přesto není zapotřebí vytvářet žádnou paniku. Do mistrovství zbývá 12 dní a objednané máme hezké počasí. 
Situace v Lužnické ulici - reserva od vylití na silnici je cca 30-50 cm. Zatím jsem v klidu projel. Přesto jsou tam už připraveny pytle pro ochranu domů.
Nově: situace je v Táboře klidná.     

Parkování:
Hlavní parkovací podmínky - areál hotelu Dvořák, ubytovny v Bydlinského (SOU Spoje) a Komenského (parkování v areálu SPŠ Tábor). Kdo si zajistil vlastní ubytování v penzionech, musí se řídit pokyny ubytovatele. 
Řidiče musí dodržovat silniční pravidla o parkování v našem městě. 

Příjezd do Tábora:
Všem družstvům - řidičům doporučuji příjezd do Tábora od Pelhřimova či od Č. Budějovic. 
Důvodem je rozsáhlá rekonstrukce Křižíkova náměstí - hlavní městská křižovatka. Sice se dá už od Jordánské hráze i z ul. Budějovické odbočit na ulici Na Parkánech, ale vše je řízeno semafory a tvoří se tam dlouhé kolony. Včera jsem si to opět vyzkoušel a čekal jsem přes 10 minut v 13,30 hod. Z ul. Na Parkánech se vrátit na Křižíkovo náměstí nedá.  
Proto.družstva přijíždějící od Písku či Prahy - jeďte jako směrem na České Budějovice - dálniční obchvat kolem Tábora i ve výstavbě. Poté vjíždět do Tábora po čtyřproudé silnici - ul. Pelhřimovská. Jeďte stále po hlavní, dokud nepodjedete 1. silniční most. Až budete podjíždět 2. silniční most, dejte se doprava - směr centrum. Poté pojedete ulicí Soběslavskou. Až uvidíte, že se ulice bude mírně točit doleva, odbočte do ul. Rokycanova. Přejedete koleje a jste už v ulici Komenského. 
Takže, kdo je ubytován na DM SPŠ Tábor pojede až na konec - stále rovně. Vjedete branou (vpravo) do školního areálu a tam je DM. Vedoucí DM Vás tam čeká do 14,00 hod. aby Vás ubytovala.
Kdo bydlí na DM Spoje, Tábor - odbočí hned za kolejemi VLEVO do ul. Krále Jiřího a pojede mírně dolů. a bude se držet kolem kolejí - tj. vjede do ulice Garáže Svépomoc. Pozor nevjíždět pod železniční most. Pojedete kolem garáží až uvidíte 2 paneláky - DM Spoje. Zde bude otevřená zadní brána, kam vjedete, a kde se můžete ubytovat. Vedoucí a vrátná vás tam budou čekat. Bude tam i seznam, kde jste ubytovaní. Až poté budete moci přeparkovat na parkoviště před školou. 
Pokračujeme  do hrací místnosti a k hotelu Dvořák
Z ulice Komenského po přejezdu kolejí 2. odbočkou VPRAVO jedete do ulice Hromádkova. Přejíždíte 2.koleje a jedete VLEVO do ulice Údolní. Stále z kopce kolem Lužnice ul. Lužnickou. Kolem Lužnice pojedete nějaký čas, až začne silnice stoupat. Když se budete držet stále po hlavní, a pak u vysokého mostu přes Lužnici se dáte do CENTRA- ul. Bechyňská, navede Vás to k hradu KOTNOV a za ním po ul. Na Parkánech přijedete k většímu parkovišti, kde zatočíte vlevo a hned znova vlevo vjíždíte do areálu hotelu. Tam už bude náš pořadatel, který Vás navede k parkování.


Kalendář akcí na Září 2020

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Zobrazit všechny akce