ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Letní šachové soustředění 2019

Dobrý den

začíná konečně "Zpravodajství stanice Mozolov". Vítá Vás zpravodaj Jarda, který se po 10 dnech vrátil z Mistrovství Evropy, které probíhalo v Bratislavě. 

Zatímco tam, jsme se potili ve vlastní šťávě (ve stínu 35 st.) tady na Mozolově je příjemno až krásně deštivo. V noci velká bouřka, naštěstí jsme nikoho neregistrovali, že se bojí. Uvidíme co nyní po budíčku.

Sobota 10. 8. 2019

V sobotu najeli všichni, kdo tu má být. Letos nám odpadlo hodně dětí, příčin několik, soudní pře o děti, ME i americký infekční útok. Ten jsme zejména odrazili, tím, že sourozenci nemohli na tábor. Přejeme jim brzké uzdravení a plyne  z toho poučení "Doma je nejlépe".

 Zatím moc jsem se nedozvěděl o sobotním programu, ale vím, že máme 3 družstva, děti si určily názvy, mají své silně bojové pokřiky (brzy přeložím) a dělají si vlajky. Postupně se seznamují.

Družstvo: OTRAVNÍ RENDLÍCI

Družstvo: MODŘÍ ŠKVOŘI

Družstvo: PINK PANTHERS

Pro jednoho účastníka jsme přivezli kartáček na chrup (nechal doma). Znáte to, maminka mě ho nevychystala. Trapná výmluva. Zapomněl na slovíčko ON.

To nejdůležitější zdravíčko:

malý Štěpánek malinko bolavé kolínko (strkali se a on je slabší tak upadl), Samantha ještě jí to s pilou moc nejde, tak se mírně škrábla, Ondra po celodenním zápřahu unaven, tak šel brzo ležet.

Neděle 11. 8. 2019

Neděle byla už plná různých her. Běží šachový turnaj, jsou 3 skupiny. Skupině "A" vévodí Marek. Kdo také jiný, když zde nemá moc konkurenci. Mají 2 kola z 9 za sebou. Skupina "B" hraje o dárek, který jsem přivezl z ME. Vítěz bere repre dres ČR. Nu třetí skupina, tam platí známé heslo Cuberténa "Není důležité vyhrát, ale táhnout dobře figurkou, pokud jsem to nezapomněl".

7

Skupina "A"

Skupina "C"

Byla soutěž v přetahování lanem. Vyhrálo družstvo RENDLÍCI Souboj vedoucích proti vítěznému družstvu byl jasný. Ale v 2. kole bylo umožněno dětem posílit, a tak všichni proti vedení. A výsledek by jasný. Vedení musí ještě hóóódně trénovat a posilovat. 

"Slepičí úlet" velká běhavá hra, kdy běháte pro špagety zapíchnuté v polystyrénu a musíte je pusou přemístit do petky. Tradičně Honzík L. nesoutěžil, ale fandil svému družstvu. Vyhrálo družstvo ŠKVOŘI

A protože bylo včera moc pěkné počasí, byla ještě jedna hra, která děti nejvíce baví. "Lov bizonů". Kdo byli  bizoni? Nu přeci vedoucí!!! Děti je lovily tím, že stříkačkou na ně stříkaly a dokud se neobjevila krev na těle bizona, tak nebyl uloven. Zásahů muselo být více. Bizoni jsou statní plemena a bizonky také. Hra je, že se běhá po louce za bizonem a zpět pro vodu do stříkačky. Ulovený bizon se musel dopravit do tábora lovců. Vyhrálo družstvo PANTHERS. Krev u bizonů nahradilo potravinářské červené barvivo, které je přichyceno zespodu tričky. Všichni pak šli do sprch.

Hon bizonů

A už ho mají!!!

A další bionek na rožeň

Navečer byl klid, 2. kolo šachů, přednášky s rozborem partií a karty Benk.

Večer pak opékání vuřtů, chleba a vegetariánci jablíčka. Celý den děti i připravovaly dřevo na táborák a někteří se seznamovaly s řezáním dříví. Naplňujeme heslo "Co se v mládí naučíš, ve stáří třeba v dnešní době už nepoužiješ".

Maminko nebuj, neříznu se a doma Ti pomůžu

Dnes je pondělí 12. 8.2019

Vedoucí budou muset trochu "překopat" program. Všechno je mokré, takže dáme hry v budově či na betonovém hřišti.

Můžete se těšit na další informace. Ještě vyberu fotky a připojím.

Dětem piště maily na sachklub.tabor(zavináč) seznam.cz . Pohledy můžete také. Adresu ještě dopíšu.  

Nu nevím, co jste vy dělali v pondělí, ale počasí bylo tak na to (pokud jste nemuseli do práce) zalézt do postele a odpočívat či pokračovat ve spánku. Děti vzpomínaly na Turecko, Chorvacko či Itálii, jak tam bylo pěkně. Na druhé straně vzpomeňte, jak jsem ještě nedávno přivolávali déšť. A teď když ho tu máme, zase to není v pořádku. Ale je. Na táboře se s tím vedoucí poprali dobře.

Hrály se další dvě kola šachového turnaje, byly krátké přednášky, šlo se do bazénu a sledoval se film.

V šachách máme už 4 kola za sebou. Partie pak rozebíráme na nástěnné šachovnici pro všechny. Děti vidí pak svoje chyby, zároveň si povíme něco o zahájení dané hry.

Od 15,00 do 17,45 jsme měli bazén pro sebe. Rozdělili jsme se na dvě skupiny malý kluci a holky. To byla 1. skupina. Druhá byli samý velcí kluci. Pouze Štěpánek P. nevěděl do jaké skupiny se dát. V 1. měl kamaráda a v 2. brášku. Bráška proti loňsku chce, aby byl už více samostatný. Tak ho posílal do 1. skupiny. Nakonec to Štěpánek zvládl v 1. skupině a bráčkovi přišel pak přes okno zamávat. Velcí kluci se v bazénu vyřádili hodně. Běžné býčí zápasy, tam dominovala dvojice Kryštof P. a Adam N. dále se tam hrálo "ragby s míčem vedoucí proti dětem. Běžné topení majitele míče bylo na místě. Nikdo, ale pod vodou nezůstal. Myslím, že jsme si to dobře užili všichni.

Než šli starší kluci do bazku, tak hráli fotbal. Matěj P. se z bazénu vyřadil sám. Ono hrát fotbal v holinkách nebyl zrovna dobrý nápad. Tak si trochu sedřel kotníky a paty. Tak "ležel" na ošetřovně pod narkózou. a bolístky se zalepily.

Ještě jsem vám neřekl, že děti měly na ruce ještěrku. Připletla se k ohništi, a tak jsme ji opatrně chytili. Pak malá ještěrka běhala dětem po ruce. Nakonec Nikola M. ji zanesl dál a pustil zpět do svého prostředí. Šachy by se stejně nenaučila.

Večer si nejmenší účastník řekl o film "Jak vycvičit draky". Tak po večeři se většina dívala na film, využily toho i děti z Neratovic (atleti). Takže v kině nával. Starší mastili karty a holky tam také něco hrály. Přišlo mi to jako "drápky". Pokud to znáte z mládí, jak se házelo kostkou a chytali jsme další kostky do dlaně.

V noci mě hlídal Michal J. a Kryštof Z. Měli první hlídku. Vedoucím hlídek byl tentokráte Jirka. Hlídky jsou až do 24 hodin.

Ve čtvrtek bude výlet do Milevska. Už jsme zajistili posílení autobusu dopoledne, ale uvidíme jak to půjde zpět. Máme připravené i auta. Tak uvidíme, co v městě masek všechno navštívíme.

Úterý 13. 8. 2019

Je brzo ráno. Na chatkách je chladno. Nechtělo se mi ni z postele. Bohužel musím na dopoledne pryč. Pracovní povinnosti velí a klient čeká.

Program bude vedení řešit operativně. Včera také předpověď říkala, že má pršet až v 17 hodin. Nu spletli se jen o 6 hodin. Asi zajdu k rybníku, najdu rosničku a dáme si jí do láhve od okurek, žebřík a budeme mít přesnější předpověď.

Jo nejhorší zprávou včerejšího dne byla tragédie. Paní uklízečka uklízela dobře, ale zavadila o nástěnnou šachovnici, ta letěla dolů a pod ní můj noťas. Takže praskl displej a počítač je v p..... Nu víte kde. Už to řešíme s vedoucí, dá se to pojišťovně. Takže pro mě na další dny nepříjemnost, ale tady jedu alespoň přes dataprojektor, že si vše pouštím na plátno a vidím co píši.

Zdravíčko: kromě drobných odřenin nic vážného. U karet se nikdo jen tak nezraní.

Chatka č. 11 dostala v neděli prasátko, tak v pondělí to vylepšili a dostali sluníčko. V chatce č.4 jsem řešil jejich drobné neshody. Tak doufám, že nebudou pokračovat. Dohlédneme na to z výšky. Jinak pohoda.

Přejeme vám prima den  A piště dětem. Ale maminky, zatím žádný stesk po vás. 

Tak co vše bylo v úterý? tradičně program se musel přizpůsobit počasí. Dopoledne pršelo, tak se hrálo kolo. Již 6. Skupinu "A" vede Marek G. Kdyby ne, tak by to byl spíše šok. Skupinu "B" vede Matěj H. má 5,5 bodu ze 6 partií. Skupinu C" vede malý Štěpánek P.

Pak se hrála cibule. Pokud to neznáte, tak jde o to, že družstvo má za úkol některého člena obléci do co nejvíce věcí - oblečení co mají po ruce. Takže svoje věci dávám do placu a ten jeden se do všeho obléká. Takže může mít na sobě třeba 5x tričko, 4x kalhoty , 8x ponožky atd. Pryč je doba, kdy družstva bojovali jako šílenci a vedle "cibule" stálo dalších třeba 5 kluků jen ve slipech a podobně i holky. Tuto soutěž nám někteří soutěžící i bojkotovali. Hold ne vždy je hra pro dnešní ajťáky dobrá. Vyhrálo družstvo "Rendlíci".


Po obědu se počasí umoudřilo a byly hry venku. Samozřejmě až po poledním klidu. Nu klid. U "hyperaktivních" dětí klid snad ani nemůže být? Takže honění kolem ohniště je na denním pořádku. Nikdo si nelehne a nezdřímne. To já bych okamžitě mohl.

Šlo se na "Šachový maratón". Pravidla nebudu moc vysvětlovat. Běhá se pro kartičky s čísly a abecedou (notace) a předává hráči, který je na tahu. Takový guláš. Partie vyhrálo družstvo "Škvorů".

Ono vůbec souboj o nejlepší družstvo se začal odehrávat mezi Rendlíky a Škvory. Škvoři mají 155 bodů a Rendlíci mají 150 bodů. Takže těsné. Panthers mají 135. Ale boduje se systémem 30, 20, 10 nebo 15, 10, 5. Takže zatím není rozhodnuto.

Byl i střelba ze vzduchovky. Nevím, nač čeká armáda ČR? Máme zde střelkyni, která by mohla hned do roty sniperů. Marcelka M. nastřílela 24 bodů z 30 možných. Další dobrý střelec byl Adam P. U některých jsem se musel zeptat, zda alespoň trefili les.

Lov tygra - neboli střelba z luku. Zde asi doma trénuje (můj odhad - na slepičky) Michal J. získal 35 bodů. Trefil i tygra. Další dobrý střelec je Lukáš P. Nu kolem Veselí se asi dost kachen, tak má kde trénovat. Ale získal jen 10 bodů. Adam Š. získal 7 bodů. To vše je dobré v porovnání trenéra Jardy. Ten tu bednu ani netrefil a je otázkou, zda jí viděl. Cha, cha, cha.

Hod kroužky opět bodoval Michal J. Je vidět, že je to honák. Doma v Branicích mají asi stádo, a tak musí lanem občas chytat býčka. Tak má cvik a natrénován odhad. Za ním zůstal Saša R. a Kryštof H.

Úklid chatek. Musel jsem opravit údaj výše. To prasátko se týkalo jiné chatky. Dvě sluníčka mají chatky č. 2 a 8. Nu jasně nějaké holky z dvojky. Nu k prasátku mají blízko chatky č. 3 a 4. Už 2x za 4. Jasně kdo jiný - kluci!

Středa 14.8.2019

Utíká to nějak rychle.

Počasí: zima bez sněhu, obloha jasná. Sníh v nedohlednu.

Zdravíčko slouží. Nu ono pít z lahve a dostat míčem do lahve na chatce nebylo pro Adama P. příjemné. Odnesl to jen ret. Ptal se zdravotníka, zda může spát se zavřenou pusou. Odpověď "pokud nechrápeš, tak ano".

Během dne zase budu doplňovat fotky. Tak zatím.

Jo ta adresa:  Parkhotel Nadějkov - Mozolov 6, 399 01 Milevsko

Jinak píšete vzkazy, předány, včera dorazily první pohledy.

Den byl opět nabytý hrou. Hrálo se 7. kolo šachového turnaje a přestože zbývají ještě 2 kola známe už vítěze u jedné skupiny. Skupinu "B" už vyhraje a repre tričko získá Matěj Hála. Má 6,5 bodu a další hráč za ním ji o 3 body. Takže už nyní můžete doma oslavovat.

Pak byla přehazovaná. Jsou léta pryč, kdy dominovalo družstvo, kde byl dlouhý Lukáš Pekárek. Družstva byla výškově vyrovnaná a tak záleželo na hře a taktice. Já jsem musel převzít družstvo Rendlíků, protože jejich vedoucí musel jít připravit trasu na Fáborkový běh. Výhodou Rendlíků bylo, že nehráli první zápas a mohl jsem jim říkat chyb soupeřů a dali jsme si i taktiku hry. Družstvo Škvorů vlétlo na Panthers, že první set byl 15 : 0, druhý už byl vyrovnaný, ale Škvoři ho opět vyhráli. Pak Rendlíci nastoupili proti Škvorům. Dirigival jsem je dobře, oni dobře hráli a vyhráli na sety 2 : 0. To byl základ k celkovému vítězství v turnaji. Dobře hráli: Štěpán N (na síti) Kryštof P. (vše chytal v poli) a dobře doplňovali tým Adam P., Kryštof H., Adam Š., a dobře dokázal přehazovat i Nikolas M. Další tým rovněž doplnili dobře. Pouze Matoušek se ještě bojí míče.

Pak nastal zápas Vedoucí proti Old Stars Týmu. Děti porazily vedoucí 15 : 11 A byla z toho velká sláva. Samozřejmě díky mému vedení týmu. Do Old Stars jsem dal i děti z druhých družstev, zejména Sašu R., Matěje P, atd. Ale střídali jsme také.

Po obědě se šlo stavět bunkry. Nejlepší mělo družstvo Panthers, ale největší Rendlíci. Tam se vešly všechny děti tábora. To nebyl bunkr, ale vila. Pochvalu zaslouží všichni za aktivní práci na bunkrech a vzájemnou pomoc.

Fáborkový běh byl tentokráte delší ale rozdělený na kratší a delší úsek. Co to je za hru? Na trase jsou obrázky 8 pro malé a 15 pro velké. Ty se musí zapamatovat a na konci vypsat.  Výsledky ještě nejsou zpracované, ale rozhodčí přistihl, že si Matěj P. a Jan L. napovídají tak to řeší komise. Krátkou trať běžela i tříletá Amanda. Velkou podporu fanoušků měl Štěpánek P. už když vybíhal, tak mu skandovali a i vedoucí na trase. Vedoucí ale povzbuzovali všechny. Štěpánek pouze nepoznal Ariel, zaměnil jí za kapra. Výborně si počínala Marcelka, která si z obrázků složila básničku a pak vše napsala.

Do večeře proběhla ještě jedna soutěž a to Hajzl bába. O tom Vám poví děti více.

Po večeři byly přednášky.

Perličky: Markéta je buď zamilovaná, nebo půjde zpět do školky. Při každé snídani rozlije čaj. To asi dělá to scházení se na karty na holčičí chatce. Tam včera noční hlídka v podobě pětileté Samanthy, Lídy a Štěpánka P. "načapala" Kryštofa H.

Úklid - včera katastrofa. Prasátko obdržely chatky: č. 3, 4, 10. Večer jsem se byl podívat v chatce 3 a 4 a už bylo vše ok. Chatka č. 2 má již 3 sluníčka. Nu jo holky. To jistě někde odkoukaly.

Proběhla i jedna veřejná omluva ke kamarádovi. Honza L. se musel omluvit Matěji B. Není zapotřebí to rozmazávat. Matěj ji přijal a Honza sklidil i potlesk. Jsou kamarádi.

Večer proběhla opět kontrola klíšťátek. Našlo se jich 5. Nikolas M. je sběratel měl 2, dále bráchové Ondra a Kryštof Z. a Evička.  Markéta a Lída je měly také, ale ještě nezakouslé. Kryštof H. si naběhl na nechtěný pohlavek, Kryštof Z. si odřel koleno. Takže vše v normě.

To by stačilo. ¨

Čtvrtek 15. 8. 2019

Opět tu máme ráno a chladno. Dnes bude výlet.

Zdraví: trochu na naší instruktorku něco leze, tak nepůjde na výlet a uvidíme jak to vyřešíme. Zda nepojede domů ležet.

Bus nám jede v 11. tak v 10 se vyrazí pěšky do Nadějkova. Je to 2,5 km. Tak se budou muset snažit jít rychle. Jdeme kousek do kopce a pak z kopce. V Milevsku bude i rozchod, tak doufáme, že je všechny seženeme zpět. Je připravené i auto, To zejména pro případ, kdyby se všichni nevešli do autobusu.

A večer - nu tradice musí být zachovaná. Kdo se bojí nesmí do lesa nebo na šachový tábor.

  Tak jaký byl den. Výlet se vydařil, nočka také. To stačí říci. Tak zprávy až v pátek.

Jo ono vám to nestačí?

Snídaně a Markéta zase perlí. Čaj opět na stole (mimo skleničku).

Tak pojďme blíže. Ráno se hrálo ještě jedno kolo šachového turnaje. Ve skupině "B" hodně plakal až mu spadl čas Matěj B. Já se nedivím. Měl jasně vyhranou pozici nad Matějem H. Udělal ale chybu z nepozornosti a rázem stál pod matem. Markéta si na Adama P. vzala ještě druhou dámu. Jedna jí asi k výhře nestačila.

Na výlet se vyrazilo v 10,00 hod. Všichni obdrželi balíčky  - jablíčko, pití, sušenka a tradičně jako doma řízek s chlebem. Zatímco jiní to jedli až na výletu Michal J. se do toho pustil hned a měl to snězené než došel na autobus. Cestou viděli srnku, tak se na ní dívali. 

V autobuse moc lidí nejelo, tak všichni seděli. V Milevsku kromě návštěvy kulturních památek 

je ale nejvíce oslovila prodejna domácí zmrzliny. Ono nestačilo si dát 1 kopeček, proč troškařit. 

Brali si hned po 2. To ale nestačilo. Ochutnat se musely všechny druhy - okurková, kokosová, maková atd. Jirka B. jich měl 15, Adam N. 8 atd. Nu cena za kopeček byla 5 Kč. Já jsem v Bratislavě měl kopeček za 1,5 Eur, To je panečku rozdíl. Malý Nikolas M. šel nakupovat do hračkářství. Měl prý 2 koruny. Tak jsem se ho ptal, zda něco koupil. Sdělil, že ano. Nějaký míček z polystyrénu, který ale brzy ztratil. Hlavně, že byl spokojen, že mu vůbec něco prodali.  

Na výletu kromě drobných ošetření a klíšťat největší úraz Samantha. Upadla na kašně, odřené koleno a boule na čele. V prvním okamžiku zdravotník Jirka myslel na otřes mozku, ale když se začala smít se to vyloučilo. Ale roste jí tam takový pěkný roh. Kladivo nebylo po ruce, aby se roh "zatloukl" zpět. Bude atrakcí ve školce.

Cestou zpět některé děti v autobuse usnuly. 

Do Nadějkova vypravili velký autobus kvůli nám. To mohla být v Nadějkově sláva. Bohužel začalo pršet, tak to místní ani neslavili. Já vzal auto a jel pro děti. 5x jsem to otočil, aby děti byly v suchu a v chatkách rychleji. Cesta do kopce by trvala déle než ráno z kopce a za sluníčka. Nu samozřejmě jsem byl rád, že žádná hlídky na cestě nebyla a nic zde skoro nejezdí. Tak 2 vpředu, 4 vzadu a 3 jako zavazadla. To se samozřejmě dětem líbilo. Ale nikde to na nás neříkejte. Ten déšť by je prolil pořádně.

K večeři bylo nejlepší jídlo. Buchtičky s krémem (samozřejmě ne pro Honzíka L. či Marka G.). Strhnul se i velký potlesk. Markéta si dokázala nalít a nerozlít!

A pršelo a pršelo. Děti na chatkách hrály Benk či další karetní hry, vyprávěly si. Najednou přestalo pršet a vedoucí konali rychle. Nástup v holinkách a pláštěnkách. Děti si nesly i kartáčky. Myslely, že je večerní hygiena. A ejhle. Šlo se kolem rybníka až na louku za rybníkem. Cca 500 m. To že se za skupinou pokládají světélka, to samozřejmě děti nevěděly.¨

Na louce se nejprve vypouštěly balónky štěstí. Dva letěli daleko a dobře, ale jeden zvlétl a krátce na to šel k zemi. Andrea začala dětem říkat, co dělají děti v Africe, když vidí hyenu. Nu zvednou ruce, aby vypadaly větší. Pak, že když vidí hada, nemají křičet, had neslyší, ale mají dupat. To byly rady před cestou zpět. Na tu se ale bez baterky vydávaly děti už samy.

Nu Matoušek a Nikolas se vrátili na louku hned zpět. Báli se. Tak pak se utvořila skupinka nejmenších a šlo se znova s doprovodem Sašou R. a tetou Monikou. A zvládli to. To, že kolem Lady procházely děti se zdviženýma rukama, Lada myslela, že se vzdávají. Nebo na klacek na cestě začaly dupat bylo zábavné. Trochu strašit se začalo až u starších. Marcela ale po příchodu se mě ptala, kdy bude noční bojovka. Tohle je prý slabý odvar. To u některých se říci nedalo. Byli odvážlivci, kteří se chtěli se strašidly i prát, ale raději utekli. Nejvíce vystrašený byl Kryštof H. Použil i několik peprných slov. Podstatné je, že se většině dětí to  líbilo a všichni se vrátili do tábora v pořádku. Sedělo se ještě chvilku u ohně. A pak se šlo spát.

Pátek 16. 8. 2019

Prší, prší jen se leje, kam děti půjdeme? Po snídani do bazénu. Dnes přijede kamarád ornitolog a navečer s ním bude beseda. Kdysi nám dokonce umístil sítě a chytali jsme ptáčky a kroužkovali. Dnes to bude jen vše na obrázcích. ¨

Tak pak zase info za celý den.

Maminky, ještě jednou se vyspinkáme a budeme zase u vás!

Dnes po snídani se šlo do bazénu. Opět na dvě skupiny a opět tuhé boje o míček - vedoucí proti dětem. Mám snad z toho namoženou ruku. Klíšťata nás proháněla, věšela se na nás, jen aby získali míček. Opět býčí zápasy ve vodě, plavání na jeden nádech atd.

Po bazénu byly různé hry i šachy. 

Protože pršelo většina her byla v klubovnách.

Opět proběhla kontrola úklidů chatek. Chatka č. 10 měla "zabijačku", tj. všechny věci ven a vše znova sklízet a srovnat.

Ondra dokonce našel svůj partiářový sešitek. Říkal jsem, že by bodování mohla jeho maminka zavést doma. Tomu se brání. Nechám na mamince s doporučením, pomáhá to. Ono čeká ještě jedno bodování. A 2 prasátka mají 2 chatky. Tak co budou si potom hned balit?

Přijel kamarád ornitolog Ing. Josef Jahelka z Tábora. Vyprávěl dětem o důležitosti ptačí říše, ukázal několik ptáčků a povídal i proč se ptáčci kroužkují. Pokud v přírodě najdete ptáčka s kroužkem uhynulého, můžete ho kdykoliv informovat. Velkou aktivitu dotazů a znalostí měl Honza L. a Adam Š. Rovněž se zapojovaly i další děti např. Saša R., Lída atd.

Nyní proběhlo hodnocení her.

1. místo ve fáborkovém běhu starších - Kryštof Paštěka

1. místo ve fáborkovém běhu mladších  - Matouš Bláža

1. místo ve střelbě ze vzduchovky - Marcela Míková

1. Místo ve střelbě z luku - Michal Jaroš

1. místo v šachách sk. "A" - Marek Garabik, 2. Matěj Paštěka, 3. Kryštof Paštěka

1. místo v šachách sk. "B" - Matěj Hála, 2. Michal Jaroš 3. Adam Šlechta

1. místo v šachách sk. "C" - František Adam, 2. Štěpánek Pistulka 3. Kryštof Zajíc

Rodiče hráčů sk. "C" bych chtěl pozvat na turnaj dětí do 8 let, který se hraje v listopadu v Mostě. Oddíl to bude financovat.

Družstva:

1. Rendlíci 2. Panthers 3. Škvoři. Rozdíly minimální.

 

Večerka byla ve 22,00 hod. Hrála se ještě hra u ohně.

Sobota 17. srpna 2019

A máme zde ráno. Opět chladno. Letos nám počasí nepřálo, ale nikdo nemarodí, což je paráda. 

Dopoledne proběhne snídaně, pak úklid chatek a kluboven, určitě zbyde ještě nějaký čas na lehké hry. 

A po obědě asi HURÁÁÁ domů a hurá do školy - cha,cha,cha.

Zda to byl dobrý tábor sdělí děti sami. I od nás dostanou ještě test hodnocení.

Děkujeme všem rodičům, příbuzným, fanouškům našeho tábora za sledování zpráv. Letos bylo nejméně telefonátů i mailů či pohledů. Děti je posílaly zejména z Milevska, tak snad vám došly.  

Tak zase brzy nashledanou.

Přijeďte si pro děti mezi 13,00 - 14,30 hod. Děkujeme za sledování zpráv a někdy opět nashledanou.!!                              

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce