ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Letní tábor v roce 2013

17. - 28. srpna 2013

Tak tu máme začátek roku 2013, ale myšlenkami jsme už ve dnech plných sluníčka a přírody. Tak jako v předcházejících letech, tak i letos rozbíháme přípravu námi pořádaného letního tábora, neboli soustředění mladých šachistů. 
Když měníme místo má to vždy jeden ze dvou důvodů: 
1. buď už to tam moc známe, i když nám tam bylo dobře, ale změna je nutná
2. nebylo tam moc dobře a něco nám tam vadilo

Letos ale opět budeme opět ve Vráži na pěkné základně DDM Písek - Kobyla. Nikomu z nás tam nic nechybělo, a jak prohlásili někteří, byla to Amerika a řada dětí se ta chce vrátit. Věříme, že počasí bude opět v srpnu stabilní a umožní nám to koupání a příjemný pobyt v lesích kolem Vráže. 
Shlédněte loňskou fotogalerii:       http://www.sachklub.cz/fotogalerie/letnitabor_2012_1.html
Můžete si přečíst jak informujeme rodiče:      http://www.sachklub.cz/online/lt2012.html

Jo léta ubíhají, a tak možná bude i nějaká změna na pozicích vedení. Jako lektora na šachy zveme pan IM Ivana Hausnera, který kousek od toho místa má chalupu. Tak věříme, že by mu mohl vyjít čas tam přijet, pokud nebude někde na turnaji.

Opět budeme mít turnaj se zápočtem na elo i turnaje o vyšší výkonnostní třídy. Večerní diskotéky zopakujeme, spaní pod šírákem pro odvážné - pod heslem "Přežijeme" taktéž a věříme, že opět tábor proběhne bez úrazů jako loni.

Tak kdo letos bude prvním přihlášeným? Každoročně vyhrával Míra Svačina. 

Zde budeme průběžně informovat o přípravě tábora.

25.ledna 2013:
A zřejmě tu máme první novinku pro účastníky letního tábora - soustředění mladých šachistů. Mimo 4 koní na šachovnici, je v jednání i jeden kůň opravdový. Takže s velkou pravděpodobností umožníme dětem se povozit na koni a naučit je základy ovládání koně.

První kdo se ústně přihlásil na náš tábor byli letos sourozenci Anetka a Jakub Stínkovi. Maminka nás hned oslovila při konání kvalifikačního turnaje. Během týdne mi další hráči řekli, že zase pojedou. Děkujeme za důvěru.

Z vedoucích tábora potvrdili svoji účast už Leona, zřejmě do pozice hlavní vedoucí, dále naše perfektní zdravotnice Hanka, opět náš velký kamarád Dan. Instruktorka Katka přijede až 2.týden, protože musí dát přednost zkouškám. Rovněž už máme nově na pozici kuchařky jednu paní, která se bud starat o naše mlsné jazýčky. 

18. dubna 2013

Tak se nám blíží léto!!! Konečně snad ta zima ustoupí a všichni začneme myslet co v létě. Je vidět, že se počasí umoudřuje, a tak se nám začali hlásit zájemci na námi pořádaný letní tábor neboli Letní šachové soustředění. Konečně uveřejňujeme předběžně přihlášené a je to už z poloviny naplněno. Tak neváhejte a můžete se hlásit.

Naše "zimní" Šachové soustředění v Hlavatcích se perfektně vydařilo, všichni byli spokojeni, a tak jsme si dali opět laťku dost vysoko. Léto je léto, a tak věříme, že si ho užijeme volnočasově i šachově.
Letos bude soustředění zaměřené na zahájení pro různé skupiny, nebudou chybět turnaje na výkonnostní třídy, atd. Zpestření bude v PIZZA CUP - nechte se překvapit. 

Věčně diskutované téma? Jaké bude téma tábora? 
Zde je: "Věda - technika - pokusy"
Děti si mohou připravit ukázky různých pokusů. Získají body pro družstvo.         

3. května 2013:

Tak jsme obnovili seznam přihlášených účastníků a provedli první rozmístění do chatek a stanů. Doplnili jsme vedení tábora.
Novinkou na táboře bude účast dětí ze šachových školek, které si budou moci vyzkoušet pobyt bez rodičů. Začneme na 3 dnech, a pak už to je na nich a zejména maminkách. Kdo koho porazí - komu se bude více stýskat. Rozhodně je nutné dítě na tábor připravit. Doporučujeme se sejít s vedením tábora a podívat se i na předchozí ročníky, fotogalerii, on-line informace pro rodiče atd. Nejdelší odvážlivec/ci budou odměněni za statečnost.  

20. května 2013:
Seznam dětí se stále doplňuje. Seznam, kdo s kým bude spát je orientační, jde vždy zejména o samotné účastníky jak se dohodnou. Pokud oba souhlasí, spí v chatce či stanu spolu. Starší hráči budou automaticky ve stanech. 
Rodičům už dnes doporučujeme ratolest připravit na pobyt, kdo spí ve stanech doporučujeme - "kapsář" - tj. ušít řadu větších kapsiček o celkové šíři cca 60 cm a výšce cca 80 cm, kde bude několik kapsiček, kam si ratolest dá kapesníčky, ponožky, kartáčky, pití atd. co vás napadne. To si uváže na konstrukci stanu za hlavou. Další ideální věcí je starý kufr, který dítě šoupne pod postel. 
Ideální oblečení na tábor? "Až pro něho přijedete - vše vyhodíte do koše a převlečete do nového". Berte v nadsázce. Děti se ale pohybují v lese a na trávě. Trochu lepší oblečení na výlet. Pevná obuv nepromokavá je jistě základem.

Novinkou budou šachy pro tři, http://www.trojsachy.cz/  které si budou moci děti zahrát.

26. května 2013
Tak se nám letošní ročník hodně naplnil. Už máme přihlášeno 37 zájemců z toho 10 dívek, zastoupeno máme již 4 oddíly, uchytila se i nabídka pro nejmenší a nováčky, tj. tábor na zkoušku na kratší termín. Tyto malý odvážlivci ale tvrdí, že vydrží déle.
V příloze najdete rozdělování do chatek a stanů, dále rozdělení do šachových turnajů se zápočtem na elo či vyšší výkonnostní třídy a rozdělujeme děti už i pro šachovou výuku. Letos šachová výuka bude věnována hlavně zahájení, řešení diagramů a práce s šachovým programem.  Cílem bude naučit děti využívat PC šach. programu k domácí výuce, vytvářet si vlastní databáze a zadávat si partie do vlastní databáze. 
     
16. července 2013
Tak už za měsíc to vypukne. Počet účastníků se ustálil na počtu 42 dětí - šachistů i nešachistů. Vedoucí všichni potvrdili účast - Andrea, Adam, Dan, Leona a opět i Jakub. S hotelem Vráž už je dohoda o dodávce obědů a večeří. Snídaně si budeme řešit sami ve spolupráci s pekárnou. 

Předběžně je upřesněn 1. výlet do Záchranářské stanice Makov. Pro tuto stanici vyhlašujeme finanční sbírku na jejich podporu. Věříme, že jim pomůžeme v jejich záslužné práci. Finanční prostředky dle Vašich možností budeme vybírat při příjezdu na letní tábor. Návštěva tohoto zařízení se bude konat v pondělí 19. srpna - pěší celodenní výlet.

Rozdělujeme děti do družstev soutěžních, šachových přednášek a do šachových turnajů. Plány výuky se připravují, a tak na účastníky čeká 3-5 hodin denně šachy, zejména dopoledne. Blíže v připojeném seznamu.

A protože náš tábor je přihlášen do soutěže "Soutěžíme s Providentem", věříme, že nás podpoříte a budete pro nás hlasovat. Vše na:

Další dobrou informací pro rodiče dětí, které jsou u Všeobecné zdravotní pojišťovny je možnost získání příspěvku od pojišťovny na tento Tábor. Bližší informace na:
Tak neváhejte a zjistěte s možnosti. Od nás potvrzení dostanete. Již jsme několik vydali.    
 
9. srpna 2013
Za týden nám začíná letní tábor - letní šachové soustředění, takže začneme Vás už podrobněji informovat o některých důležitých věcech.

Zpráva o zdravotním stavu dítěte:
V přílohách je tiskopis, který by jste měli vyplnit - buď lékař či rodič v podobě čestného prohlášení. Odevzdáte naší zdravotnici při příjezdu na základnu, společně s kartičkou pojišťovny a léky. Ty je nutné označit a vypsat dávkování.

Věčně diskutované mobily:
Již v propozicích upozorňujeme, že je nedoporučujeme. Samozřejmě, že je zakázat nemůžeme. Loni jsme "trikem" vybrali od dětí mobily a měli je uložené v chatě vedoucích, která se dá zamykat. Nikomu to nakonec nevadilo. Toto je náš pohled - bezpečnost drahých věcí. Do stanů se může lehko někdo dostat i nepozorovaně od lesa. Děti si mohly po večeři v cca 19,00 mobil vzít a zavolat si domů podle potřeby nebo rodiče zavolali na mobil vedoucí a nechali si ratolest přivolat k telefonu. Jsem rád, že postupně mi starší účastníci říkají, že ho brát nebudou, že jim to nevadí. Snažíme se uzpůsobovat pro děti program tak, aby se nemuseli nudit a být závislí na hrách v mobilu. 

Příjezd na tábor:
v propozicích je mezi 13 - 14 hod. Vedoucí tam budou už dříve (organizační porada), ale pro Vás to není nutné. Když přijedete později nevadí, přesto bychom byli rádi když přijedete do 16 hodiny. Pokud by to mělo být déle, dejte nám včas vědět.

Kapesné pro děti:
Letos plánujeme jeden celodenní výlet pěšky do záchranné stanice Makov, cca 6 km od naší základny. Uskuteční se hned v pondělí. Vstupné je 30,- Kč. Pak plánujeme (pátek) někam zajet vlakem, nechceme zatím prozrazovat. Takže je tu výdej na vlak + vstup. Takže celkem se budeme pohybovat mezi 150 - 200,- Kč. Zbylou částku vrátíme, nebo doplatí oddíl. Tuto částku vybereme na začátku. Takže celkové kapesné zvažte. Na základně se nedá nic koupit.

Pro naše nejmenší:
Věříme, že statečně obstojí a už si trénují dny bez maminky. Stává se nám, že pláčou maminky a děti nechtějí domů. Dle dohody se v pondělí zeptáme ráno dětí, zda máme dát rodičům vědět a informovat je, že mají v podvečerních hodinách přijet nebo chtějí dál být s námi. Návrat z výletu předpokládáme mezi 16,00 -17,00 hod. Takže pokud se Vás bude týkat příjezd pro Vaší ratolest, tak si to nějak naplánujte. V táboře zůstane i služba.  


13. srpna 2013
Nezapomeňte:
Téma našeho letošního ročníku je výše uvedeno. Žádáme děti, aby si pokud mají zájem, sebou vzaly min. 1x půlitrovku Coca Coly. Dnes se prodávají i se jmény, bylo by to efektní.

Návštěvy:
Na naše soustředění přijede řada návštěv. Tou hlavní bude mezinárodní mistr Ivan Hausner, a nezůstane jen u jednoho dne. Pak v pátek na pozdní odpoledne, to bude překvapení. A další návštěvou bude loňská instruktorka Katka Žilavá, kterou přiveze tatínek. Ale to, že ji přiveze je vedlejší. Dr. Žilavý tam přijede za námi a něco zajímavého nám předvede. Můžeme očekávat, že se na nás přijede podívat a u táboráku zazpívat bývalá vedoucí Martina Vrbická. Snad se do našich řad vrátí, tato prima vedoucí.

Sbírka:
Jak jsme vás už informovali, na začátku při příjezdu na tábor bude možno předat do naší sbírky pro záchrannou stanici Makov nějaký příspěvek, výši necháváme na vás.

Oblečení:
Vážení rodiče, většina pobytu dětí bude na základně v lese. Z tohoto důvodu dbejte při balení na pevnou obuv. Nebude zde žádná módní přehlídka, takže oblečení rovněž přizpůsobte. Být připraveni i na déšť. 

Informace o bezpečnosti dětí:
Na základně Kobyla je zvykem, že při větším větru, či bouřkách, které samozřejmě monitorujeme, odchází děti pro jistotu do zděné budovy - jídelny. A to samozřejmě i v noci, kdyby nás takové počasí přepadlo, se tam musíme přesunout a spát v bezpečí. Letos na našem táboře budeme mít největší počet zdravotníků - 3. Naše zdravotnice-záchranářka je Bc. Hanka, ale vedoucí družstev - Adam a Jakub, mají rovněž zdravotní školy.                      
        
15. srpna 2013
Ňamky:
To že rodiče vybavují děti ňamkami, je známo. To, že to má někdy vliv na pravidelné jídlo - děti málo jí a dojídají se tatrankami atd. je též známo. Proto nabízíme rodičům i další službu (u dětí s delším pobytem): pokud chcete, můžete ňamky uložit u vedoucích - označený sáček - a dětem budeme nechávat postupně odebírat každý den. Uleví nám to v trápení, že děti nedojídají obědy či večeře, a tak se plýtvá potravinami.

Ovoce:
Nepohrdneme dodávkou letních jablíček či jiného ovoce z Vašich zahrádek. Pokud máte velký přebytek a víte, že to sami nespotřebujete pro vlastní potřebu a známé, můžete přivést na tábor. Loni jsme dětem upekli švestkové koláče z místního stromu. Pro letošek, tak jako loni už máme zajištěnu dodávku medu přímo od včelaře, takže asi budeme dávat dětem pravidelnou "lékařskou lžičku" jako prevenci proti kašlíku.  

Kalendář akcí na Říjen 2020

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

Zobrazit všechny akce