ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Mezinárodní velikonoční turnaj 2019 - "O pohár Mistra Jana"

3.divize - skupina východ

  • Místo konání akce: Jihočeský kraj
  • Datum konání akce: 04.10.2008
  • Začátek akce: 04.10.2008
  • Konec akce: 30.04.2009

Do této soutěže jsme letos přihlásili 3 družstva. Jedno družstvo (ŠACHklub Tábor "A") by mohlo hrát i na postup, ale není to naším cíle. Složitost vidíme v termínech, kdy se nám některé termíny 3.divize kryjí s 1.ligou mládeže či celostátními soutěžemi mládeže, ale i to, že hráči pracují i na jiných životních aktivitách.

Družstva ŠACHklub Tábor "B" a ŠACHklub Tábor "C" jsou složena pouze u dětí. V družstev je vždy jeden hrající rodič, aby k zápasům venku měly děti doprovod. Družstvo "B" je složeno z hráčů 1.ligy mládeže tj. aby získávali zkušenosti z vážných partií a hráli na Elo. Družstvo "C" je složeno z našich nejmladších, aby získávali "ostruhy". Zde pouze budeme bojovat aby nebyli poslední. Výsledky nejsou pro nás rozhodující, ale odehrané partie!!!

1.kolo

Právě hned první kolo se termínově střetlo i s 1.ligou mládeže, tak se nastupovalo k zápasům dle možnosti. Dopoledne hrálo družstvo "B", odpoledne si to rozdalo družstvo "C" proti "družstvu "A".

ŠACHklub Tábor "B" - Slovan Jindřichův Hradec   0  :   5

Na zápas nastoupil pouze jeden hráč ze základní sestavy, ostatní jsou jinak náhradníci. Jak ale bylo dohodnuto, všichni budou mít možnost si zahrát. Téměř celé naše družstvo zklamalo zejména předvedým způsobem hry. Mimo Honzy Motalíka všichni spěchali a nad tahy nepřemíšleli. Přestože tempo bylo 2 hodiny na prvních 40 tahů a další 1 hodina do konce. Právě tento přístup rozhoduje. Zápas začal v 10,00 hodin a hosté už v 11,00 mohou spokojeně odjíždět.

Hráči z 1. a 2. šachovnici odjeli na odpolení zápas 1.ligy do Sezimova Ústí.

ŠACHklub Tábor "C" - ŠACHklub Tábor "A"   1  :   4

zápas se dohodl na odpolední hodiny, a tak se začalo hrát po 14 hodině. "A" muselo počkat na oby Honzy - Říhu i Rejthara. Zejména Honzu Říhu zmátlo, že se hraje jinde než loni. Ano, škola ve Světlogorské skončlia provoz, a tak jsme se museli přesunout do jiné budovy, kterou nemáme ještě dovybavenou.

I zde zápas netrval tak dlouho. Určitě, ale Honzík Rybín si dokázal, že na věku hráčů - soupeře nezáleží, ale záleží na tom, jak se hraje. Takže sice získal jediný bod pro družstvo "C", ale porazil středoškoláka a z toho má radost. Beník Troják se zaučoval i do role kapitána družstva a jeho povinností - vypsat zápis zápasu. Soupeři si ho budou pamatovat, protože podpis řeší pouze zapsáním BEN.  Andrejka vysvětlila rodičům, jak se takovéto zápasy družstev hrají a co to obnáší. Děti si určitě budou pamatovat, že budou hrát než jednu partii, a tak jí musí věnovat větší pozornost.  

Takže příště 2.kolo už bude delší.

Přílohy dokumentu