ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Volný čas účastníků

Pro účastníky mistrovství České republiky chystáme vyplnění malého volného času. Z programu mistrovství je vidět, že čas na návštěvu některých zajímavých míst v Táboře je až ve večerních hodinách, pokud nepřijedete s dostatečným předstihem do Tábora.

ŠACHklub Tábor se spojil s pořadateli různých akcí, a někteří nám už vyšli vstříc. Po ukončení jejich provozní doby jsou ochotni otevřít pro zájemce z řad účastníků mistrovství po zavírací době a umožnit návštěvu i se slevou. Informace doplněné o přílohy.

Muzeum LEGA Tábor
"Soukromé Muzeum LEGA Tábor" naleznete v národní kulturní památce na Špitálském náměstí 275 v Táboře. Vchod do muzea najdete, když přijdete na Žižkovo náměstí a ze spodní části se díváte na restauraci Beseda. Vydáte se ulicí kolem restaurace vpravo, po cca 50m máte po pravé straně náměstíčko a tam vidíte pizzerii a když jí obejdete, jste u vchodu do muzea.

Na ploše více než 200m2 se nachází expozice stavebnice LEGO rozdělená do několika tématických okruhů, kde najdete stovky originálních modelů z celého světa. Mezi exponáty můžete shlédnout i Sochu Svobody, Tower Bridge, Eiffelovu věž či indický Taj Mahal. Po prohlídce můžete také navštívit dětský koutek, kde si lze postavit vlastní model a tento i vystavit. Expozice patří mezi evropské unikáty a rarity."

Pro účastníky Mistrovství ČR HD8 bude otevřeno i mimo pracovní dobu - v sobotu 10. května od 16,00 hod do 20,00 případně déle. Dále pak ještě upozorňují, že skupiny preferují po 30 (max 50) dětí z důvodu kapacity muzea. 
Mají zde i k dispozici kreslenou pohádku o historii a vzniku LEGO kostiček (trvá cca 20 minut), kterou mohou rovněž pustit.
Na vstupné budou mít účastníci Mistrovství ČR HD8 slevu - vstupné 50,-Kč/osoba. Poukázku na slevu si vyzvednete u pořadatele.   
Z muzea Lega jsme pořídili i ceny pro hráče a hráčky na 1.-3. místě turnaje HD8.

Strašidelné podzemí Tábor

Navštívil jsme majitelku a získal jsem následující informace:
Soukromé Strašidelné podzemí se nachází v Hrnčířské ulici (za kostelem). Vchod najdete, když přijdete na Žižkovo náměstí a ze spodní části se díváte na restauraci Beseda. Vydáte se ulicí kolem restaurace tentokráte vlevo. Uvidíte to hned.

Strašidelné podzemí se nachází ve středověkých katakombách, 500 let starého domu. V chodbách s tajemnou atmosférou uvidíte mnoho strašidelných stvoření. 

Otevřeno : květen - srpen denně v časech 10-12 hod. a 13-17 hod. Pro více sledujte Facebook: Strašidelné podzemí.

Novinka: 

SKŘÍTKOV v Táboře
Hned vedle vchodu do Strašidelného podzemí se od 1. června otvírá nová zábava pro menší děti. 

Ve Skřítkově se na vás těší skřítkové, víly a zvířátka. Uvidíte jak žijí, bydlí a pracují. Je to poetická expozice pro děti a dospělé, kde na chvilku zapomenete na starosti a přenesete se do báječného světa milých bytostí. Měl jsem možnost nahlédnout do přípravy a už nyní plně doporučuji vzít sem malé děti. 

Otevřeno: stejně jako Strašidelné podzemí. Sledujte Facebook: Skřítkov 

Muzeum čokolády

Chcete se dozvědět vše o čokoládě? Máte mlsné jazýčky? Chcete vidět různé modely, které se dají sníst? Ideální návštěva tohoto muzea. Najdete ho kousek od hracího sálu (cca 3-5 minuty pěšky).
Příjemné posezení, obchod a mnoho dalšího.

Otevřeno denně do 19,00 hod. 

Housův Mlýn TáborKalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce