ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

OPEN Klatovy 2014

28. 6. 2014
Přijeli jsme do Klatov kolem 12, a po registraci jsme šli na oběd do číny a pak se ubytovali. Jsme ve 4. podlaží. Zase šlapeme do schodů jak na Xapatán.  
Už přijeli i Rybínovi. Z CB mají dorazit další členové naší výpravy. Dnes se hraje od 16,00 1. kolo. Už přemýšlíme kam vyrazíme zítra dopoledne.
Odpoledne zabodovala Anička. Nějak se jí podařilo na pokoji porouchat okno, tak ho budeme muset opravit. 
1.kolo se vydařilo řadě hráčů. Asi největším překvapením je vstup do turnaje u Lady D.. Porazila hráče přes 1800 elo. Dále v OPEN "B" vyhráli s přehledem a rychle Lukáš D. a Filip S.. Prohrál Honza R. s Filipem Hlavsou. Filip H. si jako tradičně přijel pro finanční cenu, tak věřím, že i letos se mu to podaří. Anička T. po těžkém boji (64 tahů) prohrála, když celou dobu držela remízovou partii. Podcenila aktivitu soupeřova krále. Rovněž dobře hrála Saša K. a dlouho vzdorovala.
V OPEN "A" Honza Ž. prohrál, nepodařilo se mi to sledovat. Já jsem končil v sále po 5 hodinách jako poslední. A když prohrajete po takové době, je to k naštvání. A to nemluvím o tom, že jsem měl pěšce více, postouplého na předposlední řadě. Celou dobu dobře hrané. Vždyť i Fritz ukazoval stále od 1,3 po 2,5 pro mě. Pak jsem v 57. tahu podcenil soupeřův tah a partie se okamžitě otočila. Cestou na ubytovnu mě prolil letní deštík, který do Klatov zavítal. 
Večer holky a Filip hrály karty a šlo se později spát. Lukáš a Honza odjeli po partii opět na OPEN CB, který se letos nešťastně střetl termínem s OPEN Klatovy. Snad se to příště nebude opakovat.

29. 6. 2014
V Klatovech po včerejší deštíku je krásné ráno. Co je raritou Klatov, je noční oznamování - troubení z věže, každou celou hodinu. Dnes půjdeme na basket. Obdrželi jsme celodenní vstupenky, hraje se zde MS do 17 let. Já jsem fanoušek basketu (hrával jsem ho za školu a považuji ho za nejlepší doplněk k šachům). I v oddíle jsme měli baskeťačku Radku Kváčovou.
15,00 hod.
Dnes jsme si poradili s dalším problémkem. V kuchyňce na DM není žádné nádobí. Tak jsem navštívil příbuzné a pomalu naplňujeme potřeby. Člověk kam se v Klatovech podívá, všude mám příbuzné. Vždyť je to moje rodné město.
Před chvilkou jsem obdržel info z CB. Ještě se nevyhlašují výsledky, tak je už nyní jasné, že se bude muset snad posunout zápas Honzíka Ž. a Lukáše D. min. o 1 hod. Proč to tak dlouho trvá v CB nevím. Musí se brát ještě min. 2 hodiny cesta. 
22,00 hod.
Tak máme další kolo za sebou. Opravdu u hráčů hrající OPEN CB došlo k problémům. Zatímco Na Honzu Ž. soupeř ochotně počkal (přijel si zahrát a ne vyhrávat kontumačně), u Lukáše D. to mělo velký problém. Soupeř to komentoval "měl si vybrat který turnaj bude hrát". Proč to v CB tak dlouho trvalo nevím. Nakonec poděkování patří Ivanu Hausnerovi. Honza i Lukáš dnes remizovali. Lada prohrála, když přehlédla figuru, Filip rovněž v remízové pozici těžkých figur přehlédl dvojúder, Saša porazila elistu (měl skroro 1600!!!), Honza R. vyhrál hladce a Anička vyhrála, ale prý se trochu natrápila. Já jsem opět ukončoval kolo. S Vojtou Jandlem jsme si dobře zahráli "draka". Po 5,5 hodinách jsem vyhrál věžovou koncovku. Partie trvala 71 tahů. Měl jsem už toho "plné zuby". 
Všichni odešli povzbuzovat holky z Kanady, které hrají proti Korey, zde na MS basketbalistek do 17-ti let. Dostali jsme volňásky. 
Dnes jsem udělal i pár foteček, tak je zde brzo umístím.

30.6.2014 13,00 hod.
Ráno pozdní a příjemné, venku svítilo občas sluníčko. Hned jsme se rozhodli, jet na výlet. Navštívili jsme Lomeček u Domažlic. Atrakce s rybami pod vodou. Jelo nás 7. Cestou jsem neodbočil včas, tak mě Lenka naháněla. Zajeli jsme si cca 3 km. Ale zjistili jsme, kde jsou třešně. Lomeček je zatopený lom, kde jsou ryby. Kousek od kraje je zvon na dně, kam se dostanete tubusem cca 25 příček žebříku. Nahoře ryby krmí a vy je můžete sledovat pod vodou. Ryby? ne - spíše velryby. Včera tam vytáhli kapra 15 kg. Jsou tam i větší. Byl to zajímavý zážitek. 
viz FOTO RAJČE
Cestou zpět jsme se stavěli v Klatovech u známého v jeho restauraci. Dobré jídlo a přijatelná cena. Doporučujeme. 
Teď si dáváme kafíčko a zahajujeme přípravu na soupeře. Každý po svém, já jdu tedy spát.
23,00 hod. 
Dnes se moc nedařilo. Kromě Filipa a Honzíka R., kteří vyhráli, dále Honzíka Ž. a Aničky jsme ostatní prohráli.  

       


1. 7. 2014 21,00 hod.
Šachově byl dnešní den úspěšný. Výhra Saša a zaslouží opět pochvalu za předvedenou hru. Soupeř v koncovce přehlédl lepší obranu, a tak to Saše usnadnil. Lada výhra v klidu, soupeř zahrál 2 divné tahy a Lada měla jasně navrch, Filip přehrál soupeře v sicilské, Lukáš přehrál soupeře rovněž v klidu, ale přehlédl urychlení partie - nevadí, zakončil dvojúderem na obě věže.  Remízy dosáhli: Anička, a dá se říci, že měla možnost hrát pohodlně dál, ale elo hovoří (silnější soupeř), já jsem dal remis ve 12 tahu. Po 3 dlouhých partiích jsem neměl náladu hrát koncovku těžkých figur, kam se to řítilo po jasných výměnách. Prohráli oba Honzové R+Ž.
K večeři byly ryby. Hlavní "kuchař" pan Doležal nachytal hodně okounů a další ryby, tak se to muselo sníst. Takže byly rybí hody. 
Mládež šla opět na MS v basketu - budou fandit maďarkám. Já jsem dopoledne navštívil povinně další příbuzné. Ráno jsme na web umisťovali i fotečky. Ještě přikládám.  

    

2. 7. 2014 8,30 hod.
Včera jsme byli ještě na procházce po Klatovském okruhu - trasa Hůrka. 


3. 7. 2014 7,30 hod.
Včera byl nabytý den. Dopoledne se šlo na procházku Klatov - mládež vystoupala na Černou věž, byla prohlídka "kasáren" pod Černou věží a popis jak to tam chodilo, kde jsem spal, co kde bylo, když jsem v Klatovech sloužil 2 roky. Poté následovala prohlídka výstavy karafiátů. Město karafiátů - to jsou Klatovy!!!
Odpoledne se hrálo - vyhrál Lukáš, Honza Ž., remíza: Anička s Honzou R., já, Filip a prohráli holky - Lada a Saša. Rybář p. Doležal nachytal opět večeři.
Hned po večeři se šlo opět na basket - Španělsko - Korea. Bylo to tam fajn. 
Na závěr dne posezení při vínku a holky si žehlily vlasy. Největší proměnu měla Anička.
Dnes nás čeká objednávka chlebíčků a zákusků. Zítra se spojují 2 oslavy - mých narozenin a 15. narozeniny Lady. Získala občanku, to se musí oslavit.
Odpoledne se pokusíme uhrát zase nějaké body. 
23,00 hod.
Po snídani, jsme odjeli zajistit chlebíčky a překvapení za pomoci sestřenice, a pak hned jsme vyrazili na další výlet. Směr Koloveč - muzeum řemesel a techniky. Moc doporučujeme, řada věcí k vidění. Cestou zpět jsme se zastavili na rozhledně Bolfánek. Udělali jsme něco pro zdraví. Výšlap na kopec s rozhlednou a pak ještě na ochozy rozhledny, odkud byl krásný výhled na okolí. Poté jsme poobědvali v místní restauraci. Po návratu rychlý odpočinek a příprava na soupeře.
Partie: Výhra Filip - hrál dlouho, remízy: Anička, Honza R. já s Honzou Ž. jsme to dali za remízu, Lada ve vyhrané pozici, prohry: Saša (trochu zbytečná prohra), Lukáš. 
Tento večer byl klid - bez aktivit, spíše jsme si povídali o plánech do budoucna atd. Rovněž se probraly i další sporty - tenis atd. 

4.7.2014
Tento den bylo nejdůležitější zařídit dvě oslavy - 15. narozky Lady a mojí maličkosti. Koupily se chlebíčky a zákusky. Lada dostala i dort. Odpoledne hned po obědu se hrálo další kolo     . Výsledky na webu. Večer se konal bleskový turnaj, a který přijelo hodně dalších lidí. Turnaj se protáhl až přes půlnoc, tak jsme čekali na děti, až se Filip a Anička vrátí. Anička skončila před Filipem. Dnes vyšly i nová ela rapidová, k tomu bude samostatná informace. Jinak jsme poseděli a rozebírali pracovní a jiné záležitosti. Pan Doležal chytil 3 pstruhy, tak byla opět rybí ochutnávka.  


5. 7. 2014
Tento den už byl hodně relaxační. Holky měly jít hrát fotbal za Amazonky, ale prospaly to. Každý relaxoval a připravoval se na soupeře. Žádný výlet. Pouze pan Doležal zkusil ještě štěstí na rybách, ale tentokráte jsme byli bez večeře, tak po partiích jsme si museli někam zajít. Večer se bylo déle vzhůru a Filip stále rozebíral jak na soupeře. Jde mu o cenu v turnaji. Radost nám udělala Kvitová. Dokonce, když bylo zahájeno kolo, tak na plátně bez zvuku běžel přenos. Byla to od ní paráda. Zítra je poslední kolo, hned ráno a pak domů. Klatovy se vydařily, můžeme jen doporučovat ostatním. Výborně organizovaný turnaj.   

Kalendář akcí na Září 2020

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Zobrazit všechny akce