ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Letní šachové soustředění 2017

Neděle 13. srpna v 8,00 hod.

Dobrý den

Vítáme Vás na stránce on line informace z našeho „Letního soustředění 2017“. Jsme rádi, že se stáváte fanoušky našeho oddílu a budete číst, co se na táboře děje.

Tak pojďme na to.

To nejdůležitější – nikdo není zraněn, žádný náš sportovec nemá žádné svalové problémy, že by nemohl odvést světový výkon. Je pravda, že pouze Vojtíka a Matěje sportovní hry nezastihly v optimální formě, ale uvidíme. S večerem se rozhodl Vojta, že odjede zpět do domácího střediska. Nu vysvětlilo se mu, že musí počkat do rána na letadlo, tak říkal, že bude čekat. Čekal tak intenzivně, že ve spacáku usnul a uvidíme, zda si odjezd nerozmyslí. Matěj si vymohl, že musí spát u trenéra, I on rychle usnul a na odlet domů zatím zapomněl. Oba obdrží diplom, že nejsou už „poseroutkové“ a vydrželi noc bez hlavní trenérky – maminky.

Jinak se včera rozehrál turnaj, zatím neznám výsledky, ale brzy dám vše na web.

Já jsem stihl včera ještě svatbu mé dcery, takže trenérský tým vše musel zvládnout o jednoho méně.

Večer byl ohýnek, dnes ho už plánujeme s opékáním vuřtů. Děti si řeknou, zda je budou chtít. Helča si postavila s klacíků židličku, ale nevím, na čem bude dnes sedět. Dřeva bylo málo.

Teď po ránu je zde chladno, ale za 10 min. písknu budíček a dětem bude při rozcvičce teplo.

Co je dnes na programu

Dopoledne bude 2. kolo a začnou se řešit diagramy. Po obědě přijede Zdeněk Vybíral dělat přednášku pro skupinu „A“ a „B“, jinak pro všechny je připraven víceboj. Bude i střelba ze vzduchovky. 


Zde jsou  a vždy najdete výsledky z turnaje:
Některé zápasy se ještě dohrají nyní dopoledne.
Sk. "A"
Sk. "B"

Neděle 13. srpna v 19,15 hod.

Tak se nám blíží večer. Co se ale událo. Dopoledne se řešily diagramy, hrálo se 2.kolo, kde jedna partie se bude zítra dohrávat. Viz. výsledky výše.

Začal se bodovat úklid. Vítané prasátko dostali: Vojta, Ondra H, Sebík a Evča. Sluníčko – Kryštof, Matěj P., Melisa, Esterka, Julča, Adam, Matěj h., Markéta Š., Lucka, Anežka, Ali a Marcelka.

Úrazy – Esterka se sundala stroupek, tak ještě něco červeného mírně teklo, Julča utíkala tak rychle, že si odřela loket . Jinak zatím, pokud nebudeme počítat nechtěné strknutí a pád bez následků, nic podstatného.

Největší opozdilci – Marek a Ondra F. s patřičným několikaminutovým komentářem., který nás jen pobaví.

Názvy družstev:

Družstvo Aničky Tůmové – ČERVI

Družstvo Jirky Přibyla – Deset odstínů modré ( mají modré čepičky)

Družstvo Martina Šistra – MIMONI

Družstvo Jakuba Šedivého – MLMOAMVOAM ( nedá se ani vyslovovat – začáteční písmena jmen dětí)

Běžecká soutěž – nejlepší Matěj P., 2. místo Lukáš Pí. A 3. místo Matěj Z. a Marcela M.

Odpoledne byla přednáška Zdeňka Vybírala na taktiku pro skupinu A + B.

Postupně začneme zveřejňovat řešitele diagramů.

Dnes večer bude kontrola „klíšťat“, a opékání vuřtů. Jinak největší jedlík - jasně Vašek, naopak nejmenší jedlík Daria. Velký problém v tom zatím ale není. K obědu kuře na paprice, k večeři rizoto. 

A pár foteček.  


Ranní rozcvička

Hrací místnost

A řešíme diagramy

Asi se dám na jiný sport - petanque

A já na kroket

Tak to je nástup po družstvech

Přednáška se Zdeňkem Vybíralem

Pondělí 14. srpna 8,00 hod.

Dobré ráno. Když připravuji tuto informaci, tak je 6,00 hod. Martin Š. má dnes za vedení ranní službu. Ta je kvůli dětem, kterým se nechce spát a na předchozích táborech už v 6 lítali po areálech. Zde zatím nic takového se neděje. Hlavní „ranní ptáče - Honza“ ale má dnes dorazit, tak uvidíme. Třeba to s Adámkem roztočí.

Včera byly první hlídky. Začaly holky – Ali, Daria a Eva. Ještě, že děti nespaly, protože s Darinkou by to nešlo. Byla u horní chatky, ale slyšeli jsme jí až u ohýnku. Hlídku držely od 21,00 do 22,00. Po nich to už byli kluci – Adámek, Matěj H. a Kryštof. Matěj se na to těšil. U něho stále trochu bojujeme s tím, že přes den v pohodě, večer stesk. Dnes ale spal už na chatce s Adámkem sam, i když chtěli, abych tam přespal. Vymluvil jsem se na to, že ještě připravuji program, a že tam přijdu. Po nich měli službu Matyáš H., Ben a Marek M. Museli řešit větrání na chatce č. 9. Sebík to trochu repelentem přepísknul.

Včera večer bylo opékání vuřtů a jablíček. Takže si děti musely připravit „opékáky“. Nu u některých jsem se divil, že nepodřízly celý strom. Přinesly si takové kůly, že jsme jim je raději připravili. Přípravu klacíků nám pomohli vyrábět i skautíci Anežka a kluci. Už nás někteří prosili, aby se opékalo i dnes. Určitě ještě jeden táboráček připravíme.

Nikdo se večer při prodloužené večerce nezranil, i když byly děti značně čilý. Až jsem se divil. Při večerní hygieně se provedla kontrola těla, zda někde nesedí klíšťátko, ale nic. Marek M. se nám nechce sprchovat. Tak jsem mu připomněl LT Vráž, kde byl. Tam jeden účastník skončil za „lovu“ všech dětí oblečený pod sprchou. Vzpomněl si!!!

U Honzíka L. dieta funguje, ale včera mu obídek moc nechutnal. Asi si teprve zvyká na jiné chutě. Večer vuřta neměl, neznali jsme podrobné složení, tak raději neriskoval. Doma si to vynahradí.

Dnes bude poprvé budíček hudbou. Dovezla se naše aparatura, tak se vybere prima písnička. Rovněž rozcvičku zahájíme tradičně písničkou Maxim Turbulenc   „Mraveneček“, pak to bude „Pramen zdraví z Posázaví“ a „Statistika“. Vše filmové písničky.

Tak nám držte palečky, ať počasí drží. Další zprávy opět v druhé polovině dne.

11,10 hod.

Včera i dnes jsme předali vzkazy od rodičů, které přišly na mail: sachklub.tabor@seznam.cz

Odpoledne máme koupání v bazénku. 

Mírně nachlazen je Matyáš, takže se nasadily kapičky. Přijela Nikča, ta rovněž ještě do bazku nepůjde. 

Snídaně - rohlíčky čerstvě vypečené z královské pekárny a koláčky. Svačinka jablíčko z královské zahrádky.


15,00 hod.

Jsme po koupání. Koupat se nešli: Adámek P. Matěj H, (nechtěli) Nikolka a Matyáš H. ze zdravotních důvodů. 

Zdravotní stav: Matyáě H. teplota, konzultováno s maminkou, leží na izolaci v klidu. Esterka, bolí hlava (práskla se o dveře - neotevřely se), tak je rovněž v klidu. Helenka se řízla do prstíku, tak se to zalepilo. Je v pohodě. Dan s Vaškem se při dobíhání na nástup srazili, těžší vyhrává, Dan si pobrečel, ale přiznal, že je v pohodě. Přesto ho sledujeme. "Zlomenou" nohu nemá. Ostatní v pořádku.

Oběd - polévka, kterou někteří nejedli, Marek L. Štěpán atd. (i holky). 2. jídlo kaše se sekanou. Někdo bez sekané. Svačina rohlíček se salámem.  

V bazénu probíhal závod v plavání, vyhrála Anežka. Závod v potápění (přeplavat bazén pod vodou) vyhrál a cenu pro největší potápku získává Saša R. Děti jsme museli krotit, any někdo někomu neublížil skokem, či kopnutím ve vodě. Vcelku se to povedlo. Už se mi děti ptaly, zda půjdeme znova. Tak snad ve čtvrtek.

Nyní probíhají odpolední hry. Večer pak 3. kolo.

Blíží se večer, tak zase Matýsek se ptá, kdy pojede domů. Zavoláme mamince a domluvíme se, jak to vidí. Opakem je Markéta Š., která mě včera říkala, že se jí tu líbí a za rok opět pojede s námi. Tak ať rodiče už plánují. Myslím, že místo je zajímavé a mohli bychom to za rok opět udělat zde. Zeptám se vedení, jak se jim to tu zamlouvá a případně zablokujeme termín.     

 

20,50 hod.

Za chvilku bude večerka, dohrálo se 3. kolo, dohrávali se i opožděné partie. Výsledky výše.

Zdraví: Matyáš opět teplota vyšší, Ben zvracel při partii, ale bez teplot, byl náročný den, takže děti jsou už unavené, a tak už se ptají na postýlky. 

Hlídky: 21-22 hod: Lucinka a Jituška, 22-23 hod. Onrášek, Dan a Sebík (to je skvadra?), Ondra (Fucík) a Lukáš Pek.

Navštívil nás loňský hl. vedoucí s malou Samčou. 

Byla soutěž v přetahování lanem. Vše prohrálo družstvo červené - Červy, ostatní družstva skončily 1.-3. Velký duel TOP 7 silných účastníků proti vedení bylo zajímaveé (2x) ale vedení udrželo svojíé sílu a nadále zůstává ve vedení tábora. Kdybychom prohráli to by byla ostuda!!

Večer připravím nějaké fotky z her a zase dáme ráno.

   

Úterý 15.8. 8,00 hod.

Dobré ráno všem našim příznivcům. Jan taková malá připomínka, na konci dne budeme mít polovinu tábora za námi. ¨

Pojďme na to zdravíčko – je nejdůležitější. Představte si ty malé potvůrky nás navštívili. Oni mají snad i šnorchl. Vždyť jsme se byli koupat, a přesto se drží a drží. Nu, víte o kom mluvím? O klíšťatech. Lucka je to příjemné klíště, ona Vás chytí, polochtáte, pustí se a vy utečete. Kdežto Kryštof a Esterka to udělat nemohli, tak jsme vzali na ně pinzetku. Nechtěli, nechtěli ale museli pryč. Ben a Matyáš přespali na ošetřovně. U Bena jsme zjistili, proč zvracel. Honza kamarád, co získal ceny za plavání mu nabídl ňamky před večeří a promíchal několik chutí s kyselým pendrekem a problém byl na světě. Esterka si stále naříká na hlavičku. Já to stále říkám „sportem ku zdraví a k trvalé invaliditě“. Při fotbálku dostala míčem, a ještě ty překážející dveře u chatky. Oni ty skautky nechtějí dlouho přiznat, že je něco bolí a než to z nich dostaneme … Drobné odřeniny je pohoda. 

Píši to před šestou a už slyším nějaké bouchání. Asi tam budu muset zajít. Můj tip? Chatka č. 4-

Večer měly hlídku nejmladší Lucka a Jituška. Byly jak světlušky – na hlavách svítilničky a chodili jak o závod. Zaháněly neposlušné spát a měly autoritu. Asi se jim to zamlouvalo. Jituška zase bude chtít zavolat si domů, Lucinka se najednou rozplakala, že bude dnes na chatce sama. Sestry, že budou mít hlídku. Jituška ji uklidňovala, že k ní půjde spinkat, aby nebyla sama. To máme zde šikovné kamarádky.

Po holkách šli na hlídku borci – Sebík, Dan a Ondrášek. A pozóóór, dobrovolně se přihlásil Matýsek H., který neukecal maminku, že by chtěl domů. Tak jsme je rozdělili do dvojic. Matýsek si velice rozuměl s Ondráškem (že by dvojice pro noční hru?).  Byli trochu všichni hluční, tak musel následovat „těžký úkol“. Kolik kroků udělají kolem chatek při jedné obchůzce? Sebík přes 300, Dan přes 250, Ondrášek 134, Matěj také přes 200 a holky 155. Pak si vyberte, kolik tedy kroků. 

Vzkazy pro děti předáváme, Jituška posílá domů 2 pohledy a rovněž Matýsek po partii napsal také. Tak buďte v očekávání VELKÝCH zpráv. 

Dnes bude program podobný jako včera, mimo bazénu. Diagrámky a přednášky do oběda, pak zase hry. Snad se v zápalu boje nezraní. Rvou se o každý bod. 

Úklid chatek se značně zlepšil, ale také velké rozdíly. S přehledem vedou sestry Helča, Markéta a Lucka. Ty mají sluníček na rozdávání. Z kluků tradičně chatka č. 1 – sourozenci Kryštof a Matěj.  Je to znát, mají natrénováno z domova. Nu o chatce č. 15, kde jim chybí asi velení od Matyáše, který leží na táborové JIPce, není dobré se zmiňovat. Pouze oni nachází výmluvy, proč to sluníčko k ním nejde naproti, zatímco čuníka si vykrmují. Budeme je to muset naučit. Pamatuji, když jedna maminka se naší metodou inspirovala. Když si neuklízí hračky, tak asi je najde pod okny. A děti? Ty toto formu milují!!! Pokřik „Vyhodit, vyhodit, vyhodit“ to je jak sborový zpěv. 

S malýma holkama jsme se domluvil, že ale uděláme tajný přepad kontroly chatek vedoucích. To jsme zvědav jak to dopadne. 

Tak zase odpoledne se ozve naše zpravodajství.

     

Opékání vuřtů

Mini golf se lžičkou

Tady se na nás chystá silná elita

 

Vedoucí v těžkém boji v přetahované

  

Zde se hraje hra - Hajzl bába, kdy děti honí průjem a zácpa.

Tak to je při obědu. Co si říkají nevíme. 

Středa 16. 8. 2017 8,15 hod.

Dobré ráno, vítám vás u zpráviček z našeho soustředění.

Ještě ke včerejšku. Dopoledne šachové přednášky a řešení  diagramů. Ve skupině „A“ je nejlepší Matyáš, který stačil vyřešit první várku 180 diagramů, než začal marodit. Sebíkovi se moc nechce, tak aby dohonil ostatní, musel využít i poledního klidu. Ve skupině „B“ je nejlepší Honza V., kterého to baví a má velký náskok před ostatníma.

Odpoledne se stavěly v lese bunkry. Viz fotky. Cílem bylo postavit takové „opevnění“, že se tam vešel celý tým.

Před večeří se zase hrál turnaj v přehazované, který byl dobře vyrovnaný. V každém týmu bylo několik výborných hráčů. Jen namátkou – Jirka Z., Honza M. K. Paštěka, Lukáš Pek. , Lukáš Pi. atd. Nakonec vítězství si odneslo družstvo červené – Červi, díky lepšímu skóre. Pak se zase konaly zápasy vedoucích proti červeným, ten byl v celku jednoznačný pro vedení. Druhý zápas byl výběr TOP hráčů proti vedení. Přestože vedení prohrávalo už 4 : 0, zápas se nakonec otočil v jejich prospěch a výhra 10  : 8 - byla zasloužená. Tak se opět nepodařilo „svrhnout vládu nad táborem“.

Zdravíčko: Kromě drobných odřenin, tekla krev z nosu Matěji P. a Matěji Z. Neviděl jsem, že by boxovali. Počasí – teplo asi udělalo své. V areálu a okolí tu stále na nás číhají, schovaní, zákeřní hajzlíci klíšťata. Málem domů si ho odnesla Daria, Julča a Jituška. Maty už bez teplot, Esťa se snad dnes vrátí, klidový režim doma by mohl být účinnější.  Markétka Š. drobný dívčí problém, který řeší s vedoucí.

Možná se dočkáme „Leteckého dne“. Komu hrozí? Dan, Sebík a Ondra. Kluci si to snad uvědomují, a tak po večerce se dali do velkého letního úklidu v chatce.

Po večerce nám některé chatky lumpačily – „staré pasty“ na č.16., dále č.1 a č.4. U mladších to bylo takové, že museli chatku větrat. Boj s „nepřáteli“ repelentem není zrovna nejideálnější. Honza S. si pak stěžoval, že ho bolí hlava. Neposlecha!

Včera byla záplava dopisů a balíčků – Adámek, Jituška, Melisa atd. Stýská se Matějovi H., ale on to vydrží. Spíše zkouší triky, kde už pomalu zjišťuje, že nezabírají. Včera to vyřešil studeným vuřtem, který si vynutil. Nu nebyl jsem tím nadšený, ale pro klid to pomohlo.  Jituška to řeší v klidu. Kolikrát se ještě vyspinkám? Marcelka sice si nesedla s holkama na chatce, ale má kamarádky v jiné (přestěhovat, ale nechtěla). Ondra supluje rodiče, Evičce četl pohádku (je vidět, že doma má malého brášku).

Partie měly vyhrané Markéta i Helenka Š.,, obě je oplakaly, ale zbytečné chyby je připravily o bodík. Někteří hrají moc dobře, krásná partie Vaška. Jirka Z. měl předevčírem poraženého Bena, ale asi se lekl výhry, tak se to nepodařilo. Viz. výsledky.

Dnes se tu zatáhlo, Programoví skladba bude stejná jako včera, pokud by pršelo, uskutečnilo by se Mistrovství světa k soutěži – Kámen – Nůžky – Papír. Zde by měli velkou šanci na výhru i mladší a menší.

Hláška dne od Lukáše PE: Markovi smrdí vlasy.  

8,30 hod.

Esterka se vrátila. Dále jsem zapomněl říci, že stále se každoročně opakuje problém u stravy. Některé děti nejí co je na talíří - tohle mi nechutná, tohle nejím atd. nevím co jí doma. Markéta M. je ale přebornicí v jídle plátků sýra. Včera na snídani jich získala 26 a všechny spořádala. Slušná hromádka. Dnes zase nejela paštika. Už se hlásila zase Markéta, tak jsem myslel, že se chce znova zapsat do Guinnessovy knihy rekordů. nakonec prý pro kočku. 

    


18,30 hod.

Jsme po večeři a bude za chvilku další šachové kolo. 

Dnešní den proběhl v klidu, bez zranění. Důvodem bylo počasí. Takže se dalo jedině očekávat vypíchnuté oko od figurky, či pád z křesla, když by někdo usnul při promítání filmů. 

Starší kluci s Lucinkou zvolili hrát "Holanďany", a pak bleskový turnaj. Ostatní šli do "kina". Před večeří se ještě konalo "Mistrovství světa" dětí trávících čas na letních táborech v hodu papírovou šipkou či vlaštovkou. Bohužel ze zahraničí nikdo tentokráte nedorazil, tak měli naši borci ulehčenou situaci. Přesto boje byly velké. 

Co nás sice zarazilo je, že řada přihlášených ovládá perfektně techniku v hraní her na mobilu či tabletu, ale postavit si papírovou šipku jim nešlo. Musel být proveden rychlokurs a trénink. Proto se to odrazilo na jejich výkonech. Fyzičkou to nebylo, bylo to technikou výroby, a pak hodu. Nejlepší byl Matyáš H. před Lukášem Pí. a Ondrou F. Nejlepší z dívek byla Marcelka. V pětičlenném finále, kam se probojovali všichni po 3 kolech, neuspěl jedině Matěj P. 

Filmy s námi sledovali i děti z atletického oddílu a vedoucí byli velmi spokojeni. Alespoň si odpočinuli. 

Dnes byla záplava zpráv, dopisů  a vzkazů. Vše jsme předali. 

Přejeme Vám prima noc. Je nám jasné, že některým se bude stýskat, ale nějak se to zvládne. Vždyť už to jedeme z kopce. Jen se párkrát vyspinkáme na čerstvém vzdoušku a budeme se loučit.

S internetem je to tu těžké, ne všude funguje, rovněž mobil na některých místech nefunguje. Ale nám, kteří na něm nejsme závisláci to nevadí. 


Čtvrtek 17. 8. 2017 8,30 hod.

Dobré ráno, dnes je zde sluníčko. 

Zdravíčko všem slouží, nejsou zatím žádné problémy. 

Dnes je takový zvláštní den. Já musím odjet na pohřeb, tak mě zastupuje loňský hl. vedoucí. Více po mém příjezdu. 

Děti začaly hrát kolo, odpoledne bude další a dnes máme přednášku o Antarktidě. Přijede člověk, který tam byl několik měsíců.

Pro děti je dnes překvapení.     


Pátek 18. 8. 8,15 hod.

Dobré ráno. Zpravodajství on line.cz se vám omlouvá za výpadek, který se vyskytuje jedenkrát za 10 let.

To hlavní – děti vše přežily, a když píši informace (6,30 hod.) taj ještě spí. Den byl dlouhý a náročný.

Hlavní akcí včerejšího dne byla „Noční hra – stezka odvahy“. Omlouváme se rodičů, že se děti toulaly o polnici venku v lese, omlouváme se rodičům, že jejich životospráva byla o půlnoci narušena tím, že si opékaly vuřty a jablíčka. Omlouváme se, že některé děti lítaly po lese v pižámku atd. Věříme, že pro řadu z nich to byl zážitek vidět tolik hvězd. Doporučujeme je vzít někdy za město do tmy, a ten krásný pohled na spousty hvězd jim zopakovat. 

Pokud vyhlásíme „poseroutka“ noční hry, tak cenu dostává Evička. Sice se podařilo jí vzbudit, ale z chatky nevyšla. Druhé místo získává Marek M., který sice čel nočku, ale dostat ho na trasu byl heroický výkon.

Největší borci? Tomu nebudete věřit. Vyhlašuji Marcelku, Dášu a Markétu Š. Proč? Šly holky 2x!!! Druhou cestu si zvolily samy, aby postrašily ty strašidla ony.

Největší „jedlík o půlnoci“ by mohla být Jituška. Určitě zapomněla, že chtěla večer volat domů, že se jí stýská. Nechtěla jít ani spát.

Kdo na trase se bál? Hrdinové – Helenka, Lucka, Sebík!!, Matěj H., Adámek P. Honza S., atd.

Po návratu to ale málo kdo přiznal. Na trase se báli, po příchodu největší hrdinové s vyprávěním, jak „strašidla napálili, mlátili atd.

Všichni se museli v lese podepsat do kroniky, že došli až na konec. U některých to máme stvrzeno i fotečkou. Poděkování patří nejen všem vedoucím, ale i novým pomocníkům – Anežce, Lukáši Pek., a Matyáši H.

Jinak odpoledne byli všichni opět v bazénu, kde někteří zlobili. Největší zlobil byl Sebík. Ten měl včera svůj den. Jako první poznal „Letecký den“ a smutek svých spolubydlících a kamarádů, kteří s ním „cítili. Vždyť sami ho „bránili“ pokřikem VYHODIT, VYHODIT, VYHODIT. Tak vidíte jsou to jistě jeho velcííííííí kamarádi. Sebík, pak  si konečně uklidil v chatičce.

Večer zde byl Petr Najman vyprávět o Antarktidě. Strávil tam jen pár měsíců – 10 (místo 6), z toho 5 měsíců neviděl nikoho, 45 dní neviděl sluníčko atd. atd. Děti ochutnaly i jeho část stravy. Dokonce vzorek, který připravil snědli takovou rychlostí, že jsem nabyl dojmu, že nevečeřely. Honza S. a Honza L. za správné odpovědi obdrželi peříčka z tučňáka. Myslím, že přednáška byla výborná, děti měli tolik dotazů, že na všechny nestačil odpovídat.

Šachové výsledky na webu.

Zdraví – kromě drobných odřenin z odpolední hry nic vážného. Dnes je budeme muset všechny prohlédnout, zda kromě strašidel je nenapadli klíšťata a další podobná havět.

Program dopoledne – šachový, odpoledne hry a navečer poslední kolo. Večer diskotéka a předávání cen družstvům a jednotlivcům.            

17.40 hod.

Dohrála se skupina "B". Vítězem je Jan Sedlák, před Julií Měřínskou a Helenou Šťávovou. 

Další výsledky - ocenění při závěrečném hodnocení.

Odpoledne se hrály hry - fotbal starších a fotbal mladších, oboje vyhrálo červené družstvo, před žlutým týmem, na 3. místě skončilo družstvo zelené a poslední družstvo modré. 

Pak probíhala střelba ze vzduchovky. Výsledky zatím neznám.

Byl další "letecký den". A to u Dana. Tato chata má neustálé problémy. Čeká nás, ale ještě další. Pořádek na chatkách se už málo dodržuje a nebo se líbí akce. Dobrovolně si neuklidila Markéta M., a tak jí to čeká také. Prý aby našla nějaké věci. Takže se nám výchova k pořádku nějak vymyká. Budeme rádi, když to zavedete doma. Možná že to zabere více. Než na mobil či tablet, tak úklid. Paráde NE? 

18,00 hod.

Dohrála se skupina "A". Podle očekávání vyhrál Matyáš Hosnedl, 2. Anna Tůmová, Ondřej Fuciman. 


Sobota 19. 8. 2017 8,10 hod.

Dobré ráno. Vstávat! Je tu poslední „půlden“ našeho letního soustředění roku 2017.

Zdraví? Vše skoro při starém, drobné oděrky, jedno klíšťátko. I nyní ráno u Marcelky. Nejvíce ovázaná je Julča. Ach ten fotbal. Dvě srážky s bratrem a tekla červená na koleni, a pak na ruce.

Kromě podvečerních šachů, výsledky jsme vám napsali včera, se odpoledne hrál „technický“ fotbálek, při kterém se NIKDO nezranil. Sice když se řekli pravidla – gól jedině po zemi, jak do někoho hráč stračí penalta přes celé hřiště do prázdné zmenšené brány, hra 2 x 5 minut atd. se ozývaly hlasy, že to není fotbal. Zejména starší hráči a hlavně Nikča! Družstva byly rozděleny na starší a mladší. Vždyť by jim jinak nepřihráli. Vyhrály družstva červených, před žlutýma a zelenýma. Když hráli starší, tak mladší stříleli ze vzduchovky a naopak. Nejlepší střelci – Nikola a Sebík.       

Po večeři bylo závěrečné vyhodnocení všeho možného. Tak např.:

Nejlepší „uklízečky" chatek: 1. Marcelka M., 2. Markéta Š., 3. Alice L.

Nejlepší „uklízeči“ 1. Adam P., 2. Matěj H., 3. Jirka Z.

Maminky ať je pochválí.

Nejlepší v noční hře: Marcela M., Daria R., a Markéta Š.,  

Největší poseroutka: Eva N., - nešla, dále Sebík S. poseroutka bojovník Honza S.

U šachů dle výsledků spousta cen ( nebyl souběh cen, tak v turnaji „B“ bylo oceněno 10 hráčů.

Nejlepší řešitelé: A- Matyáš H., B – Jan V., C – Helenka Š., D. . Marcelka M.

A pak byla diskotéka. Myslím, že se moc povedla Dokonce přilákala hosty – Atletický oddíl. Zpíval i Ondra F. - zarepoval. Hodně dětí tancovalo, či se alespoň kroutilo. Zábavu v plném proudu jsme ukončili pro mladší ročníky 2006 a ml. v 22,00 hod, starší v 23,00 hod.

A začal vítr a déšť. To jsme už ale spinkali.

Dnes bude úklid, hodnocení tábora od dětí a čekání na taxíky. To je náš KOKOKONEEEEC

Očekáváme taxíky mezi 13,00 – 14,00 hod. A děti se určitě už těší.

Mě těší, že řada z nich mi říkala, že chtějí zase za rok znova. Zablokoval jsem zde termín (předběžně) od 11. do 18. srpna 2018. Tak si můžete plánovat.  Budeme i zvažovat na 10 dní.   

         

 

 

       

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce