ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

M-Čech 2014 kat. HD 12-16

Hlásí se Vám Harrachov.

Naše 1. část výpravy vyrazila do Harrachova dnes v pátek 24. 10. v 13,30 hod. Kolona 3 aut to v pohodě zvládla jak po dálnici, tak zejména průjezd Prahou v dopravní špičce. 
Cestou jsme navštívili u Turnova Kopicův statek v obci Kacanovy, kde jsme mohli shlédnout zajímavé skalní reliéfy, které pan Kopic vytesával do skal od 40 let min. století až do své smrti. Byla to procházka na cca 1 hodinu. 
Pak jsme přijeli do Harrachova v cca 19,00 hod. Jsme ubytovaní v penzionu, který jsme si zajistili sami mimo nabídku pořadatelem. Cenu máme nižší, než nám nabízel pořadatel, tem se nám "pomstil" vyšším startovným. Ubytování je ale velice slušné, až výborné. Byl jsem "vyznamenán" před nastoupenou jednotkou za výborný výběr. Pokoje útulné, společenská místnost vynikající, tak snad budou i výsledky za šachovnicí dobré. 
Večer jsme zašli do místní pizzerie na večeři. Pak jsme ještě chvilku poseděli při vínku.

sobota 18,00 hod.
Dnes dojel zbytek výpravy - Lukáš, jeho maminka Lenka a Filip. Hráče jsme zaregistrovali a čekalo se na zahájení. Zahájení turnaje nic moc - v místnostech našlapáno, řada lidí na schodišti, protože se do místnosti nevešla, takže nic neslyšeli, hymna se hrála na 2x (a to ještě nikdo nechápeme, proč se hrála, když to není mistrovství ČR - asi z nostalgie). Dojeli jsme si nakoupit a trávíme čas i na penzionu. Protože bydlíme 3 minuty od hracích sálů, tak tam nesedíme (v restauraci), ale kafíčko si dáváme "doma".
Filip, Lukáš a Anička - výhry
Jakub - remis
Lada, Anetka a Ondra - prohry
Honza ještě hraje, ale vede už o 2 pěšce.
Máme v plánu navštívit kapelu Český slavoj, zástupci QCC nás vyzvali na bowling, majitel nás zve na skoky na lyžích dětí (jejich trénink). Už si tu plánují cestu do Poniklé. 

"Náš" penzion - LUSCINIA je zde: http://www.luscinia.cz   
Je to tu moc pěkné, ještě hezčí než na fotkách, majitelé velice příjemní lidé. Pokud se chystáte někam zde na lyže v zimě, plně doporučujeme. Dětské hřiště na fotbal 1 od penzionu, parkoviště v areálu penzionu, zkrátka, nemá to tu chybu. Nádherný výhled na Čertovu horu a skokanské můstky. Do hrací místnosti 3 minuty.
    
neděle 20,00 hod.
Dnešní den byl vcelku poklidný. Ráno se déle vyspávalo, měnil se čas. Pouze Anička byla údajně už od 6 vzhůru. Dopoledne jsme navštívili přednášku Richarda Biolka. Byla poučná, vycházel se své publikace "miniaturních partií", které náš oddíl nakoupil už v létě ve větším množství a dávaly se jako ceny na letním táboře. Přednáška naše hráče zaujala, což bylo dobré. Uděláme si jí i v našem oddíle. 
Po obědě se šlo na partie.
Lukáš, Filip, Lada a Jakub - výhry
Anička, Aneta, Honza a Ondra - prohry.
Takže 50 % úspěšnost. Anička to mohla zremizovat, Ondra a Anetka partie nerozehráli dobře a dostali se do problémů. Honza rovněž si partii nesehrál optimálně. 
Nikam jsme zatím nešli, v penzionu je příjemně. Děti stále "mydlí" holanďany. K večeři jsme udělali "kotel" hranolek. 

Pondělí:
Hrálo se už dopoledne.
Vyhráli: Honza, Ondra, Jakub
Remis: Anička, Lukáš, Filip, Anetka, 
Prohra: lada
5 bodů byl výborný výsledek. Proto jsme šli na bobovou dráhu. Stínkovi a Ondra šli zase na prohlídku sklárny. Nakouklo se i do prodejny skla a vybírali jsme dárky pro nejbližší. 

Úterý:
Opět se hraje dopoledne. Přišel už Ondra s výhrou. Ráno zde bylo -3 stupně. Protože je venku nádherně, tak se chystáme na Čertovu horu lanovkou. Bude to za odměnu pro ty co vyhrajou, pro Ladu a prohru (nechce se jí tam). Dorazil Filip remizoval. On line partie v jeho kategorii jsou 1.-4. šachovnice. On hrál na 5. šachovnici. 
Výhry: Anička, Lukáš, Ondra, Jakub
Remis: Filip, Aneta. Lada, Honza,. Takže 6 bodů - paráda.
Odpoledne bylo věnováno vycházce. Lanovkou se vyjelo na Čertovu horu, tam jsme prošli největším nafouknutým bludištěm s nejlepší vyhlídkou na Krkonoše. Pak jsme šli po červené sjezdovce dolů. Nápor na kolena byl značný. Byl jsem rád, že jsem došel dolů bez úrazu. Cestou jsme se stavěli na občerstvení ve Sporthotelu. Obsluhující raději bez komentáře a neumí počítat. 
Večer je velmi příjemný. Navštívil nás majitel Josef Slavík. Protože dělá do skoků na lyžích a jeho děti v tom soutěží, tak jsme se dozvěděli o řadě zajímavých věcí z tohoto sportu.
Zítra čekají hráče 2 kola. Tak to bude náročné.

Středa
Byl to náročný den pro děti. Po odpoledních partiích se vracely až před 19 hodinou. Zatímco dopoledne získaly jen 4 body, odpoledne opět výborný výsledek 5,5 bodu. Stoprocentní byli Filip a Honza. Filipovi se podařilo odpolední partii vyhrát s figurou méně. Zdravě se naštval a začal útočit. Závěrečné vidle na dámu a krále soupeře zničili. Jakub měl smůlu. Měl jasně lepší pozici, ale když měl zničit soupeřova jezdce, nechal ho žít a ten ho potom zničil. Volal i pan Hausner, který ho trénuje a poradil i další zničující plán hra. Bylo to pro něho poučení.  Remízovou královnou se zatím stává Anetka.
Včerejší výsledky:
Filip : 1+1
Honza: 1+1
Lukáš: 1+0 
Jakub: 0,5+0
Anička: 0+1
Lada: 0+1
Ondra:0+1
Anetka: 0,5+0,5
Večer byl odpočinek s kartami a televizí.

Čtvrtek:
Dá se říci, že se opět dařilo. Velkým překvapením bylo, že Anička porazila 2. nasazeného hráče Marka Sýkoru z Liberce v miniaturce!!! Naopak Honza prohrál, když zkazil zahájení, Lukáš vyhrál s pěšcem méně, ale soupeř špatně zvládl pěšcovku.
Výhry: Lukáš, Anička, Lada, Jakub
Remis: Ondra
Prohra: Anetka, Filip a Honza  
Odpoledne se vyjíždí na výlety do Poniklé a Kořenova. Večer bude příprava na zítřejší předposlední kolo, kde se bude ještě více rozhodovat o postupech a u holek o nadějích na medaile. 

Pátek
Den, který se pro naše favority moc nepovedl. Lukáš i Anička prohráli. Lukáš nepřesným ústupem krále, ale bylo těžké si to uvědomit. Anička nepřesným tahem, kdy přehlédla pěšce. Lada remizovala, tak jsme byli spokojeni, ale když jsme zjistili, že přehlédla vyhrávající tah - chytání střelce, zavládly rozpaky. Honza také prohrál. Vyhrál Jakub, tak má ještě malou naději na postup. Anetka získala první výhru - huráááá. Filip rovněž ztratil výhru a s remízou není spokojený. Ondra vyhrál a už je na 50% také. 
Odpoledne jsme si zajeli na oběd do Kořenova. Děti sice dělaly rozruch, ale jídlo výborné a velké porce. Tataráček také dobrý. 
Večer opět posezení, děcka hrály karty, Ondra navázal vztah s kluky pana domácího, kteří když přišli ze školy, hned se ptají kde kdo je. Takže následují honičky a klasické zlobení všech dětí. Asi to k tomu patří. Musíme je všechny uklidňovat.
Panuje nervozita, zda se v sobotu podaří získat postupy a u holek zda něco cinkne. Tak držte palce.                

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce