ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Mistrovství Čech mládeže 2016 kat. HD 12-16

Zdravíme z Harrachova

Začíná on line zpravodajství z „Mistrovství Čech mládeže 2016“ pro kategorie HD12,14 a 16 + doprovodné turnaje.

Do Harrachova jsme přijeli v pátek večer. Cesta sice v pohodě, ale šílený provoz na dálnici za Prahou. Prahou jsme projeli v pohodě. V 8 večer jsme dorazili na místo. Již tradiční – penzion Lusciana pana Slavíka, kde jsme už 3. rok. Je to už známost, prostředí ideální pro nás, rodiče si to přejí a nejen oni. Vazby jsou pro nás důležité. Hotel Fun Fin je plný, některé výpravy spí také jinde. Nejhůře dopadl asi pan Bárta, jak mi sdělil, spí 3 dny v jednom penzionu a zbytek v jiném. Zde máme klid a pohodu. Vlastní strava báječná, kousek do města, na partie vždy zavezeme děti a ony přijdou zpět (z kopce dolů) za pár minut. Jak říkají po náročných partiích příjemná procházka.

V sobotu jsem dopoledne hráče zaregistroval. Jiní si četli denní tisk či odpočívali.

Na trase byla ještě Lada (trasu Tábor – Harrachov za 3 hod). Ona ale neřídila. Připojila se k nám i Nikolka, která večer byla s maminkou, taťkou a sestřičkami už zde v Harrachově. Její rodiče pojali Harrachov jako výlet a odjížděli až dnes v neděli. Stihla už být lanovkou na Čertově hoře. Odpoledne se zahájil turnaj. Hrací místnosti hodnotím jako lepší než ve SKI, u on line šachovnic opět slabší osvětlení. Doporučil bych koupit halogeny a osvítit strop. Bylo by to příjemnější pro oči. Parkoviště přecpané, ale nám to nevadí. Děti tam zavezu a jedu zpět na základnu cca 1,5 km. V hrací místnosti není co dělat a rvát se o křesla v restauraci či baru nemusíme. Máme svůj klidný bar na základně. Chodí k nám i návštěvy posedět a pobavit.

Výsledky: výhry – David, Vašek, Ondra, remis – Anežka, prohra Martin Lada, Nikča. Dá se říci, dle předpokladů. Remíza Anežky dobrá, ale asi mohla chtít více. Nikča dobrá hra, ale zbytečné chyby. Dlouho stála na remis i s pěšcem méně. Neznalost strategie ale tomu zabránila.

Dnes v neděli jsme hned po snídani šli na bobovou dráhu. 

Nikča a Anežka si to sjely 2x. 

Davídek se bál jet sám. Procházka dopolední po Harrachově byla příjemná. K obědu rychlá krupicová kaše. Pak krátký odpočinek a hurá na soupeře. Výhry – David, Nikča, Ondra (Ondra si soupeře pěkně vychutnal v niniaturce – doporučujeme přehrát). Remis Anežka (totálně vyhranou partii nechtěla vyhrát), Vašek skoro jako Anežka – škoda. Prohra Martin a Lada.  Martin udělal proti soupeřce brzo hrubku a partie šla do kytek. Volný čas je u mládeže i tradiční:

Cíle: David 6 bodů, Vašek 4,5, Anežka 4, Nikolka 3,5 Martin 3. Tak uvidíme. Jde hlavně o předvedenou hru. Probíhají zde tréninky i rozbory partií. Takže výuka např. věžovek atd. na denním pořádku.

Zítra plánujeme návštěvu skláren. Tak dobrou noc a fanděte nám dále. Děti šly brzy spát v 20,30 hod. a tak chutná i při psaní svařáček. 

Dobré ráno z Harrachova. Je pondělí, děti ze ZŠ Harrachov mají prázdniny (to abychom trochu poškorpili ty, kteří jdou u nás do školy). V 9,00 hod se zahájilo 3. kolo. Z diskusí od lidí, kteří bydlí na hotelu FUN-FIN nejsou pozitivní ohlasy na stravu. U nás k snídani křupky s mlékem, děti - se těšily. K obědu nás čeká KZV (knedlo zelo vepřo). Ke stravě se už přihlásila i Lada (došly jí zásoby). Odpoledne jdeme se podívat do skláren.

Tak pár fotek hráčů:

  

Další fotky zase zítra nebo odpoledne. 

Úterý 25. 10. 2016 8,00 hod.

Včera se hráčům moc nedařilo. Opět ze 7 partií jen 3 body. Vyhrál David a Ondra, remizovali: Lada a Martin (konečně alespoň něco) prohráli: Vašek, Anežka a Nikolka. Prohry ze zbytečných chyb. 

 

Takto vypadali všichni pro prohře (zejména Vašek).

Odpoledne po obídku jsme šli na exkursi do skláren. Nešli Ondra, Lada a Anežka. Návštěva skláren, muzea skla i prodejny skla byla pěkná a zajímavá. Zde foto:

Počasí zatím nic moc. Už včera po ránu mlha. 

13,40 hod.
Dnešní partie za námi. Celkově jsme získali 4,5 bodu, co je zatím nejlepší výsledek. Zajímavá partie byla Davida, který to nakonec zvládl a vyhrál po čtvrté za sebou. Na výhru dosáhl Vašek - soupeř nezná italku, Anežka překvapila výhrou nad Martinou Šťastnou, která nechala stát trestuhodně dámu a bylo po partii, Nikolka vyhrála i když musela odevzdat věž za jezdce a pěšce, ale chytla soupeři další figurku a soupeř v pozici o 2 pěšce méně vzdal - ale nemusel. Měla by to ještě hodně těžké. Marin prohrál, ale říká, že stál na výhru. Nechal si vzít dámu. Rozbor nechce, tak nevíme. Lada remis. Ondra to měl jistě podstatně lepší, přišel až nyní, ale prohrál. velká škoda. 
Jdeme na procházku na vodopády. K obědu čočka s párkem a vejcem - moc chutnalo, holky se přímo nabouchaly. Tady je stravovací pohoda. V hotelu FUN FIN dnes skončili se švédskými stoly, dokonce vrací peníze za stravu. Nestíhají vydávat a prodělávali na stravě. Myslím, že nemusíme litovat, že jsme změnili bydlení a vaříme si sami. 

Středa 26. 10. 2015 9,30 hod.
Dnes je dvojkolo, takže program je jasný. Ráno se vstávalo v 7,30 a do 8,30 jsme se v pohodě nasnídali a ještě zopakovali přípravu na soupeře. Pravidelný režim tu máme. 
Včera jsme byli na skoro 3 hodinové vycházce u Mumlavských vodopádů a šli jsme až dál za ně. Dobře se opět držel pan Měřínský, který jen jednou "zaškobrtl". Zde jsou fotky. 
 
   
A pak že nerostou. Úlovek se bude hodit do polévky.
Cestou jsme potkali přátele
K večeři byly palačinky. Bylo jich tolik, že jsme mohli pozvat kamarády z hotelu, kde mají se stravou problémy. Byly ještě ke snídani, dali jsme i majiteli a klukům.

Čtvrtek 27. 10. 2016 8,45 hod.
Odjíždíme na partie. Včera se moc nedařilo, dvojkolo bylo náročné. David nevyužil zvýšit náskok - dopolední partii měl vyhranou, ale nerozhodl se v koncovce dobře. Naopak Vašek zahrál výborně a zisk 1,5 bodu ho posunuje dnes na on line šachovnice. Anežka 0,5 bodu, ale síla soupeřů je proti ní, tak remíza s Vítkem Kotálem byla dobrá. Nikolka přehlédla vítěznou kombinaci v odpolední partii, tak včera nic. Hraje ale dle bodového plánu. Martin, to je bez komentáře. Kdo ho zná, ví co myslím. Jen doufáme, že nebude některé kolo stát. Je testovacím hráčem dívek. Ondra 2x prohrál a z toho na čas, což je k nepochopení. Lada 4 remízy za sebou. Tak snad dnes se bude více dařit. Začínají "finálové" partie. David hraje s nejvyšším nasazeným. vaše bojuje o postup, ale má těžkého soupeře. Holky když si nebudou dělat zbytečné chyby, mohou šahat po ....pšt. 
Včera jsme si zašli na večeři. Děti chtěly na pizzu. Tak jsme večer vyrazili. Po večeři se šlo hned spát. Nejvíce unavená byla Anežka. 

Pizza tuňáková, salámová, Havaj atd. Pizza všeho druhu vždy chutná a lehce stravitelná 
Vašek si objednal dobrou domácí malinovku. Dopíjel ale tatínek.
Dnes chceme jet do bazénu. Bylo většinou odhlasováno. Nechtěli do výrobny vánočních ozdob. Tak snad příště. 

17,45 hod.
Tak jsme se část naší výpravy vrátila z bazénu a druhá část z výletu z lanovky. Pan Měřínský, Vašek a Nikolka jeli lanovkou na Čertovu horu. Nikolka i Vašek jsou po nemoci, proto do bazénu nešli, a tak měli jiný program. Anežka, Martin, David a dospělý jeli do Jablonce do bazénu. Musím smutně přiznat, že v Jablonci je mnohem lepší než u nás v Táboře. Snad po rekonstrukci ho budeme mít také pěkný. Vířivky (2x) divoká řeka (dlouhá), mořské vlny, masážní trysky, bazén 25m, dětský bazén, 1x tobogán (rychlý a pomalejší).
 
Jinak dnes opět špatný šachový den. David další remíza, ale v koncovce přehlédl dobrý tah pro zjednodušení, když měl pěšce více. Remízu ale bereme. Cílem je postup a zase se k tomu přiblížil. Vašek nastavil nepochopitelně věž. Takže nic se už nedalo čekat. Anežka s Nikolkou kolem 14. tahu nerespektovaly pravidla pro zahájení a bylo po partii. Martin je i nadále testovacím hráčem dívek a poslední šachovnice už po 3., hovoří jasně. Partii než rozehrál a dal za remis. Ondra remis, Lada prohra. Ráno si na soupeře věřila. Skutek utek. Zítra 2x krajské derby - Vašek a Nikolka. Tak jdeme na přípravu.      
          
Pátek 28. 10. 2016 11,15 hod.
Včera byla večer schůzka trenérů. Bylo to spíše povídání pár lidí s předsedou KM ŠSČR. Od schůzky jsem nic nečekal a ani jsem se nic moc nového nedozvěděl. Jsou nové návrhy projektů. Co mě chybí je podpora (zvýhodnění) oddílů, které dělají akce pro další menší oddíly. Ale o to nejde. ŠSČR by si měl definovat kolik chce mít reprezentantů a s kolika pracovat. 
Dnes David si rychlou výhrou zajistil postup na MČR a to byl cíl. Takže zítra už jde jen o to, zda přidá třešničku na dortu. Zřejmě mu pomohlo včerejší uvolnění v bazénu. Anežka remizovala a je 1 bod za plánem. Tak snad to splní. Ostatní ještě hrají.
Máme zde návštěvu kamarádky, která léta dělala recepční v hotelu sport, kde bývali účastníci ubytovaní. Počasí pochmurné, děti by chtěly opět do bazénu. Tak uvidíme.
12,45 hod. 
Další výsledky: Nikolka prohrála vyhranou partii. Postupně získala 2 pěšce více, ale neznalosti některých prvků si zhoršovala pozici. A když to byla remíza udělala závěrečnou chybu (vyměnila věže a šla do prohrané pěšcovky. Martin remis, Lada remis, Ondra prohra. Hraje ještě Vašek   
17,15 hod.
Jak jistě už víte Vašek vyhrál a již splnil, lépe řečeno překročil, náš plán. Výborný přístup. Na zítra už děláme přípravu. Je na 15. místě, kdyby vyhrál posune se někam k 10. místu a 8 jich postupuje. Zkusíme něco udělat na silného protihráče vymyslet. Nikdy nevíte jak to hráči v posledním kole sehrají. 
Dnes jsme si dali opět delší vycházku po Harrachově.
Opět 2x bobová dráha - sponzorsky jsme dali dětem lístky. David dokonce jel sám bez mamky. Pak si stěžoval, že ho Ondra brzdil. To je pokrok co? 
Pak následovala sladká pozornost pro všechny - v cukrárně jsme si vybrali 15 kousků. Jsme tlustý za 3 prsty. 
David to zítra riskne hrát na výhru. Kdyby remizoval byl by asi 2.-4.. To 4. místo by bylo jen za předpokladu výsledků proti Davidovi všech dosavadních soupeřů. Prohra by znamenala mimo stupně vítězů, ale postup je zajištěn, což je hlavní. Tak uvidíme. Anežka i Nikča chtějí vyhrát, takže dobrý přístup. Tak jim držme palce.     

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce