ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: PIZZA cup 1.turnaj - 2017-18

Mistrovství Čech mládeže 2017 kat. HD 12-16

Zítra začíná Mistrovství Čech mládeže 2017 pro kategorie HD12, 14 a 16 v Harrachově.


Kdo nás reprezentuje:
HD 12: David Hák, Sebastian Steinbauer, Nikola Zemanová
HD 14: Vašek Měřínský, Anežka Žilavá, Julie Měřínská
HD 16: Ondřej Fuciman, Martin Šustr, Marek Malimánek

Nasazení, výsledky a pořadí zde:
Kategorie HD 12
Kategorie HD 14
Kategorie HD 16
On line partie zde:

On line naše informace zde:
20. 10. 2017 22,00 hod.
Dobrý večer
Na této stránce vítám všechny naše příznivce, kteří nás sledují a fandí našim dětem.

Z Tábora jsme chtěli vyjet v 16,30 hod, ale protože Sebík musel ještě na převaz, přijel do Tábora později. Nakonec jsme všichni vyjeli v 17,00 hod. Tři plně naložené auta a 15 osob. 

Cesta docela v pohodě až na Prahu. Další překvapení na nás čekalo na tradiční benzínce před Mladou Boleslaví, kterou předělávají, a tak vykonání potřeby bylo v přírodě. 

Ve 20,10 hod jsme dorazili do našeho tradičního dlouhodobě zajištěného penzionu Luscinia.
Zde se můžete podívat, jak to zde vypadá: http://www.luscinia.cz 

Ženy hned po příjezdu udělaly rychle večeři. Jediný, kdo ji nejedl byl Ondra, který šel hned spát. Pomáhaly i holky Nikča a Anežka. Nikča musela vše prošmejdit. Našla i lízátka. Po večeři se hrají ještě karty, ale omladina už šla zalehnout.

Zítra ráno bude turnajová porada a nastíněné výkonnostní prémie. Tak uvidíme, jak zaberou. 
Dobrou noc. 

21. října 2017 pozdě večer
Dnešní den nezačal dobře. Když jsem zaregistroval ráno naše všechny hráče, tak se nám nezdál stav Ondry. Julča s Nikolkou skočily koupit teploměr a ten rozhodl. Teplota přes 39 a už začaly telefonáty. Tatínek Ondry se hned vydal pro Ondru a já musel zase k pořadateli Ondru odhlásit. Takže nám ubyl výborný hráč, kamarád a bavič-rapér. Ondrovi přejeme rychlé uzdravení a pozdravujeme ho. 

Jestliže volby nepřinesly nic moc pozitivního, naši hráči nosili pozitivní zprávy. Na on line šachovnicích jsme sledovali Davida. Ostatní hráli ve vedlejší místnosti. Anežka mi před zahájením partie říkala, že tam bude tma - špatné osvětlení. To je největší problém turnaje. Pořadatel by měl pořídit nějaká přenosná osvětlení a  jistě by to pomohlo. Kdyby chtěl, může se na nás obrátit. Náš oddíl taková světla má.

Zatím co jsem sledoval volby, přicházeli naše děti a hlásily výsledky. Martin remizoval. Partie nic moc, ale soupeř udělal chybu a Martin toho využil. Julča prohrála. Ale snažila se. Partii si rozehrála vcelku dobře. Nikolka rovněž remizovala a když mi ukázala partii, tak hrála dobře a říkal jsem jí, že když dali remízu, tak věnovala soupeři půl bodu, protože stála lépe dá se říci, že pozice byla na výhru. Nevadí, je to paráda. Tak snad příště. David , přestože jsem ho upozorňoval, že soupeřka je dobrá, měl namále. Soupeřka s ním držela pohodlnou remízu. Nakonec ji přelstil v koncovce a dal jí mat. Sebík rovněž vyhrál, ale partii nemáme. On nemůže zapisovat a nestihla se ofotit partie. Soupeřka "zdrhla". Vašek rovněž pěkně přehrál soupeře, ale rozhodující chybu soupeř udělal, když Vašek černopolným střelcem mířil na věž a soupeř ho sebral bělopolným. Takže vznikl nemožný tah a soupeř musel s ním táhnout jinam a Vašek dobral věž. Soupeř se stejně nevzdal, tak musel dostat mat. Velké překvapení připravila Anežka. Vyhrála nad silným soupeřem!!! Parádní hra z její strany. Marek prohrál, ale snažil se o aktivní hru. Až moc jako černý a na to doplatil. 

Dobré výsledky byly dány asi i motivací pro hráče. Ráno byla porada a byly vyhlášeny motivační odměny. Jaké? Výhra 150,- Kč, remíza 50,- Kč, prohra -30,-Kč. A ještě za umístění, za postupy a posun ve startovní listině. 

Večer děti hráli fotbal při umělém osvětlení, karty i na tabletech. Poseděli jsme i s majitelem penzionu. Vymýšlíme program, kam se podíváme. 
Držte nadále palečky.

22. října 2017 8,00 hod. 
Dobré ráno. Pomalu se vstává, ale ven rozhodně nepůjdeme - prší. V noci mě déšť vzbudil. 

Dopoledne děti zajdou na přednášku. Dohodli jsme se, že budou absolvovat min. 2 ze 4 přednášek. 

Dnes bude na on line šachovnicích David, Anežka a Vašek. Rovněž řada dalších hráč z našeho kraje. 

14,30 hod.
Hráči odjeli na partie. Dopoledne byli všichni na přednášce Richarda Biolka. Pak příprava na soupeře. 
K obědu dobrý vývárek a knedlo-zelo-vepřo. Nechyběl ani zákusek ke kávičce.
Lumpík je Marek, na všechno má čas, na snídani chodí, když už všichni jsou po jídle, tak jsme mu museli domluvit. Nebo se bude stravovat sám. Rozhodně čekat na něho nebudeme a znova ohřívat. Jinak je v týmu pohoda. 

18,00 hod.
Tak hráči přišli už z partií všichni. Dopadlo to jako včera, tj. 5 bodů z 8 možných.

Vyhráli - David, Sebík, Martin a Julča. Remizovali - Vašek a Marek. Prohrály holky - Nikča a Anežka.

Anežka prohrála z důvodu, že jako černá se pustila do nepřipraveného útoku. Nikča špatně pokryla figurku a nastaly ztráty. David krásně porazil soupeře, který se spíše porazil svojí neaktivní až moc pasivní hrou. Martin opět nestál nic moc, ale soupeř se bál věčného šachu a pokryl ho tak špatně, že ztratil věž.  Julča soupeřku přehrála a slavíme velký úspěch. Zasloužila si pochvalu za hru. Sebík vyhrál dlouhou partii, ale neviděl jsem jí. Vašek remizoval, ale přehlédl zřejmě vyhrávající tah. Marka jsem zatím neviděl. Celkově spokojenost. 

K večeři špagety se žampiony.   

23.října 2017 9,00 hod.
Včera večer jsme opět poseděli s panem Slavíkem. Vyprávěl nám jak byl v Norsku jako rozhodčí skoků na lyžích a byl pozván na večeři s králem. Rovněž nám vyprávěl, jak zde v Harrachově vybudoval s bratrem a otcem muzeum lyžování se zaměřením na skoky na lyžích. Dojdeme se do tohoto muzea podívat.

Všichni hráči odjeli na dnešní dopolední partie. Pojďme si je představit a také další fotečky:
  
Pořadatel ing. Fiala, hl. rozhodčí a hl. trenér

Foto z akce pořizuje Katka

Pohledy do sálů
            
David Hák

Martin Šustr

Julie Měřínská

Anežka Žilavá 

Vašek Měřínský

Nikolka Zemanová

Sebastian Steinbauer

Marek Malimánek

A to je rozdávání obědů na našem penzionu. 

Na Nikolku a Davídka "leze" rýma. Jinak jsou děti v pohodě.   

Kalendář akcí na Říjen 2017

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Zobrazit všechny akce