ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Svatováclavský turnaj 2020 v září - zde více

Hlásí se Kouty nad Desnou 2017

Pátek 19,00 hod. 
Dobrý večer, 
zdravíme všechny naše příznivce ŠACHklubu Tábor z Koutů nad Desnou, kde od zítřka se bude konat další Mistrovství ČR mládeže v praktickém šachu. Jako v předchozích letech, tak i letos , budeme přinášet informace z dětí mistrovství a ze zákulisí naší výpravy (a nejen z naší). 

Dnes jsme vyrazili před 10 hodinou dopoledne. Hráči nešli do školy (mezi námi, jsou to jedničkáři, tak co by tam dělali). Bohužel Vaška a Nikču přepadly zdravotní problémy ve středu, tak přijedou až zítra dopoledne. Věříme, že vše bude ok a odehrají kvalitní turnaje.

Cestou jsme se stavovali jako tradičně v H. Brodu - na protažení a drobný nákup. Hlavní zastávkou byla tentokráte Litomyšl. Zde jsme navštívili restaurace - Rettigovka - s prima prostředím, kvalitní domácí obsluhou a výborným jídlem. Polívčička ňam ňam, kachnička také výborná. Chybělo k tomu jen pivánko.

Pak jsme se šli projít po městě. Anežka zaběhla do infocentra pro nějaké materiály, prošli jsme po náměstí (fotky dodá profi fotografka Anička), koupili jsme pálky na stolní tenis, pak jsme se prošli zámeckou zahradou a městem jsme se vrátili k autu. Cesta z Poličky do Litomyšle parádně opravená. 

Před příjezdem do Koutů jsme zastavili v Šumperku na nákupy. Přijeli jsme do Koutů před 16 hodinou. 

Zádrhel na recepci. Měli zde špatná naše čísla OP. Pak mi nechtěli vydat klíče od našich pokojů, abychom si je rozdělili. Na pokyn ředitele hotelu mi je vydali. Vykonali jsme prohlídku hotelu, aby Jirka věděl, kde se hraje, kde co je. 

A mastíme už šachy. Přejeme prima večer.     

Sobota 8,00 hod.
Večer se hrál ještě ping pong. Jinak je ráno, zatím klid na lůžkách. Venku se dere sluníčko. Psali, že je zde 70 cm sněhu. To ale mysleli na šířku. Po sněhu ani památky, když neberu sjezdovky. Jdu připravit snídaně.
14,00 hod. 
Zahájeno. On line partií na 100 šachovnicích. Tak držme palce. Nálada dobrá, smích a pohoda. Snad po partiích bude stejná. Anička si už zamluvila rozbory s panem Piskem. Dopoledne trénink cca 1 hod. za účasti mladších. Přijeli všichni, poslední dorazila Nikča. Ubytování v pohodě. Pouze ty schody do restaurace na oběd, a pak na pokoj cca 150 schodů. Někomu dáme spočítat. K snídani - Anežka kaši, ostatní si dali jogurtíky. Procházka po areálu.  
19,00 hod.
Komentář k partiím - 1.kolo:
Dorotka rychlá výhra. Soupeřku jsme si projeli a odhadli co bude hrát a vyplatilo se. 
Honza - partii hrál vcelku dobře, ale zbrkle, proto neviděl vyhrávající tahy. Nakonec udělal zbytečně hrubou chybu a partie se už jen dohrávala. Musí změnit přístup k partii - hrát pomalu a zkoumat všechny tahy a i na první pohled nevhodné braní, které naopak může být vyhrávající.
Anežka potěšila. Hra na jednu branku, soupeřka jí hodně pomáhala, ale Anežka hrála dobře na 95%. Spokojenost.
Nikolka - prohra. Partie se jí nepovedla. Bylo to s Martinou (3. nasazená), tak to nevadí. Odhalilo to chyby v myšlení v pozicích. Nikče věřím, že se zlepší a body budou. 
Vašek - šok - prohra. Překvapil mě, že hrál špatné, nelogické tahy. Nepoznával jsem ho. Tak snad se vzpamatuje.
Jirka - prohra, kterou jsme čekali. Problém byl ale ve velice pasivní hře. Takže už se to nebude opakovat. Jirka slíbil, že bude hrát agresivně. Nemá co ztratit. 
David - prohra. Zda nečekaná, těžko říci. Se stejným soupeřem prohrál loni v 1. kole, a pak byl na 4. místě. David přehlédl chytání dámy. Celou partii se snažil o aktivitu, ale soupeř se dobře bránil. Pak přišla chyb, ztráta pěšce, vytempování, a bylo po partii. Škoda. David má jistě na celkový dobrý výsledek. 
Anička - hrála partii přes 4 hodiny! Hrála s mistryní ČR Karin Němcovou (1. nasazená) a měla ji poraženou. Šachy jsou někdy nespravedlivé. Stačilo udělat jeden špatný tah, přehlédnout možnost soupeřky a partie okamžitě končila. Slzičky v očích hovořily jasně. A není se čemu divit. Anička vedla o 2 pěšce, koncovka těžkých figur, plán jasný - snaha o výměnu figur. Bohužel se stalo. Šla na večeři a projít. Musí to hodit za hlavu. U rozboru velká pochvala za hru od p. Piska. 
Věřím, že bude platit pravidlo, kdo se směje naposled, směje se nejlíp. Naši hráči mají vyhlášenou zajímavou motivaci. Za výhru 100,-, za remis 50,-. Za umístění 1. místo 5.000,- Kč, 2.-3. místo 3.000,- Kč, do 5. místa 1.000,- Kč, do 10. místa 500,- Kč. Týká se mistrovských soutěží. Podobně to mají kluci u NO za partie, za umístění za každý posun o 5 míst dopředu 100,- Kč. 

Neděle 7,00 hod.
Všichni asi ještě spí. Večer se hrál bowling. Vyhrál pan Petr Sedlák, před Jirkou. Dorotka se byla koupat, ale pak museli do nemocnice s ouškem. Holky kecaly až od cca 23 hodin. Rovněž Vašek a Jirka koukali do tabletů, když jsme (starší) se vraceli z restaurace. Za chvilku přijde Dorotka, chce zase přípravu na soupeřku. Tak ji pomůžeme k dobrému výsledku. David i Anička se z prohry oklepali. K snídani zase udělám čajíčky a budeme dojídat naše zásoby. Hraje se od 9,00 hod. Odpoledne se asi vydáme ven na procházku. Mraky se zde honí, občas vykoukne sluníčko, vidím až na sjezdovky. 
9,00 hod.
Děti šly na partie. Tak držme palce. Snídaně ovocný čaj, jogurty s houskou. Zítra ráno dojedeme nakoupit čerstvé rohlíčky.  
12,15 hod.
Rychlá informace - Honza vyhrál, Nikča vyhrála, Vašek prohrál, Jirka vyhrál, David vyhrál, Aňa bojuje o remis, Anežka rovněž hraje zamotanou partii a měla jí vyhranou. Dorotka výhra. 
17,45 hod
Máme tu podvečer. Byli jsme se projít, pouze David s mamkou nešli. David měl nařízen klid na lůžku, protože k partii šek s teplotou před 38. Dostal od mamky brufen. Pak jsem spal a děti hrály stolní tenis a fotbal. 
Pokud bych měl okomentovat partie tak asi takto: 
Podstatnou část máte možnost vidět na on line přenosech. Zde je tradiční problém s internetem, který padá a tak třeba závěr partií jsem neviděl.
David - výhra v klidu. Soupeře zaskočil 2. tahem v sicilské s 2.c3. Očividně nevěděl co hrát. Zaútočil mu na rošádu a vytěžil bod. 
Nikolka - vyhrála, ale nejprve stejná chyba jako včera, kdy se nepohlídala vazbu a ztrácela jezdce, ale soupeřka nechala stát dámu a Nikolka už partii dovedla do výhry. Šťastná výhra. Zítra hraje s 2. nasazenou. 
Jirka - vyhrál a jsem celkem s hrou spokojen. Hrál aktivně a vyplatilo se. Postupně soupeře přehrával. 
Honza - opět v partii ztratil materiál, nakonec se ale soupeř "zbláznil" a materiál odevzdal a Honza vyhrál. Rovněž šťastná výhra. 
Dorotka - výhra. Dalo by se říci i zasloužená, soupeřku přehrála, ale byly tam momenty, kdy jsem ji nepochválil. Místo toho, aby soupeřce bránila v aktivitě figurek, tak jí je rozehrála. Přesto příprava se vyplatila. 
Vašek - prohrál. Jsem z něho v šoku. Opět hrál jak ho neznám. Jak kdyby si nemohl vzpomenout na různé poučky. Hraje nesmysly. 
Anežka  - výhra a zatím velká spokojenost. Je pravda, že zatím slabší soupeřky, od zítra to nastane. Měla o 4 pěšce více, a najednou zkrat a nechala stát jezdce. Takže pozice spíše na remis. Naštěstí soupeřka to nezvládla a Anežka to dotáhla do výhry.
Anička - prohra, opět po dlouhé 4 hodinové partii. Ze zahájení vyšla lépe. Pak, ale přehlédla 2 pěšce a tahala za slabší konec. Když už to vypadalo, že to zremizuje, opět tam bouchla hrubou chybu a bylo po partii. 
Jdeme na večeři. Brzo ráno jedeme nakoupit. Přejeme prima večer.

Pondělí 9,00 hod.
Krásné dobré ráno. V Koutech slunečno. Nakoupili jsme čerstvé rohlíčky z královské pekárny, jogurty, rýži, záviny atd. atd. Jsme po snídani. 
Včera večer byly děti na přednášce, starší na ně čekali v občerstvovací stanici. Pokud bychom měli hodnotit úklid, jako na letním táboře, tak už dnes by holky měly zabijačku. Jinak všichni kluci sluníčko. 
Nikča nejí saláty. Ani v poledne zelný, ani na večeři mrkvový. Nepřemluvil jsem jí. 
Dnes je náročný šachový den, hrají se 2 partie. Kdo nebude mít 2 body, nejde do bazénu, který máme zamluvený na 20,00 hod. Davídek se z teplot dostal, tak snad už bude hrát podstatně lépe. Čekáme dnes už body od Aničky i Vaška. Tak všem držte palce. 
16,40 hod.
K dopoledni se ještě dostanu, ale velká bomba. Dorotka poráží 1. nasazenou Beátku Havelkovou. Má stále plný počet bodů. Bohužel Nikolka ve vyhrané pozici udělala kiks a dostala mat. Dá se to přirovnat k partii Aničky s Karin, kdy Anča byla rovněž vyhraná a udělala kiks.   

Dobrý večer
Komentář k partiím. Dnes potěšila Anička. Dopoledne smetla soupeřku během chvilky a odpoledne po 4,5 hodinách přehrála hráčku nasazenou před ní. Byla to těžká pozice, nejprve získala pěšce a nakonec zvládla věžovou koncovku.

Suverénkou je zatím Dorotka. Všechno vyhrála a soupeřky by se jí měly bát. Dopoledne přímo nevyhrála, ale smetla soupeřku, které dala lekce ze uznalosti zahájení.  Odpoledne porazila 1. nasazenou, naší kamarádku z QCC Beátku. Vychází jí naše přípravy na soupeřky na 100%. Ono nejde o přípravu na konkrétní zahájení, ale na rozmístění figur a jejich souhru.

Vašek se snad vzpamatovává. Dnes 2 body, některé tahy nic moc. Zatím má daleko ke své formě. I soupeři slabší.

Jirka se zlepšuje. Má 50%, což je chválihodné. Hraje pomalu a vyplácí se. Velký posun proti první partii.

Krokodýlí slzy nám předvedla Nikolka. Až mě jí bylo líto. Prohrála vyhranou partii. Bohužel si myslela, že už se nemusí moc soustředit a hamty – hamty za pěšáčkem a dostala mat, že koukal, spíše brečela. Taková prohra je krutá, ale pro její další růst hodně potřebná a poučná. Už je v pohodě.

Anežka měla dobrý den. Nevyšel na 100%. ale velice chválím. Velké šachové lekce, ale bojuje s nimi. Dopoledne prohrála s Martinou z VŠTE, ale partii měla vyhranou. Pouze ty poučky bere jako dogma a zatím neví rozlišit, kdy už poučka neplatí a je zapotřebí změnu. Jde o zkušenosti a ty stále sbírá. Odpoledne naopak pěkně přehrála soupeřku, ale i zde ji mohla ničit dál, ale zase tvrdě dodržovala poučku. Nevadí. Spokojenost.

David dnes nic moc, ale hodně vlastní vinou. Dopoledne se mu zatmělo a odkryl dámu. Soupeř viděl a bylo po partii. Přitom dobře rozehráno. Odpoledne si mi kamarád stěžoval, že David kouká na jiné partie a málo se věnuje své. To byl možná i důvod, proč jen remizoval. Zde se ale projevily neznalosti z koncovek. Nevadí, ukázalo nám to slabinu a musíme na ní zapracovat. Šachy se nedají naučit ze dne na den.

Honza. Co k němu? Dalo by se to říci jednoduše. Dokud nepochopí, že se vážné partie hrají jinak a vlastně šachy je hra o přemýšlení, jiné to nebude. Vždy ztrácí materiál a jen v jedné se soupeř „zbláznil“ i když vedl, a tak se štěstím Hoza vyhrál. Nevím už jak mu to vysvětlovat. Ani časy na partiáři nepomohly.     

Večer jsme byli v bazénu. Kromě Aničky. Byla tak z partie unavená, že odmítla tam jít. Ani rozbor nestihla. Tak příště. V bazénu se hrálo na babu, straší leželi jak vorvani ve vířivce. Dobrý relax.

Zítra jdeme do papíren, večer pak děti půjdou na přednášku. Hraje se od 9,00 hod.   

Úterý 9,00 hod.

Po snídani odchod na partie. Dnes zatím nic nového. Ráno svítilo sluníčko, nyní zataženo. Včera úspěšný den, tak snad v něm budou děti pokračovat. Odpoledne jdeme do papíren.

 Středa 8,15 hod.

Zprávy ze včerejška. Nešel internet, tak až dnes.

Dobrý večer

Opět komentář k partiím.

Anička - se rozjela. Nevěděla, co má za bílé proti ní hrát, ale nakonec přistoupila na „francii“. Udělala ji tam léčku. Vyučila zadrženého krále v centru a před hrozbou velkých ztrát se soupeřka vzdala. Zíta jí čeká kamarádka Anička Vítová.  

Dorotka – dnes první prohra. Trochu smolná, protože v závěru mohla remizovat. Bohužel, ale nezná zatím věžové koncovky, tak jsme se to po partii učili. Nic se vážného neděje. Bojuje se dál.  

Vašek – dnes zatím nejlepší výkon. Porazil tatínka Beátky, který je neregistrovaný. Ale provedl krásný útok na krále v sicilské obraně tahy g4, h4 atd. Zítra to začne.  

Jirka – dnes prohra, ale přesto nehrál moc špatně. U Jirky je to dáno malou zkušeností z pozic. To že prohrávám o pěšce, ještě nic neznamená, ale musím znát, jak dál bojovat.  

Nikolka – remis. Soupeřky se bály jedna druhé, tak když provedly zahájení, tak to dali za remízu na návrh Nikči. Byl to ještě odraz včerejší prohrané partie ve vyhrávající pozici. Bohužel to ale znamená, že Nikča zítra nehraje – stojí a mám bod.

Anežka – dnes remis, ale beru to jako ztrátu. Mohla soupeřce chytit střelce nebo jezdce, ale bála se, že by to bylo za cenu rozbití rošády. Často se něčeho bojí, a to jí svazuje. Jinak ale chválím.

David – opět prohra. David není v pohodě, jak ho znám. Začalo to teplotou, dnes zase nebyl aktivní a tak soupeř ho přehrál. Stále jsou před ním 4 partie, tak snad 3 body udělá a bude na 50%.  

Honza – jede ve stejných kolejích, tak není zapotřebí to ani komentovat. Už i děda se na něj zlobí, že hraje zbrkle.      

Odpoledne byla část výpravy ve Velkých Losinách, tak jak se Nikče nechtělo, tak pak byla spokojená. Další část výpravy jela do Šumperku nakoupit a za příbuzenstvem, zbytek byl na dětském hřišti ve vedlejší vesnici. Nyní jsou všichni na přednášce.  

Ve čtvrtek navštívíme elektrárnu Dlouhé Stráně.  

10,30 hod.  

 Dorotka opět soupeřku "seřezala". Plní pokyny jak hrát a hraje to lehce. Jinak Nikča se dnes učí. Vyhrála na "Odstoupilem", tak od rána má volno. 

Starší pánové si dali kafíčko na pokoji - udělali jsme si "vídeň" a je nám dobře. Pozdravujeme do Tábora.  

17,45 hod.

Půjdeme na večeři. Vrátili jsme se z výletu. Bylo zapotřebí doplnit cukr - energii. Tak jsme navštívili cukrárnu ve Velkých Losinách. Zítra na Anežku i Aničku čekají těžké soupeřky.

K partiím:

Honza - prohra. Vcelku dobře rozehráno, ale nepozornost, starost o zisk pěšce a hlavně nevnímání, že mu soupeř útočí na krále, udělalo své.

Vašek - prohra na čas. To se nedá komentovat, když na šachovnici má v pozici 3 možné braní bez problému a on nezahraje. 

Jirka - prohra. Díky neznalosti zahájení. Samozřejmě, že se projevuje nezkušenost a malý repertoár zahájené. 

David - prohra. Hrál dlouho v časovce (silné) a to se nedá vše vysledovat. Do 30. tahu v pohodě, mírně lepší, ale pak postupně 3 chyby, zejména v 37.tahu smrtelná.

Nikča - bod za stání. Tak se celé dopoledne učila do školy.

Dorotka - výhra, zase soupeřku smázla. Pomohla jí, když nechala stát dámu.    

Anička - výhra. Už 3 partie, kde seděla u partie přes 4,5 hodiny. Partie hraná spíše na remízu, ale na rozboru u Marka Vokáče byla pochválena za "vyprošťovací" tahy, kdy utíkala ze sevření. Už myslela, že to má prohrané, ale zopakovalo se 1. kolo, kdy soupeřka zapomněla hlídat Aničky útok a před matem se vzdala.    

Čtvrtek 15,45 hod.

Tak zase trochu zajímavý den co do partií. Tak nejprve komentář.

Honza - výhra, zatím jeho nejlepší partie, ale musíme vidět, že soupeř nevyužil chyb Honzíka. Přesto chválím. 

Anežka - prohra. Těžká soupeřka. Rozehrání dobré, ale zase některé zbytečné tah, kdy mi řekne, že se něčeho bojí a ono tam nic není. Hlavní chybou bylo napadení dámy koněm, kde si ale nezjistila kam pak odskočí. Takže byl chycen a hrálo se na jednu branku. 

Nikola - prohra. Podobně jako Anežka. Nikča hraje zakřiknutě, bojí se aktivity. Dojela na "oslí ucho, které nemusela dělat a vlastně přehodila tahy. Kdyby šla koněm hned, nemusela ztratit pěšce a nerozpadla se jí pozice. 

Vašek - výhra. První kvalitní celkově partie. Zaslouží pochvalu. Má ještě 2 kola, aby nám ale ukázal, že z počátku to byl omyl. 

Dorotka - prohra. Příprava na partii dobrá, ale zapomněla, že figurku má napadenou a neuhnula s ní, přitom jsme se o tom bavili. Pak propad v taktice. Uvidíme, zda jí medaile neuteče. 

Jirka - výhra. I jeho partie byla dobře sehraná, i když chybám se nevyhnul. Hraje na své. 

David - výhra. Domluva, jak se chovat u partie a jak hospodařit s časem zabrala. Tak snad se ještě rozjede. Už sice na umístění v první desítce to stačit nebude, ale alespoň zlepšit si dojem. 

Anička - výhra!!! Porazila soupeřku, co vedla. Sice to měla trochu nahnuté, i při rozboru velmistři se v té pozici trápili, ale konstatovali, že by to prohrála. Byla to ale její nejtěžší partie co do času. Na 14 tahů měli obě 5 minut. A právě to se stalo osudné soupeřce, když ustoupila koněm a Anička jí ho chytila. Pěšcovku s jezdcem více dovedla do vítězství, ale zase zbytečně složitě. Nervy pracovaly. Opět hrála přes 4,5 hodiny!!!

Vašek s taťkou a Honza s dědou jeli do elektrárny. Ostatní volno odpočinek - relax. Večer bude příprava na soupeře. Jediná Anička nesmí na šachy šahat, ale musí se procházet a relaxovat s klukama z BŠŠ či Prahy. U ní provádíme jen psychologickou přípravu. 

K snídani závin makový, tvarohový a ořechový, čaj atd. Relax - ping pong. 

Tak držte dětem palce. 

Pátek 9,15 hod.

Máme zde předposlední kolo. Byl jsem ráno snad naposledy nakoupit. Rohlíčky z královské pekárny, šunčičku, loupáčky, sýreček od kravičky atd. Nabouchali se, tak snad s plným bříškem se jim bude hrát dobře. 

Dnes máme v plánu po partii se jít projít a to buďto po vesnici nebo vyjedeme na Červenohorské sedlo. 

Všichni v pohodě a zdravíčko slouží. Večer jdeme opět do bazénu. Pouze Anička nechce, že by musela žehlit vlasy. To nechápu, ale je mi to jedno. 

Anežku s Nikčou musím stále přemlouvat k úsměvu, protože se bojí prohrát, tak jsou zamlklé. Já jim věřím, že mají na to zahrát dobře, ale musí plnit věci, co se ji říkají. Kluci naopak v pohodě.

Včera mi Anička říkala, že u nich ve škole sledovali její partii na on line přenášenou na plátno ve třídě. Asi bez komentáře, počítali jen figurky. tak to mohlo být zajímavé a je to pro ní motivace. 

Rychlá potěšující zpráva. Nikolka vyhrává v 11. tahu dává soupeřce mat!!! 

Dorotka vyhrává také. Rozkopala "psí boudu" a dala mat!!! 

Právě jsem obdržel sms od maminky Nikolky, že je ráda, že se nebudou stříhat vlasy. Nasadil jsem totiž hrozbu fyzického trestu za prohru, a jak podotýká maminka, asi to zabralo. 

Komentář k partiím?

Honza - výhra. Zatím nejpovedenější jeho výkon na turnaji. Figurky si dobře rozehrál. 

Vašek - remis. Se silnější hráčkou. Stál lépe do koncovky, ale nevyužil toho. Mohl hrát na vzdáleného volného pěšce.

Anežka - prohra. Má smůlu na los, Úvod partie dobrý, pak ale opět do partie zasáhla psychika, když se něčeho začne bát a přestává objektivně uvažovat. Hraje tahy, které jsou zbytečné a soupeřka získá útok. Největší problém je, že k partii jde s přesvědčením, že prohraje. 

Jirka - remis. Stajně jako Vašek. V partii mohl pokračovat. Min. z důvodu, vyzkoušet si koncovku věžovou, nebo pěšcovou. 

Anička - remis. Úvod se nepodařil, ale pak se tvrdě bránila. Na posledních 20 tahů měly holky cca 5 minut, a tak se raději dohodly na remíze. Navrhla soupeřka, která měla horší čas. 

David - prohra. Dlouho vyrovnané, pozice ale hodně ostrá. Pak odjel dámou s napadením věře, ale tím ji odstavil z obrany - bojiště a soupeř toho využil. 

Odpoledne jsme vyjeli na Červenohorské sedlo, po večeři jsme šli do bazénu.   

Sobota 7,00 hod. 

Ještě se zde spí. Začíná se dnes v 8,30 hod. Je to poslední kolo.

Dorotka má jistou na 99% medaili. Letos zde uspěje dost hráčů z našeho kraje. Martina Šťastná má jisté stříbro, Matyáš Zeman je také na bedně. Jde jen o to zda bude mistrem. Jakub Stínka má ještě šanci na bednu. Zda se na bednu probere Honza Miesbauer uvidíme. Bedna těsně zřejmě uteče Beátce Havelkové, i když hraje asi v kategorii D10 nejlepší šachy. 

Anička dnes bude hrát poslední partii v mládežnickém šachu jednotlivců. Výhra jí zajisté medaili, remíza jí zajistí medaili na 50% ale jisté 4. místo. Prohra bude i tak znamenat výborné 5. místo. Věříme, že se s tím popere dobře a přejeme jí ať do toho dá vše. Asi 8 let jezdila na tento turnaj a dostala se mezi špičku v ČR ve své kategorii. Už nyní děkujeme za výbornou reprezentaci. 

Davidovi turnaj nevyšel, ale byl ovlivněn zdravotními problémy. Turnaj hodit za hlavu, probrat si partie a příště si vybojovat znova postup. Má na to. 

Nikolka zde poprvé, v této kategorii bude i příští rok, tak už by se mohla vejít do první desítky. Myslel jsem už letos, ale nervozita jí svázala. Na kolena jí srazila i prohra v jasně vyhrané pozici, kdy přehlédla, že dostane mat. Nabrala hodně zkušeností.

Anežce se turnaj jako Davidovi nepovedl, ale i ona má na to být vpředu. I ní je to v hlavě. Základ - přestat se bát soupeřů. 

Kluci v národním openu ukázali, že na tento turnaj by jich mělo jezdit více, Už jsme omezili rapidy a budeme ještě více podporovat účast na turnajích vícedenních, ale kde budeme společně a rovnou budou probíhat rozbory, přípravy a společné volnočasové aktivity. 

   

 

   


 

  

       
     

Kalendář akcí na Září 2020

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Zobrazit všechny akce