ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

MČR družstev ml. žáků

Začalo v Krnově MČR družstev ml. žáků. Zde jsou informace:
Do Krnova jsme vyjížděli už v 7,30 hod. Z Písku přijel Matěj a všichni se dostavili ke klubovně už v 7,00 hod. A tak jsme vyrazili.
První přestávka byla u 9 křížů na toaletu. Pak jsme to "praskali" dál. Jak už od středy hlásí, že za Brnem směrem na Vyškov budou problémy, tak jsme je čekali. Naštěstí se nám vyhnuly, ale v místě zúžení směr Vyškov - Brno jsme projížděli kolem bouračky 4 aut, kde ale byl jen jeden pruh. Když jsme přijeli do Krnova, stále tam hlásili problém, takže auta tam uvízla na cca 1-2 hodiny. 
Před Bruntálem jsme si zašli na oběd. Vašek dojedl oběd i po Matějovi. Svíčková mu chutnala. Hospůdka pěkná. 
Byli jsme první, kteří se prezentovali a zároveň fotili. Bohužel ale bez Dorotky, která přijela až později.
Jsme ubytovaní na internátu SZŠ a SPedagogŠ. Moc pěkné ubytování, postýlky parádní. Velké pokoje, posilovna, příjemné vedení intru. 

Ve 3 jsme vyrazili do hracího sálu. Trochu jsme bloudili, ale nakonec těsně před zahájením jsme došli. Zrovna přijeli z Budějovic. 

1. kolo: 
Orlová- nutná povinná výhra 3,5 : 2,5. Ale z odřenýma ušima do krve. 
Nejprve ve výborném postavení skoro na výhru prohrává Vojta, když nevnímá, že mu soupeř napadl dámu. Další prohra Kryštof a Matěj stál rovněž na prohru. Už jsme byl smířen s remízou. David stál na výhru, ale komplikoval si trochu život, do výhry v klidu jde Vašek a po výborném výkonu vyhrává Nikča. Soupeř Matěje se "zbláznil, když měl o figurky více, ale místo toho, aby vzal Matějovi dámu, tak ztrácí věž. Bohužel Matěj s věží více nedokázal partii vyhrát, tak jsme nařídil remis.

2. kolo:
Chotěboř - 3 : 3. Parádní výsledek se 6. nasazeným.
Výhra: David, Vašek a Kryštof. Prohra Matěj, Anežka a Vojta.
Vojta opět ve výborné pozici ztrácí dámu, ale po kombinaci, kterou ještě nezná. Odvedenou hru ale chválím. Anežka a Matěj to bylo na jednu branku. Vašek opět v klidu výhra. Kryštof stál nejprve jasně lépe s pěšcem více, pak ale si nechal v jezdcové koncovce sebrat jezdce. Opět se ale soupež "zbláznil" a nechal stát jezdce a Kryštof koncovku s 2 pešci dovedl do výhry. Pěknou a zajímavou partii sehrál David a porazil silnějšího soupeře. Parádní výkon celého družstva. 

Dnes se už zapojí Dorotka. Ve 3. kole hrajeme s OAZOU Praha.
Držte palce. 

3. kolo:
OAZA Praha 10. nasazený a prohráli jsme 4 : 2
Věřil jsem Davidovi, ale on prohrál. Vašek náhodně vyhrál, když stál na prohru. Anežka si nevzpomněla na to co se má hrát, Kryštof měl 2 a pak 3 pěšce více, ale nevěděl co s tím, až prohrál (soupeř měl jen střelce a jednoho pěšce). Dorotka neustála vazby. Nikča zahrála výborně. Celý zápas byl o neaktivní hře všech našich hráčů. Musel se už zvýšit hlas. Byli jsme blízko i výhry. 

4. kolo:
QCC a vyhráli jsme 3,5 : 2,5
Ale výhra opět s odřenýma ušima. Nejprve Vojta remis. Nechal si chytit střelce vlastní chybou. Pak najednou získal věž a soupeř mu nabídl remis. Tato remíza nám nakonec zajistila výhru v zápase. Opět se nedalo na tu jejich hru dívat. Nikča nechala soupeřova koně k ní vlítnout a místo toho, aby ho sebrala, tak vymyslela nesmysl. Ztratila pěšce a věž a bylo po partii. Kryštof stál dobře, ale pak chyba a partii prohrál. Vašek opět náhodně vyhrál, když Beátka stála snad i na výhru. Podcenil útok po á sloupci. David nakonec vyhrál, kdyý mu soupeř odevzdal věž, Matěj vyhrál. Byl to trochu zázrak. naše děti jsou vyjukaní, nevím proč. 

5. kolo:
2222 Polabiny (2.nasazený) a prohra 4,5 : 1,5. Hodně nečekaný průběh zápasu. V zápase jsme byli i kousek od výhry.
Trochu zbytečné chyby, ale už rozhodně lepší hra. Chválím Anežku. Konečně se asi vzpamatovala a hrála aktivně. Soupeř "žebral o remízu. Nakonec jsem jí povolil, když už byl zápas prohraný. Kryštof stál pevně, ale pak místo toho, aby posunul pěšce, tak si komplikoval pozici a ztratil pěšce a pozice se začala rozpadat. Vašek stál nádherně. Ale proč měl koně na a1 a b1 byl šok. Když už se koněm chtěl pohnou, tak šáhnul na kterého nechtěl, to ho rozhodilo a nastavil dámu. Šok. David získal pěšce a partii dovedl do výhry. Dorotka v remízové pozici nabídla špatnou výměnu dam a pozice se jí rozpadla. Nikča zahrála špatně úvod. Pak ale v závěru šahala po výhře. Mohla pěšcem do dámy, ale nedošla tam zbytečnými tahy. Polabiny si hodně oddychly.

Nyní se bude hrát až od 5 hodin odpoledne. Musíme vyměnit jeden dres. Rajská je rajská a dresu to nesvědčí. NZ bude doma prát.    

6. kolo
Unichess B - vyhráli jsme 4 : 2
David vyhrál krásnou matovou kombinací. Vašek a Anežka remizovali, Anežka to dovedla v klidu do remízové koncovky a za partii dostala pochvalu, i když se nevyvarovala s chybnou drobností. Dorotce se nedaří. Přehlédla vidličky na J+S a bylo po partii. Nikča suverénně vyhrála. Kryštof rozhodl zápas, ale měli jsme problém. najednou mi oznámil, že mu teče krev a dělá se mi špatně. na hodinách měl než minutu. Rychle jsem zajistil vodu, avych mu polil ruku, kde mu to mírně teklo a mohl pít. Zvládnuli jsme to, rozhodčí ještě sehnal náplast. 

7. kolo
 Lokomotiva Brno - proháli jsme 4,5 : 1,5. 
Zase to bylo napínavé. Chybí nám štěstíčko. Anežka stála na výhru, ale protože jí soupeřka vzala pěšce, tak se asi lekla a chtěla dorovnat, místo aby hrála na mat. Pěšce získala zpět ale za to dostala vidličky a stála na prohru. Soupeřka ji dala remis, aby jistila zápas. David byl rovněž vyhraný. Obětí střelce dostal velký útok, ale nějak ho nezvládl. Po partii se našla výhra. Vašek prohrál znova na čas. Tak psal trest "Nesmím prohrávat na čas" (50x). Matěji a Nikče se partie nepovedly. Matěj nehraje tady dobře. Spěchá a byl první, kdo skončil a na hodinách 20 minut. Vyhrál Vojta, ale partie velkých obratů.

Dnes poslední den! A máme hned na úvod 1. nasazené Říčany. Los nám nepřeje, štěstíčko se nás nedrží. Tak uvidíme. Držte palce.       
         

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce