ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

Velikonoční turnaj 2017 zahájen

Čtvrtek 13. dubna 2017 

Dnes přesně v 17,00 hodin byl zahájen již 3. ročník velikonočního turnaje pod názvem „O pohár Mistra Jana“. Na turnaj přijelo přesně 40 hráčů.

Hotel Luźnice 

Jsou zde hráči z Chebu, Kuřimi, Brna, Poděbrad, Prahy atd. Rovněž je zde zastoupení hráčů ze zahraničí Polska a Slovenska. Posledním přihlášeným hráčem se stal Štěpán Soucha z ČZ Strakonice. To jsme velice přivítali, že není lichý počet hráčů.

Všechny ženy a dívky obdržely kytičku růží. Velice si vážíme jich účasti. Vždyť paní Hana Modrová i jejím věku stále hraje pěkné šachy. Anna Marie Koubová je mistrní republiky z posledního MČR 2017 v Koutech nad Desnou v kategorii D14 a Dorotka Veverková tam v kategorii D10 skončila na 3. místě. 

Paní Hana Modrová

Turnaj zahájil ředitel turnaje Mgr. Vladimír Doležal. Přivítal starostu města Planá n. L. Ing. Šimánka, který nám předal pro nejmladšího a nejstaršího hráče turnaje knižní ceny o městě.  Moc děkujeme za podporu turnaje.

Starosta Ing. Šimánek po zahájení sledoval partie.

Cenu do turnaje nám věnovala paní Přibylová za redakci Československý šachu. Jde o celoroční předplatné tohoto časopisu na rok 2017. Kdo získá tuto cenu vzejde z losování na konci turnaje. Další ceny nám dodali i sponzoři Ing. Rybín, Mgr. Doležal atd. Takže kromě finančních cen je zde řada dalších cen, např. sportovní, knižní, slevové poukázky atd., které zřejmě se rozdělí skoro pro všechny účastníky.

Cena do turnaje

Hraje se v krásném kongresovém sále hotelu Lužnice. Místnost je pěkně prosvětlená, jak denním světlem, tak i umělým osvětlením, neboť je zataženo a venku poprchává. Hráči mají dostatek prostoru jak na stole, tak kolem. Přístup do sálu a budovy je bezbariérový. V hotelu je i výtah.

Jsou už vystavené věcné ceny, je zde burza knih, o kterou již začal být zájem. Knihy zde prodává zatím Luděk Mészáros a Milan Borkovec.

Na sobotu je připravena další prohlídková akce, bohatá sbírka známek s šachovou tématikou, kterou zde nabídne k prohlídce Jaroslav Odehnal. Je to poprvé, co ji ukazuje na veřejnosti. 

Pátek 14. dubna 2017

Máme zde druhý den turnaje. Přijel hlavní rozhodčí Dr. Milan Durchan. Turnaj byl zahájen přesně v 9,00 hodin za účasti všech hráčů.

Zajímavé dvojice: Na 1. šachovnici Luděk Meszáros si podal ruku s mistrní ČR do 14 let Annou Marií Koubovou, sokolsko-týnské derby na 2 šachovnicích – Bartoš x Straka a Procházka x Král. Ruda Novák vyzkouší Dorotku Veverkovou. Atd.

Včera bylo několik překvapení. Je to ale otázka, zda to jsou překvapující výsledky, protože oba turnaje jsou značně vyrovnané. Ale určitě se nečekala porážka Ladislava Krále od Dorotky, Pavel Procházka byl jasně na prohru od Kryštofa Křížka. Kryštof nezvládl hrát s 1+ 3 spojení pěšci proti jezdci a 1pěšci. Tak nakonec remis. Partii si pokazila paní Modrová. Jinak se zde hrály 3 jezdcové koncovky.

Někteří hráči dnes plánují výlet do okolí na Kozí Hrádek.

Ve výsledcích opět nebyla nouze o překvapivé výsledky. Ve skupině LUŽNICE jsou pouze dva hráči s plným bodovým stavem. Tvrdím, že zde nebudeme znát vítěze před posledním kolem. 

14,00 hod. 

Začalo odpolední kolo. Než ale mohli hráči udělat tahy, přišli zástupci společnosti Red Bull. Tato společnost si dnes vybrala naší akci a všem nabídli sponzorsky plechovku s pitím. 

Že by nové členky našeho oddílu? Krásné dívky přišly mezi nás. Děkujeme za návštěvu.

A že Red Bull chutnal, je vidět na rozhodčím. 

 

Turnaj je okukován veřejností. Už se přišlo do sálu podívat několik lidí přímo z ulice. Asi i díky reklamě na fasádě hotelu, kde máme umístěn náš banner. 

Už 3 kola dohrává poslední David Hák. Dnes odpoledne se ale dočkal konečně výhry. V turnaji KOTNOV už jen Luděk Mészáros a Radek Matějka mají plný počet bodů. To v turnaji LUŽNICE má jen Rudolf Novák. 

Paní Modrovou jsme zavezli do Tábora, aby si mohla prohlédnout staré historické město. 

Sobota 15. dubna 2017

Dnes už není venku tak hezky jako včera. Turnaj začne za 30 minut. Na dnešek je připravena prohlídka šachové filatelie. Kdo z hráčů přijde už se mu budou partie počítat na elo. Věříme, že nikdo neodstoupí a turnaj bude i nadále zajímavý až do konce. 

Tak po dopoledním kole už nikdo ani v jednom z turnajů nemá 100% úspěšnost. Luděk s Radkem se rozešli smírně, tak se k nim přiblížili pronásledovatelé. Opět se vidělo několik zajímavých pozic a opět několik pozic se otočilo. 

Paní recepční říkala, že ani o nás neví. Je zde velký klid. Všichni hráči se chovají velice slušně a v hrací místnosti tiše. Tím, že je zde i část krytá kobercem, není slyšet ani chůze. Nepamatuji si turnaj, kde by byl takový klid. 

Někteří hráči se začali ptát na bleskový turnaj. Letos ho neplánujeme, ale je to k zamyšlení na večer pro příští rok. 

14,00 hod. začne 5. kolo.

Probíhá odpolední kolo. Radujeme se z výhry paní Hany Modrové. Konečně protrhla smůlu a vyhrála. Už v předchozích partiích mohla i plně bodovat, ale vždy se vloudila chybička. Tak jí přejeme další úspěchy. 

Redakce Táborsko se přijede na nás podívat. 

Po 16,00 hod. byl rozhovor s paní H. Modrovou uskutečněn. Vyjde 26. 4. společně s článkem o turnaji. 

Turnaj probíhá bez problémů. Přijela se podívat Blanka Voříšková a povzbudit hráče z Vlašimi.

Neděle 16. dubna 2017

začal poslední den turnaje. Jistě i dnes budou bojovné partie. Na 1. šachovnici nehraje Luděk Mészáros, ale dvojice Radek Matějka a Alois Bartoš. Radek má lepší pomocné hodnocení než Luděk, tak ho vystřídal ve vedení.

Hlavní rozhodčí musel odvést ženu do nemocnice, tak zatím jsme bez něho. K partii se v časovém limitu nedostavil Petr Hostaša. Takže prohrál kontumačně. 

Přivezli nám další ceny do turnaje. Věnovala je paní Dr. Ing. Zemanová. Jde o ceny pro hráče nad 18 let. Pivo TRANSFORMÁTOR z rodinného pivovaru Boháčovi z Hlavatců.   

 14,00 hod.

Bylo zahájeno poslední 7. kolo turnajů KOTNOV a LUŽNICE. O vítězi není nikde rozhodnuto a tak se máme na co těšit. 

Je jasné, že vítěz turnaje KOTNOV bude buď první nasazený Luděk Mészáros nebo třetí nasazený Radek Matějka. Nají náskok 1,5 bodu před svými pronásledovateli. O pořadí na 3. - 5. místě se "popere" ještě několik hráčů. 

Turnaj LUŽNICE je ještě více zajímavý. 4,5 bodu mají 3 hráči, a 4 a 3,5 bodu má dalších 5 hráčů. V 6. kole se hrála partie 3,5 hodiny na 3.šachovnici a měla 100 tahů. Vyhrál ji Pavel Procházka. 

Do turnaje se "vrátil" Petr Hostaša, který v 6. kolo byl kontumován. Velice se omluvil za dopolední zpoždění.

Nebude moc času při závěru. Tak v 15,50 hod. chybí už jen 2 partie dohrát v turnaji LUŽNICE. Na 1. a na 3. šachovnici.

V turnaji KOTNOV se Radek vzdal boje o 1. místo a se soupeřem se rozešel smírem. V tomto turnaji je ještě hodně rozehraných partií. 

Jaké ceny se rozdají?

Nejstarší a nejmladší hráč

Kotnov:

1.- 5.místo - finanční ceny + věcné ceny

Nejlepší hráč r. 1998 a ml. 

Nejlepší žena

Nejlepší důchodce, který není na 1. - 5. místě

Lužnice:

1.- 5.místo - finanční ceny + věcné ceny

Nejlepší hráč r. 2005 a ml. 

Nejlepší dívka

Nejlepší hráč roč. 2001 - 2004, dále 2005 - 2008

Nemáme žádnou ženu ani hráče 2009 a ml. Tak snad příště.

Vylosuje se celoroční předplatné Čs. šachu na r. 2017 ze všech hráčů.

Pak se rozdá co zbylo ostatním

  

   

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce