ŠACHklub Tábor

 

Zobrazit archív aktualit

TIP: Chess Lady 2022

LT - Albrechtice n. Vlt. 2008

V případě že potřebujete k telefonu Vaši ratolest volejte po 18,00 hod.

9.srpna - děti přijely na letní tábor, čekáme jen na V.Hotmara přijede o den později, děti byly poučeny o bezpečnosti, o prostředí, kde se nacházejí a co je čeká. Celkově máme zde 38 dětí a 8 vedoucích z toho 2 zdravotnice.

10.srpna - kromě soutěží, které rozběhly olympijskou soutěž (jako v Pekingu), děti čekala návštěva u hasičů v Albrechticích. Zde jim byla předvedena nejmodernější technika hasičů z Albrechtic -nejmodernější hasičské auto, informace o hasičích z Albrechtic, v klubovně se seznámily s historií, praporem i úspěchy. Rovněž si někteří vyzkoušely své "budoucí" povolání. Dívky se rovněž zapojily do hašení. Zážitek byl v podobě jízdy hasičským autem.

Rozběhly se soutěže v kroketu či petangu, rovněž šachové turnaje. V kategorii talentíků - skupina "B" se zatím nedaří Kryštofovi Nucovi 1bod /ze 4 partií, naopak Beník Troják 3,5 /4. Každý zde již ztratil, je to vyrovnané.  

11.srpna

Můžeme již prozradit rodičům, že s největší pravděpodobností děti půjdou na výlet do Protivína, kde je nově otevřená ZOO - krokodýlí farma. Uvidí zde např. aligátory, krokodýla mořského, kajmany a další.  

Hlavní info pro rodiče (11.8. - 9,00) nikdo dosud není zraněn, nikdo neměl klíště, jídlo chutné.

Dopoledne probíhaly další zápasy v kopané družstev

Odpoledne z důvodu příznivého počasí bylo koupání. Do provozu se daly naše nafukovací čluny normovány na 185 kg. 

Další:

Na koupání děti usoudily, že vedoucí Lukáš je suchý, tak ho hodily do vody.

Úklid či lépe řečeno pořádek v chatkách je největší "bolestí" nejmladších - Beník, Honzík, Dan a Kryštof už vyfasovali 2 prasátka. Takže práce maminek při příjezdu (pěkné uložení věcí)  vzala za své.  

Dnes se uskutečnil šachový zápas - náš tábor proti táboru karatistů. S přehledem jsme vyhráli. Jedinou prohru "získal" Fanda Koutenský. Pokazil nám skóre. Uvidíme, jestli se uskuteční opačný zápas - v karaté.

Rovněž se dnes soutěžilo v chůzi na chůdách.

V šachové skupině "A" se daří Honzovi Žilavému.

Tak zase zítra.

12.srpna

Dnes mají děti na programu střelbu ze vzduchovky. Nejlépe si zatím vede Petr Ďorď. Dále je čěká soutěž v přetahování lanem. Uvidíme, které družstvo má nejsilnější borce.

Noční hlídku do 2,00 hod mělo družstvo Leony- Daniel Jungvirt, Katka Žilavá, Jirka Slatinský, Tony Trojan, Filip Říský, Lukášové Novák a Humhal, Vítek Čistecký a Kryštof Nuc.

Bohužel Kryštof nebyl k probuzení, tak nehlídal tábor před "nájezdy" případných nezvaných hostů.

Zdraví v pořádku, včera pouze Beníka píchla včelka "Mája", neplakal a byl ošetřen.

Dominice, která přijela na tábor jako neznalá šachu, se daří. Již má 2 body, velice rychle pochopila základy šachu.

Dnes se oslavovalo - Katka Žilavá má narozeniny, tak dostala od vedení tábora dárek a i pochvalu "před nasoupenou jednotkou" za aktivitu.

Jídla je dost, děti mají možnost si brát po celý den co potřebují. Kdo chce něco zakousnout i večer je vždy něco připraveno.

Střelbu vyhrál Petr Ďorď před Honzou Svobodou a Martinem Šourkem. Kryštof Nuc byl 4. nastřílel 17 bodů - pěkný výsledek. Dobře se na to vyspal!!!

Při dnešním odpoledním koupáním budou závody v jízdě na člunu, potom bude lesní bojovka.

Večerní přednáška bude o zdravovědě. Naše zdravoťačky budou děti učit základům první pomoci.

13.srpna

Teď se hrají šachy, poté se bude připravovat dřevo na večerní táborák s opékáním vuřtů.

Noční hlídku mělo družstvo Martina Cuhry a hlídka asi spala, protože byla ukradena vlajka. To tedy budou lítat tresty.

Na návštěvu přijel Jarda Hejl - loňský vedoucí oddílu a ještě dnes se čeká návštěva bývalého vedoucího Marka Brčáka.

Dnes proběhl osmiboj (např. běh, skok přes švihadlo, šipky, skoky z místa, slalom s míčem atd.

Dále byla soutěž v sudoku - tu vyhrál Honza Strouhal před Martinem Šourkem a Matějem Mackem. Piškvorky vyhrál Tony Trojan.

Proběhla simultánka s Martinem Cuhrou, nejlépe se držel Lukáš Novák. Všichni prohráli.

Za trest - porušení včerejšího nočního klídku - uklízí teď (17,30) travnatou plochu kluci - J.Berka, J.Humhal a L. Humhal.  Pomáhají jim kluci z hlídky, kteří přišli o táborovou vlajku.

Dnes se rozdávaly dopisy od rodičů.

Zítra se jde na celodenní výlet do Protivína. Cestou děti projdou kolem hozhledny na Vysokém Kamýku 627m , po trasách naučných stezek. Čeká je cca 13 km. V Protivíně navštíví nově otevřenou ZOO - krokodýlí farmu. Zde se nachází 13 z 23 druhů krokodýlů, aligátorů a kajmanů na světě. Je zde i krokodýl mořský cca 3 m dlouhý.

Takže jim přejeme příjemné počasí.    

14.srpna 18,30

Děti se vrátily z výletu  v pořádku. Počasí přálo. Pochod byl pro některé nesportovce náročnější, ale zvládly to. To že děti jsou k neutahání svědčí jejich "nová" vysoká aktivita teď v táboře. Běhají po celém táboře. Už jsou i po večeři. 

Na výlet se vyrazilo v 9,00 hod., do Protivína dorazily děti po téměř 6-ti hodinách. Cestou byly pro děti připraveny soutěže a hry. Přesto ale se nemohly moc zastavit. Procházelo se i chráněnou přírodní reservací.

Všichni měli možnost navštívit krokodýlí farmu nebo místní muzeum. Byl tam jeden aktivní krokodýl, který útočil na "sklo", až se děti lekly.  

Matěj Macek usnul v Protivíně v parčíku při odpočinku po cestě.

Cesta zpět se musela uskutečnit auty z důvodu špatné informace místního občana bydlícího před autobusovou zastávkou, který tvrdil, že autobus ze zastávky v daný čas jezdí. Se svozem dětí zpět nám i operativně vypomohl vedoucí karatistů s dodávkou.

Doufáme, že nám vydrží počasí do konce tábora.

15.srpna

Tak ještě ke včerejšku. Večer po návratu z výletu byla na programu noční hra. Největší "poseroutkové" - jak se říkalo v jednom českém filmu - se stali Fanda Koutenský a Tony Trojan.

Dnes od rána prší, takže bude pro děti program do klubovny.

Informace pro rodiče dětí, kteří jeli autobusem - předpokládaný návrat do Tábora bude mezi 11,00 - 12,00 tj. o něco dříve na žádost dopravní společnosti.

 

Kalendář akcí na Leden 2022

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Zobrazit všechny akce